ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Pozdrav svima!
Ukratko,2005. gubitak licence za Marlboro prouzročio je (opravdano) pad cijene. Od tada se dionica lagano oporavljala sve do ljeta 2007 (350kn-cca 580kn u 2 god.-pristojno).Praćena konstantnim, poslovično dobrim poslovanjem, postigla je status svojevrsnog bluechipa. Međutim, pojavljivanje INE,HT-a,MAGME i sl. na burzi uz simultano agresivan rast građevinara imali su za posljedicu preraspodjelu novca i tu je ADRS dosta propatio. Danas, uz upitnu perspektivu građevinara (fama ili ne o napuhanosti cijena nekretnina+očekivano smanjenje infrastrukturnih ulaganja), visoku cijenu nafte i uvijek brzoprolazni pesimizam ulagača, u fokus dolaze dionice s dobrim fundamentima.Tako da čim se sastavi bilo kakva vlada i prestane kolati vic o ratu na Kosovu, eto ADRS-P-A (od oka, bez temeljite analize) na 550 kn.

Iako banalna, vrlo dobra analiza! ADRS je prevelik da bi ga fondovi mogli lako manipulirati, a i do sada je odavao dojam ne zna kud će s novcima (a mogao bi…recimo u jednu lijepu jednokratnu dividendu[thumbsup]

Vidim da se dosta nagađa o budućim cijenama adrisa, kakav će biti za godinu dana, za 6 mjeseci… Ne treba time razbijati glavu jer budućnost je neizvjesna i nitko ne može znati kolika će ona biti. Puno je bitnije da adris bez obzira na cinične komentare nekih kolega, kako ne znaju kuda s novcima, posluju sve bolje. To pokazuju podaci iz izvještaja. Adris sve više diverzificira svoje poslovanje i povećava izvore prihoda čime smanjuje rizik poslovnih operacija. Casanova daje inf o ulaganju u terminal međutim ne znam puno o tome. Zdrava firma koja pred sobom ima velike mogućnosti. Isplati se ulagati u nju na dugi rok.

Adris je trenutno na razini iz siječnja 2005.! A posao je sve bolji ili u najmanju ruku stagnira. U isto to vrijeme dionice nekih poduzeća koje su poslovale loše doživjele su rast.


Adris je trenutno na razini iz siječnja 2005.! A posao je sve bolji ili u najmanju ruku stagnira. U isto to vrijeme dionice nekih poduzeća koje su poslovale loše doživjele su rast.

Adris ima odličnu godinu vidjelo se po 3Q,godišnji report će biti još bolji….ovo sada je sigurno odličan ulaz…[thumbsup]

Glasnogovornik IGH na neodređeno

mici:

Adris je trenutno na razini iz siječnja 2005.! A posao je sve bolji ili u najmanju ruku stagnira. U isto to vrijeme dionice nekih poduzeća koje su poslovale loše doživjele su rast.

Adris ima odličnu godinu vidjelo se po 3Q,godišnji report će biti još bolji….ovo sada je sigurno odličan ulaz…[thumbsup]


Ja sam ušao još na 500.[undecid]


davids: ” mici: ” Adris je trenutno na razini iz siječnja 2005.! A posao je sve bolji ili u najmanju ruku stagnira. U isto to vrijeme dionice nekih poduzeća koje su poslovale loše doživjele su rast. ” Adris ima odličnu godinu vidjelo se po 3Q,godišnji report će biti još bolji….ovo sada je sigurno odličan ulaz…[thumbsup] ” Ja sam ušao još na 500.[undecid]

i ja, nazdravlje…

čuvaj svoju metlu

Mnogi su ušli i na 6XX kn , ali moje amatersko mišljenje je da je ovo najbolja dionica na TK Hrvatske.

Cookie Monster

trek mjenjaj avatar ili ću napravit pokolj!!!![shocked][thumbsup][tongue]

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.


Mnogi su ušli i na 6XX kn , ali moje amatersko mišljenje je da je ovo najbolja dionica na TK Hrvatske.

Jedna od pet najboljih po meni. Odnosno jedna od pet najjeftinijih.

Osim što je među najjeftinijim dionicama na našem tržištu, ne smijemo zaboraviti da ide promjena u pravilima ulaganja fondova (free float). Sve upućuje da dolaze bolji dani za ovu dionicu.


Osim što je među najjeftinijim dionicama na našem tržištu, ne smijemo zaboraviti da ide promjena u pravilima ulaganja fondova (free float). Sve upućuje da dolaze bolji dani za ovu dionicu.

Kakva promjena pravila, nisam baš upućen?[huh]

Ima li tko kakav info o LNG terminalu, bilo bi fer kad bi ga dali našima, ova verzija koja se spominjala na Omišlju je bila verzija sa strancima !?

Cookie Monster

New Report

Close