ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Hanfa odobrila objavu ponude za preuzimanje HUPZ, ” utvrđeno je da je cijena izražena u ponudi za preuzimanje u iznosu od 3.969,16 kuna po dionici

Iz rješenja je vidljivo kako je Hanfa naložila Adrisu da osigura novac za plaća nje preostalih 178.999 redovnih dionica HUP Zagreb, za što račinica pokazuje da mu treba 710 mil. kuna, a za što je Adris već osigurao bankarske garancije. Ako se po toj cijeni računa, ispada da je tržišna vrijednost HUP-a Zagreb 1,69 milijarde kuna.http://www.poslovni.hr/hrvatska/konacno-znamo-koliko-vrijedi-lekino-carstvo-340706

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/vnSCbw123utOM3GwJFwTxg==.pdf


Jos jedna zanimljiva stavka kod matice je povecanje stavke ostala potrazivanja od 800 mil da li bi to moglo znacit drugacije kvalificiranje imovine s osnove potpisanog ugovora o kupnji hupa pa se vodi kao potrazivanje jer u tom trenutku jos nije bilo odobreno od agencije preuzimanje, a udjel je placen ali se ne moze vodit jos kao udjel meni se to nekako cini logicno sta drugi misle ??…ako je to tako ispada da je udjel od 58% placen oko 800 mil tj oko 3000kn po dionici ???

Svaka čast StatusQuo, nakon vaše opaske i dodatne analize[/url] pojačao sam poziciju u HUP-u i isplatilo se. Imate bar piće od mene ako se kad nađete u mom gradu.

farmanovca.com


Adrisov stvarni ROE nije oko 3%, baš kao što P/E nije 23.
To su sirovi brojevi koje treba prilagoditi da bi se dobilo nešto smisleno.

Pogledao sam vaš izračun normalizirane dobiti i prvo što bi komentirao je da niste uzeli u obzir dividendu koju Adris prima od Save Re. Prošle godine radilo se o oko 20 mil. kn i ako Adrisovoj dobiti želite dodati 20% dobiti Save Re, treba istovremeno odbiti već uračunatu primljenu dividendu tako da se taj udio u dobiti ne bi računao dva puta. Druga primjedba je da ne uračunavate troškove same matice koja ima značajne troškove poslovanja (npr. samo na plaće ide oko 20 mil. kn godišnje). Treća stvar koju bi komentirao je da mi izgleda da pri računanju količine gotovine koju Adris ima i za koju umanjujete kapitalizaciju niste odbili svotu koju će potrošiti na HUP Zagreb, dok ste uračunali dobit koju će od te kupnje imati.

farmanovca.com

1. Uzeo sam u obzir kompletnu neto dobit (i samo nju) što se tiče Save. Ne vidim gdje se tu dividenda računa dvaput?

2. Dobro, troškove matice nisam računao jer mi se čine mali, na tome možemo oduzeti nekih 5-10%.

3. Da, ali sam uzeo u obzir samo cash na računu, a Adris drži i dugoročnije papire.
Svejedno, može se od tih 181 kn po dionici, ili 3 milijarde ukupno, oduzeti nekih 800 milijuna (nisam računao točan broj) za HUPZ, i gubitak na Agrokoru. I onda će ispasti da je operativni P/E = 12.5, a ne 9.6 koliko je bez toga.
Ne mijenja zaključak da je Adris jeftin.

Vrhunska akvizicija, ev/ebitda prihvatljiv, koef.tek.likvidnosti 6,2. Kratkoročne obveze 53mil.
Novac/share 684,56.

Sa ovom cijenom i opcijskim ugovorom prikupiti će skoro sve, ako ne odmah onda u drugoj rundi.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Kad se ovo konsolidira + hotel Park + investicije u kampove baš me zanima 2019. Prihodi od turizma bi mogli na 2mlrd.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Tada bi realni p/e mogao na 11-12 (bez aventualnih dodatnih rezervacija, to je druga priča, treba Antu za uši malo).

Računica je jednostavna, raste Cros, raste Maistra, raste Cromaris + Hupz. Udjeli u Slo osiguranjima također nešto vrijede. A i cash.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

adris/maistra
https://www.tportal.hr/biznis/clanak/prvi-smo-posjetili-gradiliste-najluksuznijeg-hotela-u-hrvatskoj-i-provjerili-kako-teku-radovi-foto-20180510
Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Maistra
Dovršetak svih radova očekuje se krajem ove godine, nakon čega kreće val zapošljavanja. U Maistri poručuju kako će se u novom Parku zaposliti stotinjak ljudi. Kada se hotel otvori, bit će to kraj ulaganja u ekskluzivnu zonu Monte Mulini, u kojoj će biti hoteli Eden, Lone, Monte Mulini i Park.

Adris grupa, vlasnik Maistre, u svoj turistički biznis uložila je četiri milijarde

ponovna analiza adrisa
https://farmanovca.com/
Adris je objavio financijski izvještaj za prvi kvartal i u bilanci holding društva1 vidljivo je da su ukinuli zadnji dio rezerviranja koje sam spomenuo u prethodnoj analizi. Na temelju toga ostvarili su jednokratni prihod u 1Q od 24 mil. kn. I s tim jednokratnim prihodom Adrisova kvartalna dobit je manja nego u istom prošlogodišnjem razdoblju za oko 3 mil. kn. Bez tog jednokratnog prihoda Adris grupa bi u 1Q ostvarila gubitak od 25 mil. kn.

#Korak#Pokorak

New Report

Close