ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo analize Adrisa[/url] koja malo dublje ulazi u brojke.

farmanovca.com

“Rezultati koje ostvarujemo potvrda su uspješne transformacije naše tvrtke, ustrajnog provođenja strategije rasta i razvoja te dugoročne održivosti naših poslova. Uz organski rast, ustrajat ćemo na akvizicijama koje dodaju vrijednost našim poslovima, osobito u turističkom dijelu Adris grupe. Predstoje nam ozbiljan rad u integriranju novih znanja i novih tehnologija te snaženju kompanije uz potrebne organizacijske promjene – poruka je prvog čovjeka kompanije Ante Vlahovića.”

Baš me zanima na koje akvizicije se misli? Zanimljiv period nas očekuje…


Vlahović opet najavio akvizicije
Kompanija udvostručenje dobiti duguje Croatia osiguranju koje je zadržalo lidersku poziciju na tržištu i zaradilo 101,5 milijun kuna
https://www.vecernji.hr/biznis/vlahovic-opet-najavio-akvizicije-1242675

adrisova netransparentnost se nastavlja a konzervativni AV se u izjavama/hvalospjevima ne dotiče posuđenih novaca todoriću nego se to kamuflira kroz nekakvu dobro iskorištenu poslovnost koja se je već isplatila a zapravo je sve rečeno AV-u da se je igrao banke i loše prošao.


ova analiza https://farmanovca.com/2018/04/30/adris-analiza/ zlata vrijedi

adris na pe 23 i cijeni od 420 kn je precijenjen prosječni pe adrisa u zadnjih godina je bio 11
kupnja hupzagreb je bio spas za adris pa će se s vremenom zbog hupz pe smanjivati a kako će završiti priča sa agrokorom će bitno utjecati na poslovanja adrisa


Evo analize Adrisa[/url] koja malo dublje ulazi u brojke.

To je ono sto sam ja rekao nekidan, Adris nije jeftin na ovom P/E i nije tehnoloska firma kojoj prihodi naglo rastu.

Da se razumijemo, Adris mi je dominantan u portfelju, ali ovo je realnost.

adris,zašto adris nije predao tužbu?

VISOKI TRGOVAČKI SUD USVOJIO ŽALBE FRANCKA ‘Nagodbe neće biti do 10. srpnja ‘

Farma novca krivo iznosi brojke vezano za Hupz i po udjelu i po efektu dobiti za 2018. Analizirati rezultate bez spomena na fin. imovinu kao i obveze je promašeno. Adris neće izgubiti 100% potraživanja od Agrokora kako god da se raspetlja situacija.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Ova gore linkana analiza je bezvezna, uspoređuje prosjek P/E za padajući duhanski biznis od 11 s trenutnim “prilagođenim” od 17 za rastući kao da je to ista stvar.
Kruške i jabuke.
Osim toga, zanemaren je znatan udio u Savi i cash (valuirati cash preko zanemarivo niske kamate koju zarađuje je bezvezno jer nerealno podiže P/E).

analiza kakva god da je je dobro došla za razjašnjavanje stvari

“adrisova netransparentnost se nastavlja a konzervativni AV se u izjavama/hvalospjevima ne dotiče posuđenih novaca todoriću nego se to kamuflira kroz nekakvu dobro iskorištenu poslovnost koja se je već isplatola a zapravo je sve rečeno AV da se je igrao banke ni loše prošao.”

I tako se stvaraju Veliki bogataši.
Nije da si nešto novo ili izuzetno napravio.

Nigdje u godisnjem izvjescu ne pise transparentno koliko jos potrazuju od Agrokora. Ova politika netransparentnosti nije poštena prema dioničarima.

Kao mali dioničar, ja još uvijek ne znam je li oni potraživanje od Agrokora u bilanci knjiže kao kratkotrajna potraživanja, dugoročna potraživanja, ili je to van bilance skroz.

Nisam siguran treba li smanjiti Adrisovu bilancu za ta potraživanja. Koji je razlog da se to transparentno ne prikaže u godišnjem izvještaju.

Sve što smo dobili su dvije rečenice, a one glase:

Paulie, 02.05.2018. u 10:52
S obzirom na izloženost prema grupaciji Agrokor Adris grupa sudjeluje u procesu restrukturiranja. U skladu s procjenom rizika naplate Društvo je izvršilo primjerenu rezervaciju na osnovi izloženosti.

Moram priznat da mi ovaj njihov pasus u godišnjem izvještaju ne govori ništa.


Farma novca krivo iznosi brojke vezano za Hupz i po udjelu i po efektu dobiti za 2018. Analizirati rezultate bez spomena na fin. imovinu kao i obveze je promašeno. Adris neće izgubiti 100% potraživanja od Agrokora kako god da se raspetlja situacija.

Hvala na ukazivanju na grešku kod prikazivanja efekta kupnje HUP-a. Efekt je bio prikazan kao veći nego što je. Greška je sad ispravljena. Što se tiče efekta Agrokora, u analizi su procjene uprave glede rezerviranja uzete zdravo za gotovo.

farmanovca.com

New Report

Close