ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Adris će spustiti udio države na 25+1, pitanje je samo vremana i kako suca skloniti od te priče. To smatrajte rješenim. Trenutno je najvažnije okrupniti paket u Hupz kroz malu premiju. Nagodinu bi turistički dio mogao prijeći 300mil dobiti iako je naravno tu ebitda ključna. Kampovi do lani nisu bili na nivou 4-5* ali ove godine je to prioritet. Kampovi visoke kvalitete imaju najveći povrat. Hotel Park će raditi cijelu godinu, zar sumnjate u popunjenost istog. Tu će brojke mnoge iznenaditi, ebitda će biti pravi pokazatelj jer je za očekivati agresivnu amortizaciju.
Adris je kao gruda snijega, polako se kotrljao nakon duhana ali sada je to grudetina za koju se lijepi lova kao posljedica dugogodišnjeg investiranja. Može se razgovarati o brzini, Agrokoru, AV ali i o cijeni jer cijena je ključna.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Adris ne moze kuputi triglav i savare. Gotovo je.
Mogu kupiti npr hotele haludovo. Pokusati kupiti Luku ploce. I tako dalje. I onda tamo oplodjivati cash.

Status Quo: Roll Over Lay Down


Adris ne moze kuputi triglav i savare. Gotovo je.
Mogu kupiti npr hotele haludovo. Pokusati kupiti Luku ploce. I tako dalje. I onda tamo oplodjivati cash.

Ja pišem o CO i Adris to ima na pladnju, a što se tiče Slovenaca već imaju solidan udio u Savi i Triglavu i da ništa ne povećaju nevidim u čemu je problem. Pa nije to promašena investicija, to je aktivni kapital, dividenda.
Sačekajmo do kraja da vidimo kako će SLO pravosuđe riješiti problem Save. Samo labava politička netržišna rješenja neće proći jer imaju EU za vratom i uvjet da moraju privatizirati banke i osiguranja nakon sanacije banaka.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Glede Adrisa ne postoji u EU volja da se njima preda na ulravljanje ista vise u unutar granica E U.
CO ima drzavu kao suvlasnika i neka tako ostane. Ili neka to kupi npr Allianz. Bolje oni nego Rusi 🙂
Adris nije Hrvatska firma.

Status Quo: Roll Over Lay Down


Glede Adrisa ne postoji u EU volja da se njima preda na ulravljanje ista vise u unutar granica E U.
CO ima drzavu kao suvlasnika i neka tako ostane. Ili neka to kupi npr Allianz. Bolje oni nego Rusi 🙂
Adris nije Hrvatska firma.

To je meni irelevantno. Vi se previše patite, zašto? Adris je firma za parkirati par miliona, a ne par tisuća. Možete li slavodobitno podijeliti s nama koja zastava viori iznad Rovinja?

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.


Adris ne moze kuputi triglav i savare. Gotovo je.
Mogu kupiti npr hotele haludovo. Pokusati kupiti Luku ploce. I tako dalje. I onda tamo oplodjivati cash.

može pojašnjenje zašto ne mogu kupiti savare. što je gotovo? sud nije dao za pravo slovencima a slovenci će kad tad prodati osiguranje a drugih interesenata nema

Nece Adrisu prodati. Adris ne radi u interesu RH ili Slov ili EU.
Adris vise ne predstavlja interese RH.
Malo se raspitajte. Adris je u zenitu. Dalje moze samo u jednom smijeru Dionica bi mogla jos nesto rasti ali firma ne moze vise u ekspanziju.

Status Quo: Roll Over Lay Down

A čuj, HT je investirao u materine obveznice sa povratom nula. Zaba je prije koju godinu davala kamate na štednju 3- 4%, a sada i tamo povrat nula. Jbg, ima ona pjesma… ovo nije moje (naše) vrijeme……
Ako ste se mislili opariti preko noći, zaboravite, to vam ne postoji….u meni su kiše tiše…
Možda kupiti stan 2000€ kvadrat pa rentati 40g. Neki misle da je državna služba najsigurnije ulaganje.
Informacije koje ja imam za Adris su opasne za kardio bolesnike. Ali ne znam jesu li istinite.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.



Glede Adrisa ne postoji u EU volja da se njima preda na ulravljanje ista vise u unutar granica E U.
CO ima drzavu kao suvlasnika i neka tako ostane. Ili neka to kupi npr Allianz. Bolje oni nego Rusi 🙂
Adris nije Hrvatska firma.

To je meni irelevantno. Vi se previše patite, zašto? Adris je firma za parkirati par miliona, a ne par tisuća. Možete li slavodobitno podijeliti s nama koja zastava viori iznad Rovinja?
[/quote]
Meni je to bas zabavno. Potpuno ste promasili fudbal. Zabavljam se i to dobro.
Nemam Adris, a ne bi bas parkirala par miliona kuna u tu dionicu.
Adris nije rovinj. I sve manje ce biti 🙂

Status Quo: Roll Over Lay Down


A čuj, HT je investirao u materine obveznice sa povratom nula. Zaba je prije koju godinu davala kamate na štednju 3- 4%, a sada i tamo povrat nula. Jbg, ima ona pjesma… ovo nije moje (naše) vrijeme……
Ako ste se mislili opariti preko noći, zaboravite, to vam ne postoji….u meni su kiše tiše…
Možda kupiti stan 2000€ kvadrat pa rentati 40g. Neki misle da je državna služba najsigurnije ulaganje.
Informacije koje ja imam za Adris su opasne za kardio bolesnike. Ali ne znam jesu li istinite.


Blago vama 🙂 A sto ako to nije istina ? Sto ako slijedi nesto na sto nisu racunali u svojim snovima ? Zastava Adrisova je ona plava s nekakvim logom. Poput Agrokorovog . Hrvatska nije.

Status Quo: Roll Over Lay Down


A čuj, HT je investirao u materine obveznice sa povratom nula. Zaba je prije koju godinu davala kamate na štednju 3- 4%, a sada i tamo povrat nula. Jbg, ima ona pjesma… ovo nije moje (naše) vrijeme……
Ako ste se mislili opariti preko noći, zaboravite, to vam ne postoji….u meni su kiše tiše…
Možda kupiti stan 2000€ kvadrat pa rentati 40g. Neki misle da je državna služba najsigurnije ulaganje.
Informacije koje ja imam za Adris su opasne za kardio bolesnike. Ali ne znam jesu li istinite.


HT je za Adris olicenje postenja i povrata na ulozeno. HT je do sada vratio mnogostruko vise u odnosu na ulozeno nego je to vratio ADRIS. Te 2 firme u odnosu prema dionjcarima su neusporedive !

Status Quo: Roll Over Lay Down

HT na IPO 265 kuna dionica – 2008 / 165 kuna dionica /2018
GODINA IZNOS DIVIDENDE 
2008 29,56 
2009 29,99 
2010 34,05 
2011 22,76 
2012 22,14 
2013 20,51 
2014 9,00 
2015 7,00 
2016 6,00
2017 6,00
2018 6,00
Ukupna dobit na divki je 193.1
193.1 + 165 = 358
358 – 265= 93 kune u 10 godina.

ADRIS 2008 4xx kuna / 2018 4XX kuna.
Dividenda
2008 7 kn
2009 7 kn
2010 7 kn
2011 7 kn
2012 7 kn
2013 7 kn
2014 7 kn
2015 10 + 40 kn
2016 15 kn
2017 17 kn
2018 17,5 kn
Ukupno divke 148.5 kn.
Ht ukupna zarada u odnosu na ulozeno od 2008 do danas = 35 %
ADRIS ukuona zarada u odnosu na ulozeno od 2008 do danas = 37 %
U cemu je poanta ?
Adris je zaista ulaganje usporedivo sa HT. S tim da je odnos HT prema dionicarima neusporedivo bolji.
Samo su brojke bitne, a oatalo je trla baba lan.

Status Quo: Roll Over Lay Down

New Report

Close