ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


E ovo još nisam vidio: promet redovnom dionicom veći od prometa povlaštenom dionicom….kako to tumačite?

evo mislim da se to promijenilo taman kako si ti pisao post. 😉

Koja su predviđanja ovde?
Koje bi trebalo biti dno za povlaštenu dionicu?
Koliko će redovna dionica pratiti kretanjen povlaštene dionice?

Predviđanja: kad sve raste Adris raste 80% sporije, kad sve pada Adris pada 50% brže:)
Dno za PA: Dno smo već probili na 490kn
Redovna prati povlaštenu … znači pada.

Fin. izviješće dobro ali TK to ne zanima.

Cookie Monster


Predviđanja: kad sve raste Adris raste 80% sporije, kad sve pada Adris pada 50% brže:)
Dno za PA: Dno smo već probili na 490kn
Redovna prati povlaštenu … znači pada.

Fin. izviješće dobro ali TK to ne zanima.


Negdje sam pročitao da nije dobro predviđati cijenu na osnovu prošlosti (što je i osnovna kritika tehničke analize). Mislim da će na ADRS utjecati ukidanje JDD i ograničenja za investiranje mirovinskih fondova, koji predstavljaju dugoročne investitore. Stoga smatram da će ADRS-P-A rasti do 600kn do sredine iduće godine.


Negdje sam pročitao da nije dobro predviđati cijenu na osnovu prošlosti (što je i osnovna kritika tehničke analize). Mislim da će na ADRS utjecati ukidanje JDD i ograničenja za investiranje mirovinskih fondova, koji predstavljaju dugoročne investitore. Stoga smatram da će ADRS-P-A rasti do 600kn do sredine iduće godine.

znači vratiti se na isto! … onaj tko je kupio Adris prije 3 godine i držao ga do sada izgubio je.

Cookie Monster


znači vratiti se na isto! … onaj tko je kupio Adris prije 3 godine i držao ga do sada izgubio je.

To ipak dokazuje da se na burzi mogu i izgubiti novci!

Adris je od 2004 do danas povećao kapital i rezerve za 40 posto.
Cijena je trenutno 25 posto manje od ATH i na razini je negdje iz trećeg mjeseca i početka 2005.
Pametnom dosta.

Pozdrav svima!
Ukratko,2005. gubitak licence za Marlboro prouzročio je (opravdano) pad cijene. Od tada se dionica lagano oporavljala sve do ljeta 2007 (350kn-cca 580kn u 2 god.-pristojno).Praćena konstantnim, poslovično dobrim poslovanjem, postigla je status svojevrsnog bluechipa. Međutim, pojavljivanje INE,HT-a,MAGME i sl. na burzi uz simultano agresivan rast građevinara imali su za posljedicu preraspodjelu novca i tu je ADRS dosta propatio. Danas, uz upitnu perspektivu građevinara (fama ili ne o napuhanosti cijena nekretnina+očekivano smanjenje infrastrukturnih ulaganja), visoku cijenu nafte i uvijek brzoprolazni pesimizam ulagača, u fokus dolaze dionice s dobrim fundamentima.Tako da čim se sastavi bilo kakva vlada i prestane kolati vic o ratu na Kosovu, eto ADRS-P-A (od oka, bez temeljite analize) na 550 kn.


………Tako da čim se sastavi bilo kakva vlada i prestane kolati vic o ratu na Kosovu, eto ADRS-P-A (od oka, bez temeljite analize) na 550 kn.

I mene na +0[embarass]

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.


eto ADRS-P-A (od oka, bez temeljite analize) na 550 kn.

nakon kosovo i krize regije.
što bi po mojoj procjeni bilo u 6 mjesecu 2008 preko 600kn! … ali to je samo moje amatersko mišljenje.

Cookie Monster


Tako da čim se sastavi bilo kakva vlada i prestane kolati vic o ratu na Kosovu, eto ADRS-P-A (od oka, bez temeljite analize) na 550 kn.

Tu je bio i prije 1 god.

Adris želi uložiti milijardu dolara u LNG terminal

George Juraj Puhalovich, američki stručnjak za ukapljeni prirodni plin, kao i tri druga neovisna izvora, potvrdio je Business.hr-u da nekoliko hrvatskih tvrtki, okupljenih oko Adrisa, želi uvoz LNG-a i prateću industriju razvijati bez već osnovanoga inozemnog konzorcija.

….. itd. itd.

Izvor – papirnati business.hr, broj 110, 29.11.2007

Spominje se još i Agrokor, ali cijela vijest mi, s obzirom da se radi o Business.hr-u, miriše pomalo žuto. Jel ima neko kakav konkretniji info i objašnjenje situacije?

New Report

Close