ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ipak stiže konjica(US 7th calvary) na 455 sa 2614 komada. Jupi…

Sad ćemo vidjeti dvoboj titana.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

ode konjica… [smiley6]

i to je to...


ode konjica… [smiley6]

Nema više ni strašila.
Malo sam danas nadokupio ADRS…

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Kako bi povećali profitabilnost, kvalitetu proizvoda i uspješan opstanak na globaliziranom tržištu Hrvatski duhani ove godine ulažu oko 20 milijuna kuna u povećanje za 30% kapaciteta za obradu duhana, što je najveća investicija u Virovitičkoj županiji, ali i jedna od većih u hrvatskoj poljoprivredi.

z Adrisa je izvijestili, u sklopu svojih kvartalnih poslovnih rezultata za razdoblje siječanj – rujan, o ukupnoj dobiti prije poreza od 827,2 milijuna kuna, ili 19,3 posto više u odnosu na prvih devet mjeseci prošle godine. Generalna analiza polazuje da su znatnijem rastu dobiti pridonijeli veći jednokratni prihodi, kao i manji troškovi restrukturiranja u 2007. godini. U cigaretnom dijelu poslovanja i nadalje je prisutan trend rasta količinske prodaje, a nakon višegodišnjeg restrukturiranja i tvrtka Hrvatski duhani uspješno posluje. Sa sirovinskog područja Hrvatskih duhana u Podravini i Slavoniji iz ovogodišnjih berbi duhana dosad je otkupljeno oko 6000 tona duhana od ukupnog planiranog ovogodišnjeg uroda od oko 10.000 tona duhana. Trenutačna prosječna zaštitna cijena je 8,35 lipa za kilogram duhana, što je za 15 lipa više od prošlogodišnje prosječne zaštitne cijene, a kako se očekuje, završetkom otkupa do kraja mjeseca ona će ukupno iznositi 15,50 kuna za kilogram duhana, što je dosad ujedno i najveća prosječna otkupna cijena. Razlog tome je povećanje poticaja za duhan ovogodišnjeg roda za prosječno kunu po kilogramu i uvođenje stimulativne naknade za kvalitetu i sređenost duhana od 50 lipa za kilogram duhana. Mirko Boić, predsjednik Uprave Hrvatskih duhana komentirao je za lokalne Virovitičke vijesti da ima mnogo čimbenika koji utječu na proizvodnju duhana, no da se na neke, kao što je to klima, nažalost ne može utjecati, ali zato agronomska struka u suradnji s proizvođačima može ublažiti klimatski nepovoljne posljedice provodeći odgovarajuće agrotehničke mjere. “Naši su proizvodni ciljevi ove godine bili 8900 tona virginijskog duhana i oko 1000 tona duhana tipa burley. Na kraju proizvodne godine nije se puno od toga odstupilo unatoč nepogodama koje su nas pratile od nekoliko tuča do suše. Tako će ukupna šteta od tuče u primarnoj proizvodnji u Hrvatskim duhanima biti od 15 do 16 milijuna kuna.


Top bid CIJENA KOLIČINA …. Top ask CIJENA KOLIČINA … 457,00 45 460,00 4,818 465,00 100 468,00 214 468,97 75 469,00 330 470,00 485 479,98 655 482,00 78
Koja bezobraština fond managera, u situaciji kakva vlada na tržištu, gdje stvari vrlo lako mogu izmaknuti kontroli, staviti ovakvog strašljivca…[smiley8]

Postoji i misljenje da je to bankar neke nase (stranjske) ZABA, PBZ, banke, koja ce sve namjestiti samo da sto jeftinije dobi dionice iz skrbi od nekog s margin kreditom. Tako pogotovo i svakom prodavacu s par dionica onemoguci prodaju iznad 460. Ako covjeku trebaju novci za “kruh” ratu kredita? mora svojih par dionica prodavat ispod te cijene. Institucionalni jos nesmiju ulaziti jer nije u 1. kotaciji, al se nadajmo da ulaze potajno, samo kako pravdaju kes??? Bankari se ne moraju bojati ni da ce im tu kolicinu progutati njihovi Mirovinski Fondovi, jer i oni imaju zabranu.

Za ostale strane Fondove se valjda ne boje, jer su ih poplasili nasi velikodostojnici (stipe i roha-ha-ha), neprikladnim izjavama, ako, ako, ko zna MOZDA nemaju neke veze sa pisanjem onih “knockout certifikata”, ili “puteva” pisanim na Stutgartskoj burzi???
—Pas nikad ne laje za selo nego za sebe.— stara hrvatska poslovica

Ali bez brige dolazi nova ZSE, Nova Godina, i ADRS u 1. kotaciji.

([b]moje[/b]) želje meni -želim i tebi

Jel se promjenilo šta u top 10? …

Cookie Monster

Vlasnik računa Stanje    [%] Vrsta računa
1. PBZ D.D. 511.347 7,54 Skrb. račun
2. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 425.991 6,28 Skrb. račun
3. PBZ D.D./STATE STREET CLIENT ACCOUNT 239.562 3,53 Skrb. račun
4. PBZ D.D. 170.184 2,51 Skrb. račun
5. POKRAJAC ANTON 133.900 1,97 Osnovni račun
6. BUDIN TOMISLAV 130.100 1,92 Osnovni račun
7. PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN 117.944 1,74 Skrb. račun
8. VLAHOVIĆ ANTE 109.200 1,61 Osnovni račun
9. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 98.215 1,45 Skrb. račun
10. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./HYPO ALPE-ADRIA-BANK AG 78.052 1,15 – 1051 Skrb. račun

ZAGREBAČKA BANKA D.D. 425.991 6,28 Skrb. račun
-270

Danas pokupio po 470 očekujem brzi povratak,s obzirom na poslovanje u 2007. i najave za 08.

Glasnogovornik IGH na neodređeno


Danas pokupio po 470 očekujem brzi povratak,s obzirom na poslovanje u 2007. i najave za 08.

Dobrodošao. Kupio si poizvrsnoj cijeni. Ja kad sam kupio po 500 misliko sam da nisam mogao bolje.

bio sam jednom u adrisu…..prometi su bili najveći na burzi, a cijena je izgledala toliko betonirana ko da nema šanse da ikad padne 10%

bilo je to oko 600 kuna, kupio i prodo s minimalnim gubitkom il dobitkom, ni ne sjećam se!

da li se išta promjenilo u vezi vizije poslovanja ili je adris još uvijek investicijski fond koji ne zna kuda sa silnim milijardama na računu dok mu duhanski biznis radi sve gore, a rvatski turizam je pak posebna priča za sebe!?

New Report

Close