ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 26.10.2024. u 08:23
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,31
3.584
317
11,15
11,35
-1,73%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Kolege još se nekako držimo i napredujemo. Mene iskreno pomalo plaši ova kaljuža od burze koja pomalo izlazi na vidjelo. Pitam se ukoliko će neki od fondova zatrebati cash ? Imam bojazan da ćemo bit dio kolateralne štete, ali nadam se da se varam. Kad pogledam ostale europske indekse, dođe mi da zaplačem..
(dax, atx, etc…) Možda ipak doguramo na 200 do kraja ljeta..

Plaši te?

Izašao pa te odjednom straši ostanak??

Odluči se…

Kolega Jubito hvala na komentaru, uvjek me nekako raspoloži vaš optimizam. I ne nisam izašao, 100% sam unutra od listopada-prosinca 2014. i to mi je jedina dionica u portfelju. I ako citiram kolegu ”Pogotovo što u Hrvatskoj baš i nema ovako dobrih i pouzdanih izvoznih tvrtki u koje bi se uložio novac.” ja bi još nadodao da trenutno ne vidim ni druge tvrtke ( turističke, uslužne, etc..) sa prihvatljivim ROI, zato i imam samo adpl. Jedno vrijeme mi je ernt i ht bio u fokusu, i oni još dobro i rade, ali ernt je ispraznio račun, a ht prepolovio dividendu..e sad čovjek se treba valjda tu i tamo preispitati, a s obzirom da je početkom godine počelo značajno pretakanje u investicijske fondove, koji sad bilježe gubitke, burza nam stagnira, za očekivati je da će ljudi izvlačiti kapital, što će rezulturati povećanom ponudom na bidu..i nisam ulovio adpl baš na 80kn, ali ulovio sam ga, kao uostalom i većina nas i zadovoljan sam, ali nisam zadovoljan svim ostalim..evo neki dam me pitao kolega gdje da uloži 100k..i ja mu hladno odgovorim da neznam..

@cayetano
Nije teško biti optimista tamo gdje je sve OK, ali hvala!

Osvrt na rusko tržište:

halfte trinken, halfte Šarcu geben


Kolege još se nekako držimo i napredujemo. Mene iskreno pomalo plaši ova kaljuža od burze koja pomalo izlazi na vidjelo. Pitam se ukoliko će neki od fondova zatrebati cash ? Imam bojazan da ćemo bit dio kolateralne štete, ali nadam se da se varam. Kad pogledam ostale europske indekse, dođe mi da zaplačem..
(dax, atx, etc…) Možda ipak doguramo na 200 do kraja ljeta..

Možda prethodno jedno hlađenje do 150-155 bilo bi realno….



Kolege još se nekako držimo i napredujemo. Mene iskreno pomalo plaši ova kaljuža od burze koja pomalo izlazi na vidjelo. Pitam se ukoliko će neki od fondova zatrebati cash ? Imam bojazan da ćemo bit dio kolateralne štete, ali nadam se da se varam. Kad pogledam ostale europske indekse, dođe mi da zaplačem..
(dax, atx, etc…) Možda ipak doguramo na 200 do kraja ljeta..

Možda prethodno jedno hlađenje do 150-155 bilo bi realno….
[/quote]

Po cemu bi 150 bilo sada realno ???

Ignore : renči

ma dajte, kolega Grga baci nešto kao mamac i onda bi se mi trebali gristi oko toga?
150 kn je kao fol realno ali ni slova (brojke) o tome zašto?

od početka izbijanja ove krize s Agrokorom, ADPL je solidan kao kamen: prihodi će prema očitovanju PU Došena rasti (čak se poduplati u srednjem roku), Rusiju više ne drma kriza pa treba i tu očekivati doprinos, i dalje se poboljšava profitablinost, novca po dionici 14,83 kn (novac+kratk. imovina)

pa u vezi sa svime tim:
najava sjed_NO i isplate dividende

očekujem 8-10 kn dividende

Ja to do kraja godine vidim barem na 200, dobit od adpl grupe bez rumunja se napokon pokazuje, a cinjenica da su od rumunjske zadnje 3 godine prakticki jedino ostvarivali dobit je jer im je s osnova dividende uplacivano oko 40 tak mil pa bi toliko bila i dobit na kraju godine ocekujem da ce barem jos 40 tak doc ove godine od adpl grupe bez rumunja iako bi moglo i vise ako se rusija bude pokazala u pravom smjeru.

Ignore : renči

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/dhpbQR6E57wXoKO7PdghlA==.pdf

AD Plastiku 19,6 milijuna kuna bespovratno iz EU fondova

U očekivanju objave dividende …. kreće realizacija ovog posla …
http://www.seebiz.eu/svecanost-povodom-pocetka-proizvodnje-novog-modela-fiat-500l-u-kragujevcu/ar-156435/
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/0dywBe7hdQk54NlVROEtqg==.pdf

Ako ce je biti…

New Report

Close