ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 26.10.2024. u 06:36
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,31
3.584
317
11,15
11,35
-1,73%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Moram priznati da sam željno očekivao da nam kolega ioreskovic objasni pojam radni kapital.

Ali kada neće on, budem ja. Radni kapital ili preciznije rečeno neto radni kapital ili obrtni kapital je razlika između kratkotrajne imovine i kratkotrajnih obveza. I upravo suprotno od onoga što dotični gospodin navodi, vidljivo je da se pogoršao tijekom Q4 (iz razloga što je dio dugoročnih kreditnih obveza sa 31.12.2016 prešao u kolonu kratkoročnih kreditnih obveza – znači onaj dio koji je u dospijeću do 31.12.2017), ali se vidljivo poboljšao tijekom Q1/2017. Na brzinu sam bacio pogled na izvješća od 01.01.2015 nadalje, neto radni kapital nikada nije bio bolji u tom razdoblju.

Toliko o ozbiljnosti pisanja gospodina ioreskovica.



Ioreskovic, hoćeš okladu?
Da će prije preko 200 kn nego nazad na 100 kn
Javi se na private

Nakon najave g. Dosena da će u srednjenm roku poduplati prihode (u emisiji kod Karduma) tako nešto izjaviti stvarno treba imati _uda…

Ajte molim vas. Kada je to i gdje receno imate kakav link ili samo iznosite neistine!?
[/quote]

izvol’te https://hrti.hrt.hr/video/show/3222907/druga-strana-hrvatski-proizvod-smart-twingo-i-maserati-1-ozujka-2017

Hrvatski proizvođač i izvoznik automobila (osim motora, limarije i dizajna).
Trebali bi njih poticat sa kreditima a ne izvoznike poput Petrokemije




Ioreskovic, hoćeš okladu?
Da će prije preko 200 kn nego nazad na 100 kn
Javi se na private

Nakon najave g. Dosena da će u srednjenm roku poduplati prihode (u emisiji kod Karduma) tako nešto izjaviti stvarno treba imati _uda…

Ajte molim vas. Kada je to i gdje receno imate kakav link ili samo iznosite neistine!?
[/quote]

izvol'te https://hrti.hrt.hr/video/show/3222907/druga-strana-hrvatski-proizvod-smart-twingo-i-maserati-1-ozujka-2017
[/quote]

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Svaka čast ADPL…tako se to radi!!!

A cijena neumoljivo klizi prema … ioreskovicevim prognozama … puta dva … a još nije ni objava divke …

Samo za podsjetnik:
13.05.2016 zaključna cijena je bila 94,75 kn …
13.05.2017 zaključna cijena će biti 17x,xx kn …
divka u 2016 godini 12,00 kn ….
prinos izračunajte sami

Da ljepo je tako izracunavat prinose uzmi najnizu i najvecu i to je to svi znamo da tako u stvarnom zivotu nije tako, nitko ne moze pogodit dno i vrh uvjek se radi o nekoj prosjecnoj kupovnoj cijeni i prodajnoj, ali da nije lipo narasla je i ima jos prostora za rast sta je najbitnije u cijeloj prici 🙂

Ignore : renči

Ma to je samo za ioreskovica … podsjetnik koliko će se načekati do njegove cijene za ulaz …

btw, dno je bilo 09.02.2015 godine, transakcija po cijeni 77,04 kn (tako piše u mojim bilješkama) … a gdje je vrh, to samo došen zna … trenutno …

Kolege još se nekako držimo i napredujemo. Mene iskreno pomalo plaši ova kaljuža od burze koja pomalo izlazi na vidjelo. Pitam se ukoliko će neki od fondova zatrebati cash ? Imam bojazan da ćemo bit dio kolateralne štete, ali nadam se da se varam. Kad pogledam ostale europske indekse, dođe mi da zaplačem..
(dax, atx, etc…) Možda ipak doguramo na 200 do kraja ljeta..


… Mene iskreno pomalo plaši ova kaljuža od burze koja pomalo izlazi na vidjelo. Pitam se ukoliko će neki od fondova zatrebati cash ? Imam bojazan da ćemo bit dio kolateralne štete, ali nadam se da se varam. …..

Nemam knjigu dioničara, ali prema podacima godišnjeg izvješća za 2016. godinu vlasnička struktura je sljedeća:

30 % drže Rusi
22,1 % mirovinski fondovi (ove godine još i više)
16% menadžment i zaposlenici
13,3 % institucionalni investitori
UKUPNO: 81,4 % u prilično čvrstim rukama, a postotak raste.

Dakle samo 18,6% dionica je u rukama malih i relativno nepouzdanih dioničara.
Međutim, dovoljno da se napravi šteta u slučaju panike.
Na burzi je sve moguće, ali ipak nekako imam osjećaj da se cijena neće značajno rušiti.
Pogotovo što u Hrvatskoj baš i nema ovako dobrih i pouzdanih izvoznih tvrtki u koje bi se uložio novac.
Vidjeti ćemo idući tjedan kada se deblokira trgovina toksičnim dionicama.
Ja je sigurno neću prodavati jer mi niti jedna druga dionica neće dati toliko dividende.
Lani 12 kn, ove godine vjerojatno 7-8 (nadam se desetki), dobit u Q1 je skoro pola lanjske dobiti, najave su dobre, posla ima i u EU i u Rusiji, šef Uprave najavljuje povećanje prihoda, pa može li bolje?

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Odličan post Jubito.

ADPL – rijetka perjanica na ZSE

New Report

Close