ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 26.10.2024. u 00:28
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,31
3.584
317
11,15
11,35
-1,73%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ladovina, pivica, tour of croatia na telki … čemu uzbuđivanje, ovdje je ionako stanje redovno …. ne ovisimo o todexu a da bi se zamarali na dnevnoj bazi ….

Da budem iskren, ja sam malo više fokusiran na izvješće jedne druge tvrtke od koje očekujem da bi nakon višegodišnjih gubitaka trebala imati pozitivnu godinu.

Vezano uz ADPL, na temelju svih dostupnih informacija i podataka, ne vidim razloga za loše izvješće ili godinu.

http://europe.autonews.com/article/20170419/ANE/170419820/fca-ford-and-renault-gain-share-as-european-sales-rise-11

Na razini EU ožujak je donio rast prodaje od 11%, dok je kumulativni rast u prva tri mjeseca 8%. Ovdje treba uzeti u obzir činjenicu da je zbog Uskrsa ovogodišnji ožujak imao više radnih dana, te će zbog toga rezultati za travanj vjerojatno biti nešto lošiji, ali još uvijek na razini godine možemo očekivati solidan rast prodaje.

http://eng.autostat.ru/news/view/13773/
http://eng.autostat.ru/news/view/13808/
http://eng.autostat.ru/news/view/13784/

U Rusiji ožujak je donio rast prodaje novih vozila od 9,4%, kumulativni rast u prva tri mjeseca iznosi 1%, dok je rast proizvodnje novih vozila tijekom prvog kvartala bio čak 23%.
Ovo je prvi kvartalni rast prodaje od 2012. godine i po svemu sudeći ovo je godina početka oporavka ruskog tržišta. Iskreno, nije za očekivati nagli oporavak, on će ipak ići puno sporijim tempom nego li je to bio pad tijekom 2015 i 2016. Očekujem da bi udio prihoda od ruskog dijela poslovanja u ukupnim prihodima ADPL-a u ovoj godini mogao porasti na otprilike 28% s prošlogodišnjih 25%.

Sve u svemu, mislim da ovdje nema razloga za preveliku brigu, od drugog kvartala počinju i neki novi projekti koji bi trebali generirati rast prihoda u narednom razdoblju (Clio u Sloveniji i redizajn modela Fiat 500L u Srbiji). Sa puno većim zanimanjem čekam odluke uprave vezano uz daljnju ekspanziju društva, nadam se nekoj novoj tvornici ili preuzimanju tijekom ove godine.S obzirom na smanjenje zaduženosti tvrtke u protekle dvije godine i očekivani cash-flow tijekom ove, mislim da je realno da se tako nešto ubrzo i realizira.

Recite, koja su vasa ocekivanja za dividendu? Kada ce se o tome odlucivati?

nadam se objavi divke čim prije, Adris je već objavio 17 kn


Recite, koja su vasa ocekivanja za dividendu? Kada ce se o tome odlucivati?

Redovna sjednica NO je za mjesec dana, krajem svibnja prema mojim informacijama, tako da bi tada mogla biti donijeta kakva odluka o dividendi koja se zatim daje na Glavnu skupštinu.
Po meni, ne treba se nadati dividendi prije srpnja.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Jubito me preduhitrio, sve što je naveo u prethodnom postu je tijek stvari kako i ja to očekujem da će se odvijati.
Još bih nadodao da očekujem dividendu u iznosu 8 kn po dionici. S obzirom da nije bilo predujma, mislim da ipak neće biti 12 kn kao prošle godine.


Još bih nadodao da očekujem dividendu u iznosu 8 kn po dionici. S obzirom da nije bilo predujma, mislim da ipak neće biti 12 kn kao prošle godine.

Očekujem realnih 8 kn, a potajno se nerealno nadam desetki :))

halfte trinken, halfte Šarcu geben

U prvom valu najviše će dobiti AD Plastik. Iza 19,6 milijuna kuna vrijednog projekta “Pilot linija bojanja” nalazi se kapitalno važno unapređenje proizvodnih kapaciteta robotima, koje će solinskom divu ojačati konkurentnost na međunarodnom tržištu.

Milijuni za robote, brodove 
na struju i ‘high tech’ stolariju

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

U petak bi trebalo izaći q1 izvješće.

Očekujem najavu dividende.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

http://zse.hr/UserDocsImages/financ/ADPL-fin2016-1Y-REV-K-HR.pdf

AD Plastik Grupa ostvarila je zavidne poslovne rezultate u 2016. godini, čime nastavlja prošlogodišnji trend uspješnog poslovanja kompanije. Sa zadovoljstvom možemo objaviti dobre operativne rezultate AD Plastik d.d. i AD Plastik Grupe za 2016. godinu.
AD Plastik Grupa u izvještajnom razdoblju ostvarila je nešto niže poslovne prihode koji iznose 935,8 milijuna kn, što je za 9 posto manje u odnosu na prethodnu godinu, dok je AD Plastik d.d. ostvario poslovne prihode u iznosu od 717,9 milijuna kn, odnosno 6,9 posto manje u odnosu na godinu ranije.
Pad realizacije ostvaren je prvanstveno zbog smanjenih narudžbi kupca Hella i nešto manjeg obima prihoda ostvarenog kroz projektne aktivnosti. Pored toga moramo istaknuti negativan utjecaj kretanja tečaja stranih valuta na visinu naših poslovnih prihoda iskazanih u kunama, naročito eura i ruske rublje. S obzirom na hrvatsku monetarnu politiku održavanja stabilnosti tečaja kune prema euru, tijekom cijele 2016. godine euro je bio izložen aprecijacijskim pritiscima kune. Takvo slabljenje eura slabi pozicije poslovnih prihoda i ukupnih rezultata poslovanja AD Plastika d.d zbog naše potpune orijentiranosti prema izvozu. Na ukupne prihode AD Plastik Grupe, pored tečaja eura, značajno je utjecao i tečaj ruske rublje koji je u 2016. godini bio dvojak. Prosječno visoka rublja negativno je utjecala na visinu poslovnih
prihoda, dok je jačanje rublje krajem godine imalo pozitivan utjecaj na poslovni rezultat u vidu smanjenja negativnih tečajnih razlika.
Znatno niži poslovni rashodi u izvještajnom razdoblju rezultat su niza poduzetih aktivnosti u cilju poboljšanja efikasnosti poslovanja i racionalizacije procesa u proizvodnji na svim lokacijama AD Plastik Grupe.
Pad poslovnih rashoda AD Plastik Grupe u 2016. godini, koji je veći od pada poslovnih prihoda, rezultirao je ostvarenom EBITDA u iznosu od 135,9 milijuna kuna, što je za 18,3 posto više u odnosu na prethodnu godinu. Poboljšanjem troškovne efikasnosti AD Plastik Grupe, ostvarili smo visoku EBITDA maržu od 14,5 posto u odnosu na 11,2% ostvarenih u 2015. godini.
Neto dobit AD Plastik Grupe u 2016. godini porasla je za 7,5 posto u odnosu na prethodnu godinu i iznosi 49,7 milijuna kuna, dok je ostvarena neto profitna marža porasla na 5,31 posto u odnosu na 4,49% ostvarenih u 2015. godini.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"


U petak bi trebalo izaći q1 izvješće.

Očekujem najavu dividende.

Stranica 20 godišnjeg izvještaja – Kalendar objava na burzi:
Vaš link …

Objava rezultata za Q1 – najkasnije do 28.04.2017.
Sjednica Nadzornog odbora – 25.05.2017. (vjerojatno i prijedlog dividende)
Glavna skupština 20.07.2017. (potvrda dividende)

Interesantna je stranica 16 – imamo pregled vlasništva nad dionicama AD Plastika.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Na istoj stranici je navedena i sjednica NO od 16.3.2017 (vjerojatno ona sjednica za odluku o akontaciji dividende), za koju nemamo informacija da li je održana ili ne (poznavajući ADPL i njihov transparentnost, očito nije, jer inače bi izvijestili o tome), tako da i ove informacije o sjednici zakazanoj za 25.05.2017 isto treba uzeti sa rezervom. Ja i dalje mislim da će se o prijedlogu dividende izjasniti ranije, do petka, vjerojatno usporedo sa izvještajem za 1. kvartal 2017 …

New Report

Close