ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 03:44
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,65
12.385
1,063
11,65
11,90
-2,92%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Nevjerojatno kako se na TV-ju vrti i Agrokor i Atlantic i Podravka i Đuro koji put i Petrica itd., ali o AD Plastiku nigdje ni riječi.
Pokušavao sam svoje kolege s posla nagovoriti da kupe AD Plastik kad je bila ispod 100 kn/dionica, ali ljudi nikad nisu čuli za tu čudnu i nepoznatu firmu.
I šta da kažem?
Nevjerojatno.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

da ADPL mi je jedno od boljih opcija za trgovanje na zse, u njemu sam naizmjence od 2010. zadnji put kupio na 100 kuna. lijep je tu prihod i na dividendi.


Nevjerojatno kako se na TV-ju vrti i Agrokor i Atlantic i Podravka i Đuro koji put i Petrica itd., ali o AD Plastiku nigdje ni riječi.
Pokušavao sam svoje kolege s posla nagovoriti da kupe AD Plastik kad je bila ispod 100 kn/dionica, ali ljudi nikad nisu čuli za tu čudnu i nepoznatu firmu.
I šta da kažem?
Nevjerojatno.

Promjene u TOP 10

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Uskoro se nadamo i najavi dividende….

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Moja prognoza je 12 kn. 4 kn su ‘dužni’ još nadoknaditi 2015 godinu kada je dividenda bila 0 kn a ESOP je računao na dividendu za otplatu dionica, a na 8 kn redovne su nas navikli prethodnih godina … još da se riješimo onog uhljeba JK iz tvrtke … gdje bi nam bio kraj ….


Moja prognoza je 12 kn. 4 kn su 'dužni' još nadoknaditi 2015 godinu kada je dividenda bila 0 kn a ESOP je računao na dividendu za otplatu dionica, a na 8 kn redovne su nas navikli prethodnih godina … još da se riješimo onog uhljeba JK iz tvrtke … gdje bi nam bio kraj ….

Očekujem isto.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

12 kn bi bilo super iako očekujem 8.Očekivanja za naredne godine su veća.

Nisam nesiguran za 8 kn

Rast cijene dionice dosta je lako objasniti.

Prosječna stopa na štednju u bankama je oko 1% godišnje.

Dividenda od 8 kuna na ovu cijenu je 5% godišnje.

Uzmemo li u obzir ok poslovanje, smirivanje tenzija u Rusiji ali i samoj većoj rizičnosti dionica od štednje, mislim da je cijena opravdana.

Ps. realne kupnje na burzi ima oko 500k (nalozi 20 kn niže od 160 kn) dok prodaje realno ima oko 350k (20 kuna više od 160 kn) dok ostatak ide do 3899 kuna sa par sto dionica i tih milijun i 200k nema veze sa prodajom.

Dok je odnos prodaje i potražnje ovakav, cijena ne ide dolje.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.



Moja prognoza je 12 kn. 4 kn su 'dužni' još nadoknaditi 2015 godinu kada je dividenda bila 0 kn a ESOP je računao na dividendu za otplatu dionica, a na 8 kn redovne su nas navikli prethodnih godina … još da se riješimo onog uhljeba JK iz tvrtke … gdje bi nam bio kraj ….

Očekujem isto.
[/quote]

najavljena su nova ulaganja kroz osnivanje tvrtke u Rusiji
Iranci su nas posjetili, i tamo se kuha nešto
oporavak tržišta u Rusiji pa tako i prihoda (efekt kroz rast prihoda + rast tečaja)
slobodnog novca ne nedostaje, za isplatu recimo 8 kn a dionici treba ‘samo’ 33,6 mil. kn

jaka kupnja zadnjih mjeseci, osobito fondova, mi daje nadu da je sve ovo što sam naveo ostvarivo…

Kad ste svi dali svoje mišljenje, evo i moje.

Nadam se dividendi od 10-12kn/dionica, a 7-8kn je realno za očekivati.
Sviđa mi se isplata dividende dva puta godišnje, kao što je lani bio slučaj.
Možda bi bilo dobro da ostave još malo zadržane dobiti u rezervi, iako je već sada imaju sasvim dovoljno.
Rublja se dobro drži, sve bolje, sad je oko 61,6 za 1 €.
Vidjeti ćemo hoće li Q1 biti isto ili malo bolje nego lani.
Kad bi sa Irancima uspijeli nešto dogovoriti, bila bi to bomba.
U svakom slučaju, trenutno je na horizontu samo svijetla budućnost.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Jer se zna datum objave prijedloga dividende za 2016 ???????????????

New Report

Close