ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 05:17
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,65
12.385
1,063
11,65
11,90
-2,92%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Rast neto dobiti pored pada prihoda, i sve ostalo pozitivno, dividenda ista ili malo veća, vrlo dobro.



I nije. Ali nije niti loše.
Meni se ne sviđa što je jedan veći kupac, a očito na ovoj cijeni ima više većih prodavača.

lp

Ipak nije samo jedan kupac.
TOP 10 se ne mijenja od početka veljače, ali je ipak netko ispod TOP 10 podigao cijenu na 150kn.
Na koncu, zaradili su dobit od 11,45 kn po dionici.
Ima li puno boljih?
[/quote]

Kad vidim RBA prefiks, meni je to isti kupac.
Da ima boljih, puno je relativan pojam, ali da ima – ima.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Cijena dionice se od prošle godine dosta povećala a rezultati su neznatno bolji. Mislim da cijena ne opravdava trenutačno stanje, očekivalo se više. Po rezultatima ne bi trebala biti viša od 130 kn.
Glavni cilj za ovu godinu bio im je rast prihoda od prodaje a on se čak smanjio. Zbog povećanja kapaciteta koji je dovršen prošle godine prihod je trebao biti dosta veći a pao je i u Srbiji i u Rusiji gdje je nakon velikog pada 2015.te ostvaren pad i 2016. iako mislim da je njihovo tržište se oporavilo u 2016. g.
Također novi projekti u Rusiji su trebali rezultirati povećanjem prihoda u 2016. godini.
Ajde dobra stvar je povećanje EBITDA marže više nego su očekivali.
Neto dobit je 11,45 kn po dionici. Vjerojatno neće sve u dividendu tako da očekujemo dividendu opet 8 kn. Sve u svemu, dobri rezultati ali manji od očekivanja.

Ne gine nam dividenda od minimalno 7 kn ove godine.


Cijena dionice se od prošle godine dosta povećala a rezultati su neznatno bolji. Mislim da cijena ne opravdava trenutačno stanje, očekivalo se više. Po rezultatima ne bi trebala biti viša od 130 kn.
Glavni cilj za ovu godinu bio im je rast prihoda od prodaje a on se čak smanjio. Zbog povećanja kapaciteta koji je dovršen prošle godine prihod je trebao biti dosta veći a pao je i u Srbiji i u Rusiji gdje je nakon velikog pada 2015.te ostvaren pad i 2016. iako mislim da je njihovo tržište se oporavilo u 2016. g.
Također novi projekti u Rusiji su trebali rezultirati povećanjem prihoda u 2016. godini.
Ajde dobra stvar je povećanje EBITDA marže više nego su očekivali.
Neto dobit je 11,45 kn po dionici. Vjerojatno neće sve u dividendu tako da očekujemo dividendu opet 8 kn. Sve u svemu, dobri rezultati ali manji od očekivanja.

Cijena je bila onda niska zbog rizika i mogucih problema s likvidnosti, a ne zbog valuacije same firme pa da je sad na ovoj cijeni valuacija nerealna vrijedi ovo jos vise i pri ovim valuacijama.

Sta se tice izvjesca ispalo je ok izvjesce jedina negativna strana je pad prihoda, ali tu neke uzbune nema s obzirom na sve pretpostavke koje znamo do sada, s obzirom na podbacaj dobiti u 3Q iako smo svi ocekivali vecu dobit tada tako da mi je ovo sada u sukladnu s ocekivanjima bitno da nisu podbacili u zadnjem kvartalu.Povecana je EBITDA iako se to nije prenilo na dobit mislim da ce se to kroz ovu godinu morat pocet vidit vise jer su mi finacijski rashodi dosta veliki za proslu godinu s nepovezanima poduzetnicima gdje ne vidim razloga tolikim velikim rashodima konstantno s obzirom na velicinu obaveza i kolika je velicina tih rashoda tu mora da je rijec o dodatnim troskovima koji se pojavljuju u razduzuvanju i mozda jednokratnim trokovima refinanciranja ili nesto slicno.

Ignore : renči


Cijena dionice se od prošle godine dosta povećala a rezultati su neznatno bolji. Mislim da cijena ne opravdava trenutačno stanje, očekivalo se više. Po rezultatima ne bi trebala biti viša od 130 kn.
Glavni cilj za ovu godinu bio im je rast prihoda od prodaje a on se čak smanjio. ….

Neki ljudi još ne razumiju da cijena dionica raste i pada ne samo u odnosu na poslovne rezultate, već ovisno o trendu i svim ostalim okolnostima i okruženju.
S ovim rezultatima bi cijena dionice u okolnostima i prema sentimentu tržišta (bear ili ti medvjeđe tržište ) koje je vladalo prije godinu-dvije dana i dalje bila oko 100kn.
U okolnostima rasta BDP-a, pozitivnih prognoza za gospodarstvo i mizernih kamata na depozite i laganog bull ili bikovskog tržišta koje je počelo u 9. mjesecu 2016., cijena dionica rastu ne samo na dobru vijest, nego i na svaku stabilizirajuću ili nelošu vijest, a na neočekivano dobru vijest da ne govorim. Trenutno je potražnja za HR dionicama u porastu, to se vidi zadnjih mjeseci, a mislim da će se taj trend nastaviti i idućih mjeseci, osim ako ne bude kakvih nenadanih i nepredvidivih potresa globalnog karaktera.
Strah od rizika pada, a optimizam lagano raste prema euforiji.

Npr. DOW Jones index je od 11. veljače 2016. do danas narastao sa 15660 na 20602 boda (više od 30%), S&P 500 je sa 1829 narastao na 2350 (oko 29%). O tome gdje su bili prije 5 godina neću ni spominjati.
Po tvojoj logici, trebali bi i dalje biti na razini od prije godinu dana jer se zapravo ništa spektakularno u prihodima i dobiti većine američkih firmi nije dogodilo.
Naravno, naše su firme u usporedbi s njima buhe, ali opet.
Kad se pumpa-pumpa se.
Globalno se trenutno nema u ništa bolje uložiti od dionica, a to se pomalo događa i nama.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Vidim da smo nekako polako prosli otpor iz 2011 godine bez neke vece volativnosti ocito ovo ide jos pomalo gore.

Ignore : renči

Fin promet danas 2,5 milje a niko ne komentira ….ne mogu se sitit dana kada je ovako bilo zadnji put.

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Za dionice ovoga tipa na razvijenim tržištima uobičajeni P/B=2 i više. Kod ADPL je 0,95. Mislim da tu (kod ADPL) još ima prostora barem do P/B=1,25 naravno uz očekivano poboljšanje profitabilnosti. Tako da sada se tu nema šta komentirati. Target za izlaz je svakako iznad 200

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/yEebcNGihQPMC8LJyw7bRw==.pdf

Novi značajni poslovi u Rusiji za AD Plastik ( Nissan Qashqai )

1. ADPL-R-A 4. 4. ADP-ESOP D.O.O. -300 -0,01% -0,05M 128.886 156,50 21.02.17 20,17 3,07%

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Prvo ulaganje od uvođenja sankcija: Daimler najavljuje proizvodnju Mercedesa u Rusiji

New Report

Close