ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 13.10.2024. u 22:17
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,38
25.261
2,220
11,50
11,70
1,78%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

ADPL je dobro dievrzificiran u svom prodajnom portfelju.

Eu strana prihoda radi jako dobro i raditi ce sve bolje. Mjesta za poboljšanje ima ali ne toliko koliko ima mjesta za poboljšanje na Ruskoj strani.

Vjerujem da ce Eu strana jos rasti do 30% ali Ruska moze pasti jos malo, premda mislim da je na dnu.

Prosjecna expanzija u ekonomskom cikusu traje oko 5 godina. Prosjecna kontrakcija(recesija) oko 12 mjeseci. Ocekujem da ce Eu expanzija(kakva god slaba je) trajati do 2018 ili tu otp a Ruska ponovo krenuti sredinom slijedece godine.

All else being equal, najbolji rezultati za ADPL trebali bi biti –> sredine 2015 i nadalje. Vrh bi mogao biti oko kraja 2016 godine.

Ovo su samo moje projekcije i vec ima dosta kada sam to prvi put napisao.

Pokusavam ih napraviti da nisu linearne, posto su ravne crte neprirodne. A posto čovjek ne moze lako neutralizirati poslovni ciklus, i on je prirodan, logicno je da nema linearnosti kao i sve drugo u prirodi.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

1. tečaj rublje, ako je prijasnji mali pad utjecao na rezultate, što će tek sada biti?? sumnjam bas da su hedgali do te razine da pokriju cijeli gubitak na rublji

2. slaba potraznja za autima u europi, a i u rusiji. consumer discretionary sektori dionici u europi su lako lošeg performansa ove godine posebice zbog straha ulaska u recesiju.

3. firma i ako se vrati na prijasnji nivo zarade ce imat prilicno visok PE i zaduzenost.

4. jos uvijek postoje i odredeni rizici s rusijom i ukrajinom.

sreca za dionicare je da vece institucije imaju viska $ pa nema likvidacija na ADPLu. no neznam zasto se uskoro nebi ponovio scenarij iz svibnja kada je BID jednostavno nestao (osim market makera)

Dalji pad ruske rublje


Ruska valuta je od početka godine izgubila četvrtinu svoje vrijednosti zbog ukrajinske krize i zapadnih sankcija koje su sve teže po rusku privredu, ali i zbog masovnog odliva kapitala.
..

Ruske financije nagrizaju i niske cijene nafte koje se već neko vrijeme kreću ispod razine od 90 dolara za barel. Naime, prihodi od prodaje nafte i plina čine gotovo polovicu proračuna Rusije i 10 posto njezinog BDP-a.

http://www.manager.ba/clanak/ruska-rublja-tone-sve-dublje
Naime, deprecijacija rublje se intenzivirala posljednjih mjesec dana zbog pada cijena nafte, o kojima uvelike ovisi ruski proračun, kao i zbog posljedica zapadnih sankcija Moskvi što smanjuje priljev stranog kapitala.
http://www.investing.com/currencies/eur-rub

Dužnici u rubljima su tehnički rečeno u bankrotu ukoliko nemaju prihode u eurima ili dolarima(izvoz, multinacionalne tvrtke), diverzifikaciju zadužnosti uz prijetnju najave recesije u Rusiji(pad gospodarstva). ADPL u recesiji Rusije bez obzira na program poticaja za kupnju auta će rezultirati padom operativnog poslovanja.

p.s. vezano za AD Plastik, ovo je ogroman pad u 4.kvartalu rublje što je nemoguće nadoknaditi porastom cijena proizvoda odnosno pad prihoda uz gubitak u poslovanje je vjerojatan a treba imati na umu da ADPL vrši korekciju svaka tri mjeseca a pad od nekih 15-etak postou mjesec dana je nenadoknadiv.

Štednja je mudrost trošenja.


1. tečaj rublje, ako je prijasnji mali pad utjecao na rezultate, što će tek sada biti?? sumnjam bas da su hedgali do te razine da pokriju cijeli gubitak na rublji

2. slaba potraznja za autima u europi, a i u rusiji. consumer discretionary sektori dionici u europi su lako lošeg performansa ove godine posebice zbog straha ulaska u recesiju.

3. firma i ako se vrati na prijasnji nivo zarade ce imat prilicno visok PE i zaduzenost.

4. jos uvijek postoje i odredeni rizici s rusijom i ukrajinom.

sreca za dionicare je da vece institucije imaju viska $ pa nema likvidacija na ADPLu. no neznam zasto se uskoro nebi ponovio scenarij iz svibnja kada je BID jednostavno nestao (osim market makera)

Punno nagađanja.

EU prodaja vozila je sve osim slaba u rastu. Provjerimo ipak sto pisemo.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Ovaj erste izvještaj je očito pokušaj da se zaustavi nezaustavljivo, danas u novinama priča o 130 kn ciljana no nije nitko lud da ne vidi kamo ide ovaj voz. Osobno sam imao ovaj papir, prodao po 130 i iskreno neznam ni sam bi li se usudio ući ponovo i po puno nižoj cijeni od trenutne

http://www.jutarnji.hr/spremni-smo-za-hibridne-i-elektricne-automobile/1234490/
AD PLASTIK – SOLINSKA PRIČA O USPJEHU ‘Ovo je biznis koji funkcionira na povjerenju’

Ukupna vrijednost njihovih investicija u Hrvatskoj i inozemstvu je 50 milijuna eura. Ulagali su uglavnom u modernizaciju i proširenje proizvodnih kapaciteta. Sada, prema riječima predsjednika uprave Mladena Peroša, ulaze u razdoblje povrata investicija. Ugovorili su nove poslove i proizvodni kapaciteti popunjeni su za idućih pet godina.

– Moj prethodnik i dugogodišnji predsjednik uprave Josip Boban uvijek je povlačio dugoročne poteze. Na vrijeme je shvatio da se rusko tržište ponaša drugačije od europskog. Kada je bio pad na europskom tržištu, raslo je rusko. Sada kada se europsko oporavlja, rusko ima pad.

Pored Renaulta, stalni veliki kupci su im Nissan, PSA, Ford, Opel, VW, Dacia, VAZ, Daewoo, Fiat, Mitsubishi i Chrysler, a Peroš tvrdi da je tvrtka spremna za hibridne i električne automobile. Diversifikacija je ključ rasta AD Plastika
..

Erste analitičari povisili su cijenu dionice AD Plastika sa 121 na 130 kuna i preporučili zadržavanje zbog predviđenog rasta prihoda zahvaljujući rastu EU tržišta automobila i proizvodnje u slovenskom Revozu, gdje zbog spomenutog projekta za novi Twingo i Smart i rasta proizvodnje sa 600 na 800 automobila dnevno, najavljuju zapošljavanje još 450 ljudi.

Štednja je mudrost trošenja.


Ovaj erste izvještaj je očito pokušaj da se zaustavi nezaustavljivo, danas u novinama priča o 130 kn ciljana no nije nitko lud da ne vidi kamo ide ovaj voz. Osobno sam imao ovaj papir, prodao po 130 i iskreno neznam ni sam bi li se usudio ući ponovo i po puno nižoj cijeni od trenutne

Ti nam nisi bitan.
Bitni su strani i domaci fondovi.
Trpaju adpl na duge staze.
Zasto?
Vec se za ovu godinu nagadja dividenda od 10 kuna.
Iducih godina sigurno vise.
Investicije su OVER.
Rusina ne utjece na dividendu.
Edison da.
Najbolja dividendna dionica hr marketu.

F i g h t T h e P o w e r ! ! !

Dividenda od 10 kn na osnovu cega??? Do sada su dizali kredite da bi isplatili dividendu, ako tako nastave i ubuduće lose im se piše. Od dobiti iz poslovanja sigurno dividendu isplatiti neće

Još jedan medijski osvrt:
http://www.business.hr/kompanije/erste-oporavak-eu-trzista-automobila-pogoduje-ad-plastiku

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Helo?
Helooooooo?
Dobit za 3 Q 2014. im je 43.7 mil.!
Dobit za cijelu 2013. je bila 42.5 mil!
Vec sada je dobit veca.
A jos krece Edison sa zadnjim kvartalom!
TARZANE,
KOD ADP SE GLEDA NEKONSOLIDIRANO IZVJESCE AKO TE ZANIMA DIVIDENDA.
O kakvim ti kreditima pises?!
Covjece kakvih likova ima?

F i g h t T h e P o w e r ! ! !


Ovaj erste izvještaj je očito pokušaj da se zaustavi nezaustavljivo, danas u novinama priča o 130 kn ciljana no nije nitko lud da ne vidi kamo ide ovaj voz. Osobno sam imao ovaj papir, prodao po 130 i iskreno neznam ni sam bi li se usudio ući ponovo i po puno nižoj cijeni od trenutne

Kredibilitet je nestao sa – kuda vozi ovaj voz -.
Logical fallacy – zato sto ste vi prodali papir, nikomne bi trebao vrijediti.
Subjektivizam.
Gledate prestaticno.
No, pad rublje nije sigurno dobra stvar. Opet, sve se pocelo tek zagrijavati od strane realizacije projekata I siguran sam da niti kratkorocna niti dugorocna krivulja troskovanisu minimalizirane a kamoli iste u prvom derivatu – dakle nismo na troskovnom minimum u dugom roku.

Biti ce tu jos svega, na pozitivnoj I negativnoj strain.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Nije direktno vezano za ADPL, no je za pricu o RUB i RSD koja muce ADPL. Evo sto ATGR kaze u svojoj prezntaciji za investitore

Atlantic ultilises available risk management tools (forward contracts for commodities), but for some risks (RUB,RSD) hedging is too expensive.

Ovo treba imati na umu prilikom procijenjivanja koliko ADPL moze headgingom amortizirati valutne rizike

...

New Report

Close