ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 24.10.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,47
8.616
751
11,35
11,55
0,43%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Gledaj. Na pocetku godine je faurecija bila prilično nisko valuirana pa je mogla samo gore. Kad se tome doda da se očekivao rast auto tržišta u Europi onda je jasno i zašto. Auto tržište ipak nije toliko raslo iako je baza bila vrlo niska, pa je trenutna cijena faurecije previsoka. Jer se ni poslovanje nije popravilo, a čak se i pogoršalo u 3Q. Trenutno faurecija raste jer je Peugeot ponovio da nije na prodaju nego će ostati u okviru tvrtke. Peugeot je danas dobio hladan tuš jer kinezi ne žele dokapitalizirati firmu s toliko velikim novcem pa je dionica pala 7%. A faurecija je narasla. Eto ti burze

setac, nema veze što adpl nije rastao s faurecijom… zato će s njom padati! 🙂

takva nam je burza… kad vani pada, onda zato kod nas pada… a kad vani raste, onda eto više nije sve tako jednostavno nego je kod nas ovo i ono.

Malo pitanjce za financijase…

ADP konsolidirani izvjestaj se odnosi na slijedeca drustva:
AD PLASTIK d.d. – Solin, Hrvatska
ZAO PHR – Samara, Ruska Federacija
AD PLASTIK d.o.o. – Novo Mesto, Slovenija
ZAO AD PLASTIK KALUGA – Kaluga, Ruska Federacija
SG PLASTIK d.o.o. – Solin, Hrvatska
ADP d.o.o. – Mladenovac, Srbija

U svim tim drustvima vecinski je vlasnik ADP, no sto je sa ostala dva JV-a (sa Faureciom) – onim u Rumunjskoj (<50%?) i Rusiji (Luga, 40%) ?
Jasno mi je da ne mogu knjiziti prihod jer imaju manjinski udio, pa onda knjize samo dobit(?).
Ako knjize tu "manjinsku" dobit dal je ista iskazana pod: "1. Kamate, tečajne razlike, dividende i slični prihodi iz odnosa s povezanim poduzetnicima" ili "3. Dio prihoda od pridruženih poduzetnika i sudjelujućih interesa" ?

http://www.bloomberg.com/news/2013-11-24/peugeot-likely-to-benefit-most-of-peers-from-iran-accord.html

Srbija očekuje da će proizvoditi još jedan Fiatov model

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

AD Plastik završava lakirnicu koja mu je donijela i 8 mil. eura porezne olakšice

halfte trinken, halfte Šarcu geben

http://www.business.hr/ulaganja/ad-plastik-otvorio-nove-pogone-u-zagrebu-investicija-vrijedna-preko-20-milijuna-eura

” To će, prema riječima predsjednika Nadzornog odbora AD Plastika Josipa Bobana, omogućiti povećanje realizacije i izvoza za više od 20 posto,…”

” Najavljuje nastavak investiranja te kaže da je klaster automobilske industrije pripremio projekt za povlačenje sredstava iz EU-ovih fondova za regionalni razvoj u iznosu od 20 milijuna eura, što bi trebalo donijeti oko 700 radnih mjesta u AD Plastiku i kod drugih proizvođača u Hrvatskoj.

Po Bobanovim riječima, trenutno je u tijeku izrada dokumentacije, a početak investiranja očekuje koncem 2014. godine. ”

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Moram reagirati na ocijene postova kojim se prenosi link na informaciju objavljenu u javnim izvorima informiranja ili medijima.

1. Čemu uopće ocijenjivati takve postove ako su povezani uz temu odnosno tvrtku, odnosno nisu promašili “ceo fudbal” ?!
2. Ako se već ocijenjuje takav post, kako je moguće da netko loše ocijeni post kojim se prenosi izuzetno pozitivna informacija o tvrtki?!

Je li onaj koji daje lošu ocijenu dobroj vijesti vezanoj uz neku tvrtku normalan?

Ova država zbilja mora otić’ u k…c!

halfte trinken, halfte Šarcu geben

http://www.jutarnji.hr/dijelove-za-renault-i-daimler-na-jankomiru-lakiraju-roboti/1145615/

ČUDO OD TVORNICE NA JANKOMIRU Četrdeset mladih stručnjaka i 10 robota proizvode sve za izvoz

” Solinska tvrtka AD Plastik otvorila je najmoderniju lakirnicu u regiji. U novom pogonu radi se za Daimler, BMW i Renault ”

“… a potvrdu kvalitete prije mjesec dana su dobili i zaključivanjem novog posla. I to ni manje, ni više nego s dobavljačem koji isporučuje dijelove za BMW. ”

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Netko voli ovu temu.

Sve relevantni izvori + slike i netko stalno udara 0.

Tko nam je to ljubomoran?

hahahahah:)

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Mislim da ništa od tih poreznih olakšica. Vidim da je Slavko najavio oporezivati i dobit za koju uopće nije sigurno da će se ostvariti.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Mislim da ništa od tih poreznih olakšica. Vidim da je Slavko najavio oporezivati i dobit za koju uopće nije sigurno da će se ostvariti.

Svi su ugovori ostvareni, o dobiti necemo posto je vec tu za godinu.

Rekla kazala ne vrijedi ovdje(molim obratiti se na DDJH i PTKM)

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

New Report

Close