ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ja ponovo izasao s vecim dijelom iz adpl-a i usao u atgr. Rezultati ponovo ne prate želje, a peerovi u svijetu imaju loše rezultate. Vec sam s dijelom izasao prije rezultata jer je Faurecija imala dosta slabije rezultate s manjim maržama, a ove dvije firme se mogu prilicno komparirat. Bili živi pa vidjeli. treba možda uci sad u renault (RNO.PA). pao je 10% nedavno zbog nissana, a cini mi se ok. ipak, narastao je 60% ove godine pa treba pripaziti.

Ključna riječ je ponovno.

Ključno je i da nakon ovog kvartala tek sam dosta sigurniji da nista ne diram.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.



Ja ponovo izasao s vecim dijelom iz adpl-a i usao u atgr. Rezultati ponovo ne prate želje, a peerovi u svijetu imaju loše rezultate. Vec sam s dijelom izasao prije rezultata jer je Faurecija imala dosta slabije rezultate s manjim maržama, a ove dvije firme se mogu prilicno komparirat. Bili živi pa vidjeli. treba možda uci sad u renault (RNO.PA). pao je 10% nedavno zbog nissana, a cini mi se ok. ipak, narastao je 60% ove godine pa treba pripaziti.

Ključna riječ je ponovno.

Ključno je i da nakon ovog kvartala tek sam dosta sigurniji da nista ne diram.
[/quote]

Dirati će drugi.
U očekivanju dobiti od 100 mil kn,načekati ćete se.Pusti nedostižni snovi!!!!
Najprije 50 mil godišnje dobiti za opravdati sadašnju cijenu.Ako bi toliko bilo slijedeće godine to bi bilo jako dobro,a 100 mil, kako to lijepo zvuči,ali kao daleka nedostižna budućnost.
Iskreno,volio bih da budete u pravu,ali ne vjerujem.

100 mil dobiti je vrlo realno očekivati 2015, a sadašnja cijena je više nego opravdana. Stabilan rast prihoda, velik broj ugovorenih poslova i povećanje broja klijenata….najzdravija tvrtka na ZSE




Ja ponovo izasao s vecim dijelom iz adpl-a i usao u atgr. Rezultati ponovo ne prate želje, a peerovi u svijetu imaju loše rezultate. Vec sam s dijelom izasao prije rezultata jer je Faurecija imala dosta slabije rezultate s manjim maržama, a ove dvije firme se mogu prilicno komparirat. Bili živi pa vidjeli. treba možda uci sad u renault (RNO.PA). pao je 10% nedavno zbog nissana, a cini mi se ok. ipak, narastao je 60% ove godine pa treba pripaziti.

Ključna riječ je ponovno.

Ključno je i da nakon ovog kvartala tek sam dosta sigurniji da nista ne diram.
[/quote]

Dirati će drugi.
U očekivanju dobiti od 100 mil kn,načekati ćete se.Pusti nedostižni snovi!!!!
Najprije 50 mil godišnje dobiti za opravdati sadašnju cijenu.Ako bi toliko bilo slijedeće godine to bi bilo jako dobro,a 100 mil, kako to lijepo zvuči,ali kao daleka nedostižna budućnost.
Iskreno,volio bih da budete u pravu,ali ne vjerujem.
[/quote]

Joj Lopina Lopina, ne vidis sumu od drveća. Pusti samo PB PE gluposti. Nije firma poslovanje sada ili prije nego je to kombinacija prije sada i poslije i najteži je naglasak na poslije tj buduće sada. Gledajući tako, puno stvari izgleda jako drugačije.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.





Ja ponovo izasao s vecim dijelom iz adpl-a i usao u atgr. Rezultati ponovo ne prate želje, a peerovi u svijetu imaju loše rezultate. Vec sam s dijelom izasao prije rezultata jer je Faurecija imala dosta slabije rezultate s manjim maržama, a ove dvije firme se mogu prilicno komparirat. Bili živi pa vidjeli. treba možda uci sad u renault (RNO.PA). pao je 10% nedavno zbog nissana, a cini mi se ok. ipak, narastao je 60% ove godine pa treba pripaziti.

Ključna riječ je ponovno.

Ključno je i da nakon ovog kvartala tek sam dosta sigurniji da nista ne diram.
[/quote]

Dirati će drugi.
U očekivanju dobiti od 100 mil kn,načekati ćete se.Pusti nedostižni snovi!!!!
Najprije 50 mil godišnje dobiti za opravdati sadašnju cijenu.Ako bi toliko bilo slijedeće godine to bi bilo jako dobro,a 100 mil, kako to lijepo zvuči,ali kao daleka nedostižna budućnost.
Iskreno,volio bih da budete u pravu,ali ne vjerujem.
[/quote]

Joj Lopina Lopina, ne vidis sumu od drveća. Pusti samo PB PE gluposti. Nije firma poslovanje sada ili prije nego je to kombinacija prije sada i poslije i najteži je naglasak na poslije tj buduće sada. Gledajući tako, puno stvari izgleda jako drugačije.
[/quote]
Danas je lošije nego jučer,tj.ova godina je lošija od prošlogodišnje.I ne zaboravite , Europa nije u recesiji.Sutra bi trebalo biti bolje nego danas.
Garancije molim!Ne,u krivu ste ,budućnost je neizvjesna.
Ponavljam 50 mil kn dobiti godišnje opravdava ovu cijenu.sada je to manje.
Znači da je sadašnja cijena dionice visoka.
A 100 mil kn,uh kako to gordo zvući.Ali za sada to izgleda kao nedostižan cilj.

U ADPL i sa medom i mlijekom na kapaljke bi trebali biti zadovoljni!!!!

Lopina, ne blamiraj se

...

Meni se cini da se mnogi od vas previse vežu za jednu dinicu. kužim ja držanje i sve, ali ako ima nešto bolje zašto ne. lako se kasnije ponovo vratiti. pa ima dionica koliko volis. meni se čini da bi atgr mogao bolje povuci i ja sam ga kupio. ne kužim zašto bi držao adpl ako ovaj ima bolje rezultate. i raste iz godine u godinu. nema logike jednostavno. tržište rusije je počelo prilično usporavati, a vi ga toliko spominjete ovdje. procitajte rezultate renaulta ili nissana ili peugeota pa vidite na kojim su tržištima podbacili. rusija čini priličan dio. automobilsko tržište u europi se popravlja, ali to je prilično anemično. razlog je i niska baza iz prijašnjih godina. ne kažem da sam u pravu, ali ja tako gledam na stvari

alias

Postoje ljudi koji misle da mogu ostvariti izuzetno visoke prinose brzo mijenjajući pozicije, no s druge strane postoje i oni koji ne vole previse trejdati i ne vjeruju u takvu mogućnost uspjeha svatko investira kako voli. Ja osobno što više promatram ljude na burzi , tradere, fondove itd. sve više vjerujem u strategiju indeksnog investiranja kao u pobjedničku strategiju na dugi rok.

Također sto vam vise raste portfelj to je teze mijenjati pozicije, recimo OK ako imate npr 500komada ADPLa pa prodate, kupite nešto drugo, kasnije se vratite itd nije problem jer imate dovoljno likvidnosti za to. Zamislite da imate 10-15 000 dionica ADPLa kako bi onda mijenjali poziciju bez znatnog utjecaja na trzaste? Ja poznajem neke ljude kojima ostane cca 20 000kn mjesečno od plaće , dio stave na stranu, dio konstantno uplaćuju i kupuju dionice, oni gledaju na duži rok, koliko će novaca imati za 15g, njih ne zanima zaraditi 5000kn trejdanjem jer imaju i vise nego dovoljnu placu da im pokriva životne troškove, a burzu gledaju kao čisto investiranje.njih zanimaju dionice kao sto su ADPL,ATGR,KODT, ne zanimaju ih “lopinini biseri” i predstecajuse niti ih zanima skakutanje iz pozicije u poziciju.

Teško je pogoditi kada će nešto rasti, a nešto drugo padati, pogotovo na ZSE gdje vam malo veći igrač poremeti cijelu priču. Recimo bas vi ste pričali o tome kako treba prodati ADPL i kako će to padati dok je cijena ADPLa bila 120-123kn, a pogledajte gdje je cijena sada, svi su očekivali pad, kad ono narasle je (a osobno smatram da će i još rasti). Ako ste vi prodali ADPL na 125, uspjeli na brzinu kupit nešto sto je odradilo 10% i vratili se nazad u ADPL onda vam mogu samo čestitati, no svejedno smatram kako je na duži rok takva strategija neizvediva (pročitajte Random walk trough Wall Street). AKo je tako lako pobadati sto će rasti, a sto padati, kako to da su onda prošle godine an DAX@6900 svi živi kupovali short certifikat DAXa, a pogledajte gdje je DAX danas. U to vrijeme nitko nije kupio long certifikat , da je netko “znao” da će rasti DAX i kupio long, sada bi imao jedno 300% zarade.

Za kraj, slažem se s vama da je ATGR kvalitetna dionica, no mislim da bi u portfelju trebalo imati i ATGR i ADPL, a ne prodavati jedno da bi se kupilo drugo.

...

Gledajte. Mogu se složiti sa svime, ali upravo je ovo moj način investiranja jer nemam hrpu dionica. Ja sam onda pričao i izašao iz ADPL-a između 123 i 125kn (11. i 12.2 vidim da sam izašao). Ušao sam mjesec dana ranije između 102 i 104kn. Kupio sam neke druge dionice i ponovo se vratio u adpl sad u 9mj. između 122 i 123kn. Normalno da nisam znao šta će biti, ali moja logika je očito bila dobra. Rezultati nisu bili kakve sam želio i to je to. Ima još nešto. Da je adpl narastao ja ga ne bi ganjao jer rezultati nisu pratili cijenu. Cijena dionice meni mora odražavati kvalitetu. Ja mogu i preplatiti neku dionicu, ali ne previše. Sve ovisi o grani kojom se bavi i gdje tu granu vidim u budućnosti. Pa pogledajte ASML.AS. Jedino se dvije firme u svijetu bave tim poslom. Oni drže 70% tržišta. Ući u ovu vrstu posla je gotovo nemoguće. Dionica ima P/E 30. Ja je mogu preplatiti jer njen monopol dopušta tu cijenu. Evo SY1.DE je danas objavio rezultate. Pogledajte čime se bave. To su kompanije za 1000 godina iako su možda trenutno “skupe”. Svaka dionica meni mora odražavati realnu cijenu. Ako nije ja je ne kupim. Ima uvijek drugih. I ja ne šaram previše ali ako vidim bolju priliku zašto ne?

To je sasvim sigurno u redu, nadam se da vam ide sto bolje.

Jedino sto se ja ne slazem da na ZSE rezultati diktiraju cijenom dionice, mi smo daleko od efikasnog trzista..Pogledajte DDJH i PTKM recimo, ili PODR ili KODT, ili ERNT/HT, rezultati tu minimalno utjecu na cijenu. Na nasoj burzi je izuzetn lagano manipulirati cijenom bilo koje dionice, zato mi je drago da na ADPL imamo 2MMa koji to ako nista onda otezavaju.

...

Što nije dobro s DDJH?

Prihodi se prepolovili, cijena dionice se prepolovila. Gdje je problem?

Ma joj naravno. Kakvo naše tržište. Pa IGH bi bio 1 kn kao i PTKM i DDJH. Pa to valjda samo oni koji su u njima ne razumiju. A tko ih održava nije teško shvatiti. Samo kažem. Nemam toliko novaca da mogu držati i dokupljivati nego cim ugledam bolju priliku izađem. A o lopininim dionicama da ne govorim. Pa to ne bi kupio u 1000 godina. Meni ne treba 100% gore/dole dnevno. Pa sada sam vani samo u sanofiju (SAN.PA) od 73 €. Diabetes, cijepiva, defenzivni sektor na ovim visinama tržišta itd. I u srebru sam od 20$. To je ako sve pukne. Nema kupovanja gluposti. svaka dionica mora imati logiku i tržište, ali i vrijeme.

New Report

Close