ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.10.2024. u 16:28
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,32
5.160
456
11,20
11,45
3,15%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Napokon sam nasao malo vremena prouciti FI…

Kakav je takav je, da je bajan nije…međutim i očekivali smo da ovu godinu kao jako tešku godinu…Treba vidjeti što će biti do kraja godine, vjerujem u najave uprave, no vidjet cemo hoce li ih ostvariti..Meni iskreno pase da cijena dionice padne jer planiram nadokupiti na ljeto, pa sto je nize to bolje..Kupujem ADPL s pogledom na 2014,2015g tako da mi ovo zasada nije vazno.

Sto se dividende tice, vec smo ranije raspravili na ovom topicu kako isplata dividende ove godine i nije bio najbolji potez..Medutim politika najveceg dionicara je isplata dividende i zato mozemo i u buducnosti ocekivati isplatu dividende svake godine..Bio je prijedlog na NO o tome da se isplata dividende provede kroz buyback dionica drustva medutim taj prijedlog nazalost nije prosao na NO.

...

kako dividenda nije trebala?
niste baš upućeni u firmu…

uprava i radnici su digli kredite da bi kupili dionice,a uprava i radnici su iznad svega…firme, dionice, dioničara…tako da, nema straha dividenda će ići, makar se firma zaduživala za capex po 10%, bitno da su radnici i uprava namireni.

Ozren, đe' kombo?


kako dividenda nije trebala?
niste baš upućeni u firmu…

uprava i radnici su digli kredite da bi kupili dionice,a uprava i radnici su iznad svega…firme, dionice, dioničara…tako da, nema straha dividenda će ići, makar se firma zaduživala za capex po 10%, bitno da su radnici i uprava namireni.

Stoji, zaduživali su se po puno manjoj cijeni implicitno kroz subvenijce Srbije explicitno kroz EBRD;)

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Dividenda im treba zbog otplate kredita za radničke dionice.
No, ne brinem se zbog toga. Osim što se očekuje bolje poslovanje u budućim razdobljima, sjetite se da im je u planu i prodaja nekretnina, te i tu ima prostora za deleverage bilance, mada ne znam koliko toga je uopće na prodaju, pa onda ni koliko se može očekivati od te prodaje.

http://www.banka.hr/hrvatska/ad-plastiku-dobit-pala-42-6-posto

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

kad bi barem bilo više ovakvih “loših” firmi na ZSE


http://www.banka.hr/hrvatska/ad-plastiku-dobit-pala-42-6-posto

Ljudi ne razumiju da su u ADPL ušli u jak investicijski ciklus što se vidi po CAPEX-u i to je ono što će ima povećati prihode i dobit i to po meni znatno.

Nisu se zaduživali po visokim kamatama, dividenda je mogla biti utrošena bolje.

Istu su stvar radili 2008 i vidi rezultate do danas. To je firma koja prati ciklus i prilagođava se što nužno znaći ulaganje i trošak.

Za razliku od DDJH gdje imas jednog kupca i ne treba biti konkurentan, da bi radio sa Renaultom, VW, Mitsubishijem, Fordom moraš, lako si zamjenjiv ali si kroz tu muku i puno bolji od pandana u sektoru.

Vjerujem da će 2015 imati neto dobit od oko 100 milijuna kuna, i to zadnji put pišem, dosta sam pisao.

Tko ne vjeruje, imate najave u godišnjem 2012.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

najavili su i oni iz Đure svašta, pa ništa…
kad bi se od najava živjelo, di bi nam bio kraj.

ADPL isplaćuje dividendu zbog sebe, zbog uprave, a s druge strane se zadužuju za kapital.koma!!

Ž.E.LJ.K.O K.L.A.U.S.-uno di noi! Nakon Matije Gubeca-novi borac za pravicu malog čovjeka!!!Hvala ti Željko za sve, Bog te poživio i nagradio!

@Gandalf

Činjenice su na papiru, ne u Jutarnjem.

Koje su to činjenice? Pogotovo u DDJH koje si napomenuo?

Dakle gdje je to ADPL najavio napismeno da nije ostvario a gdje je DDJH najavio da je ostvario i gdje je paralela?

Ajmo.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

ako sam napisao neistinu, vi me argumentirano ispravite, molim!

dakle, smatram da je činjenica da se dividenda isplaćuje jer to odgovara upravi.
a s druge strane firma plaća kamate.
je li to istina ili nije?

a u najave nevjerujem, već su me naguzili puno puta,vi vjerujte ako želite.

što se tiče multinikova, ja vam garantiram da mi je ovo jedan jedini, vjerojatno nećete vjerovati, pa se sa svojim sumnjama slobodno obratite moderatorima ili HANFI!

Ž.E.LJ.K.O K.L.A.U.S.-uno di noi! Nakon Matije Gubeca-novi borac za pravicu malog čovjeka!!!Hvala ti Željko za sve, Bog te poživio i nagradio!

@Gandalf

ti u najave navjeruješ i u potpisane papire.

Dakle moj je argument da ADPL nije napravio ili zeznuo niti jednu objavu koju je napisao, za DDJH tvrdim da je gotovo svaku, PTKM i ostale necu niti komentirati.

Isto tako tvrdim da si do 10 strana unazad tvrdio da je ADPL najbolja firma na svijetu(mogu iskopati) dok ja nisam nego da su dobri i transparentni i da se s njima i da investirati.

Isto tvrdim da nema paralele među njima.

Argumentiraj molim te, osim ovog naguzili su me i što ja znam.

Mene nisu, zato jer sam izbirljiv.

PS. nemoj mi slati mail na PM(kao što si maloprije)

Što misliš o Jamnici?

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

a čekam i da mi iskopaš gdje sam pisao da je ADPL najbolja firma na svijetu.
a čekam da mi objasniš kako je dividenda u vrijeme investicija dobra stvar?
a možeš i objasniti zašto si se toliko uskokodakao oko mog činjeničnog posta kad tako vjeruješ upravi?odnosno zašto lažeš da je ovo ok izvješće, a znaš i sam da je katastrofa?

Ž.E.LJ.K.O K.L.A.U.S.-uno di noi! Nakon Matije Gubeca-novi borac za pravicu malog čovjeka!!!Hvala ti Željko za sve, Bog te poživio i nagradio!

New Report

Close