ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.10.2024. u 18:25
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,32
5.160
456
11,20
11,45
3,15%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Pošteno, još 3,92 brutto po dionici iako je moglo i bez toga…ali neka.

"alea iacta est"

alias ako može vaš kratki stručni komentar FIa ? Hvala

...

Nemam sad vremena. Do sutra javim. Moram sve prostudirati

Odlično, najbitnije su najave, a izgledaju vrlo vrlo dobro.

Očekujem neto dobit sredinom 2015 od oko 100 milijuna kuna 5% na jednu ili drugu stranu.

PS. sutra dolazi q1.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

[emo_ooooo]ajme majko, jeste vidjeli izvješće?

prihod manji 20%, dobit se raspala, a zadužili se još i više!
koma!
ako ovako nastave budu ko petrokemija, a onaj nesrećnik tamo pjeva borbene kako je izvješće OK, ajme, ajme[emo_vrtimise]

KAD NEMA BOOKA, NEMA NI DRUKA!

Sve Vam je fino objašnjeno u izvješću, a i u skladu sa očekivanjima. Nema razloga ne vjerovati upravi na očekivanju rasta prihoda od 5%, jedino zamjeram isplatu dividende u fazi pojačanih investicija.

Veseli i ovakove informacije: “U prvom kvartalu dobili smo nove poslove za Nissan
Quashqai, Nissan X-Trail, Škoda Rapid, Renault
Duster i Ford Focus.”

DOBAR, LOŠ, ZAO.

Ovo je LOŠ izvještaj i točka.
Definitivno ispod svih očekivanja.
Bez obzira na bilo kakvu dobit totalno mi je nelogična isplata dividende u ovoj situaciji. A prekjučer se veselih…misleći pa neće valjda bit neko sr..e kad su je predložili.
Omjer duga i kapitala počinje ličiti na koeficijent Dinamovog protivnika u Ligi prvaka.
A investicija u Mladenovac je po svom feed backu i rezultatu u klasi Petrokemijinog ugovora za plin prije revidiranja.
Za 50 milijuna povećanje obveza prema bankama . dugoročno, kratkoročno +11 milijuna.
Samo da nisu jako zinuli….to se toplo nadam.

Ajde koef. obrtaja im je i dalje dobar. Ma, ne čita mi se više, uglavnom su mi pokvarili praznik. Do 2015 ko živ ko mrtav.

Evo i linka kome se da čitati, uživajte

http://www.hanfa.hr/index.php?ID=0&AKCIJA=izdavatelji

"alea iacta est"

Ok,

ne pretjerivati.

Realno, izvješće nije dobro, opet, opseg investiranja pokazuje budući rast prihoda.

Tko ne vjeruje, postoji stranica 16 u godišnjem od prekojućer, rast prihoda na postojeće bi 2015 trebao biti oko pola milijarde kuna godišnje.

Kvartal nije dobar, usporedbe sa PTKM su smiješne.

A osim toga da, najava je rast prihoda 5% u 2013, i kažu da je sve prema očekivanjima.

Budemo vidjeli, ima vremena.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


[emo_ooooo]ajme majko, jeste vidjeli izvješće?

prihod manji 20%, dobit se raspala, a zadužili se još i više!
koma!
ako ovako nastave budu ko petrokemija, a onaj nesrećnik tamo pjeva borbene kako je izvješće OK, ajme, ajme[emo_vrtimise]

Gledaj, moraš baratati infom, ne nagađanjima.

Kažem, strana 16. godišnje 2012.

Vjeruj mi, nije pametno ovdje spominjati PTKM;)

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

ADPL u pravilu ima ciklus investiranja u dugotrajnu imovinu svakih 5 godina.

Dakle jak rast capex-a znaci investiranje u buduće prihode, istu su stvar napravili od 2008 do 2009 i onda imali odličan rast profitabilnosti na ovamo.
Pa samo su u 2012 ulaganja u poslovanje iznosila 133 milijuna kuna, dakle širenje proizvodnih kapaciteta.

Autoindustrija je kapitalno intenzivna i ulaganje u CAPEX je nužno da bi se pošao širio i prihodi rasli kao i profitabilnost.

Mislim, ADP u prvom kvartalu napravi četverogodišnju dobit DDJH a sa sličnim prihodima.

Dakle, očekivati da će se širiti i ostvarivati milijardu i pol kuna dodatnih prihoda u 2014 prema 2017 kroz Edison bez da nema velikih ulaganja je osnovnoškolsko razmišljanje, ulaganje je nužno da bi se ostao konkurentan u tako zahtjevnoj industriji.

I ja bi rađe da nisu dijelili dividendu dok dobit pada.

Izvješće mi nije dobro, ali ja stojim iza svojih prognoza, 2015 sredina-kraj do 100 milijuna kuna neto dobiti.

Svako neka radi što misli i kako misli da je najbolje.

Inače, ima puno multinickova na ovom forumu, rađ sami pročitajte sve i stvorite si sliku nego čitati ova naša piskaranja, izvještaj je jedini relevantan.

NOSITELJI BUDUĆEG RASTA
• Matično društvo – projekt Edison s
početkom serijske proizvodnje 2014.
godine. Ukupni planirani prihod za
vrijeme trajanja ovog projekta
očekuje se da će biti veći od 190
milijuna €;
• ZAO PHR Toljati, Rusija – kreće
projekt X52 (Dacia Logan i Sandero).
Početak proizvodnje u drugoj
polovici 2013. godine. Očekivani
dodatni godišnji prihod od oko 20
milijuna €;
• ADP Mladenovac, Srbija – Fiatova
planirana godišnja proizvodnja od
2013. godine je 120.000 vozila u
odnosu na 2012. godinu kada je
iznosila 27.000 vozila (puna
kapacitiranost);
– Širenje proizvodnje izvan
autoindustrije;
• ADP Kaluga, Rusija – pored
ugovorene proizvodnje za Renault i
PSA, očekujemo uspostavu poslovne
suradnje, te sklapanje ugovora i s
drugim kupcima u Kaluškoj regiji
(Mitsubishi,VW) te povećano
kapacitiranje proizvodne linije
Renaulta u Moskvi (Avtoframos).

Ovo je isječak sa izvještaja 2012 završnog od neki dan, ja se toga držim a ne foruma;)

Have fun guys.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

@Exelleroo

Stoji, nisam niti govorio da je izvjšetaj prekrasan.

Ja samo kažem, da njim slijedi jak prast prihoda i da se za te prihode treba pripremiti, za kapitalno intenzivnu industriju poput ove to je normalno.

Priprema znaći rast trošenja po CAPEXu i to je to, dividenda im nije trebala ali eto tu je.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

New Report

Close