ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.10.2024. u 00:30
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,32
5.160
456
11,20
11,45
3,15%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Faureciji pali prihodi u Europi 8,6%, a narasli svugdje drugdje. To se može vidjeti u privitku. A ADPL ima tvornice samo u Europi. I u Rusiji im prihodi pali u 3 mj. za 28%. Ni Rusija više ne raste kao nekad i očekuje se stagnacija ili pad. Novinar koji piše za SeeBiz sigurno ima dionice ADPL-a pa piše samo pozitivno. Pogledajte današnje izvješće za 1Q od Peugeota. Oni koji se više razumiju

ADPL ima samo tvornice u Europi?? Jel ti uopće znaš što pričaš?

http://www.adplastik.hr/Onama/Lokacije/Hrvatska/tabid/106/language/hr-HR/Default.aspx

rusko tržište je masivno i sada stagnira zbog domaće inflacije koja je oko 8% dok su krediti za aute na oko 11% ili preko. Renault je vodeći proizvođač u Rusiji dok je Rusko tržište u tijeku mijenjanja strukture, ne količine.

Inače, Alias dionice padaju onda kada su na vrhu i kada se ičekuje pad. Pad je u EU već odrađen na auto tržištu, što znaci da je 60 milijuna dobiti za ADPL sada njihovo dno. Svi su redom na dnu, Peugeot Renault , Citroen… dok Renualt ima veliki plan expanzije u Rusiji.

Kažem, prvo proučiti pa onda komentirati da ne bi bilo iznošenja gluposti kao par postova prije.

Inače, vidim da se trudiš kupiti povoljno, jer ne vidim zasto bi ovako nekvalitetno agitirao, ali nisam siguran da ćeš moći puno jeftinije od ovog.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Faureciji pali prihodi u Europi 8,6%, a narasli svugdje drugdje. To se može vidjeti u privitku. A ADPL ima tvornice samo u Europi. I u Rusiji im prihodi pali u 3 mj. za 28%. Ni Rusija više ne raste kao nekad i očekuje se stagnacija ili pad. Novinar koji piše za SeeBiz sigurno ima dionice ADPL-a pa piše samo pozitivno. Pogledajte današnje izvješće za 1Q od Peugeota. Oni koji se više razumiju

Kažem, to već svi znaju a dobit je oko 60 milijuna.

Dakle gledamo budućnost ali i prošlost firme, nije ovo DDJH gdje se čeka spasenje.

Kažem, malo kvalitete nebi škodilo;)

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Molim? Europa. Jel vi znate do kud je Europa. Do Urala. Znači da su im tvornice samo u Europi. Na vašem popisu su: Srbija, Rumunjska, Rusija, Hrvatska i Slovenija. Koja od tih tvornica nije “samo u Europi”?

@alias

Pricas totalno ne argumentirano ..kazes da ne mogu povecati prihode..da vidimo argumente

ADPL prihodi od prodaje:

2011 vs 2010 +3.55%
2012 vs 2011 +4.15%

Sto je to ako ne povecanje?

Kako se kretala dividenda zadnje 4g: 1.5kn,7.5kn,8kn,4+xkn

Evo i cisto zabave radi kretanje BVPSa 2009,2010,2011

146,01,159,03,167,53

Ukratko..Pricas totalno ne tocne i iskrivnjene cinjenice…Necu ti vise odgovarati osim ako ne pocnes pisati argumentirane postove. Takoder pricekajmo FI za 1Q

...


@alias

Prcas totalno neargumentirano ..kazes da ne mogu povecati prihode..da vidimo argumente

ADPL prihodi od prodaje:

2011 vs 2010 +3.55%
2012 vs 2011 +4.15%

Evo i cisto zabae radi kretanje BVPSa 2009,2010,2011

146,01,159,03,167,53

Ukratko..Pricas totalno netocne i iskrivnjene cinjenice…Necu ti vise odgovarati osim ako ne pocnes pisati argumentirane postove.

Ja isto, laprdaj ako te volja.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

@ HaoRen
Zašto gledate P/B kod ove kompanije? Niski P/B ovdje može značiti, kako sam već ranije naveo, nedovoljnu iskorištenost imovine. To je još gore. Imate recimo kompaniju koja se bavi sladištenjem stvari. Imovina su im samo skladišta koja ne vrijede gotovo ništa. I ta kompanija može solidno zarađivati, a imati P/B 100. Kakve to veze ima. P/B tu nije nikakva mjera. Nemojte brkati kruške i jabuke. Tvornice ADPL-a su napravljene, a ne proizvode prihod. tu bi po vama P/B trebao biti važna mjera. Jako teško

Sory alias al ja kad pricam s tobom osjecam se kao da pricam s nekim u najmanju ruku pijanim..

Ja ti dam argumente, a ti odgovoris totalno nepovezano ko da imas 3 promila u krvi..sorry al neda mi se tako razgovarati..Dam primjer kako BVPS ADPLu raste vec 4g zaredom, ti pricas o “niskom BVu ” !!, dam ti izvadak iz FIa po kojemu prihodi rastu vec godinama ti kazes “tvornice ne generiraju prihode”…Jos samo cekam tvoju izjavu o “losoj dividendi” iako i ona raste vec 4g zaredom !

Sorry al ja se povlacim iz ove diskusije , nema smisla

P.S
Sve sam uvjereniji da si neki novi Splicin klon.

...


@ HaoRen
Zašto gledate P/B kod ove kompanije? Niski P/B ovdje može značiti, kako sam već ranije naveo, nedovoljnu iskorištenost imovine. To je još gore. Imate recimo kompaniju koja se bavi sladištenjem stvari. Imovina su im samo skladišta koja ne vrijede gotovo ništa. I ta kompanija može solidno zarađivati, a imati P/B 100. Kakve to veze ima. P/B tu nije nikakva mjera. Nemojte brkati kruške i jabuke. Tvornice ADPL-a su napravljene, a ne proizvode prihod. tu bi po vama P/B trebao biti važna mjera. Jako teško

Dete drago ( po ovome kada si prijavljen na forumu ), meni se ćini da si ti još uvijek na 1. stupnju (ne)znanja o TK, a on glasi: ” ne znam da ne znam “.

Da ti sada repliciram nema smisla, jer bih ti time pružio besplatnu poduku,a po tvojem karatkeru to ne zaslužuješ.

Ako si vjernik, znaš kako je Isus rekao, traži ( ponizno ) i biti će Ti dano.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


@ HaoRen
Zašto gledate P/B kod ove kompanije? Niski P/B ovdje može značiti, kako sam već ranije naveo, nedovoljnu iskorištenost imovine. To je još gore. Imate recimo kompaniju koja se bavi sladištenjem stvari. Imovina su im samo skladišta koja ne vrijede gotovo ništa. I ta kompanija može solidno zarađivati, a imati P/B 100. Kakve to veze ima. P/B tu nije nikakva mjera. Nemojte brkati kruške i jabuke. Tvornice ADPL-a su napravljene, a ne proizvode prihod. tu bi po vama P/B trebao biti važna mjera. Jako teško

Jep Splićo v.1.2 upgrade sa ponešto lošeg knjigovodstva.

PS. hint za tvoju edukaciju, probaj razdvojiti konsolidirane i nekonsolidirane i probaj si izračunati koliko “nesiplativih” milijuna su zaradili u Rusiji:)

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Renault je Francuski jel?
http://www.business.hr/kompanije/urusavanjem-automobilskog-trzista-i-peugeot-citroenu-naglo-pali-prihodi


Renault je Francuski jel?
http://www.business.hr/kompanije/urusavanjem-automobilskog-trzista-i-peugeot-citroenu-naglo-pali-prihodi

I tu je novo što?

Ili si zelen ili ne pratiš, ništa novo vjeruj mi.

A u biti, ako već sam ne shvaćaš, poanta Rusije je da nadoknađuje zapostavljeni dio Zapadne Europe dok ne krene Edison.

Ali hey samo ti laprdaj, mozes i sa Avaza staviti vijest:)

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

http://english.ruvr.ru/2013_04_22/French-companies-invest-billions-in-Russian-car-industry/

http://www.just-auto.com/news/kaluga-region-creates-12000-new-posts-as-auto-clusters-thrive_id133514.aspx

New Report

Close