ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.10.2024. u 23:15
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,32
5.160
456
11,20
11,45
3,15%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

@Hao,
ADPL daje dividendu zbog same uprave, znas i sam koliko su dionica kupili na zadnjem ESOP. Placali su ih po 120 kn +6% kamate, treba te kredite nekako i vratit a mislim da su svi oni racunali na kakvu takvu dividendu.

slažem se s halorenom, izvješće je osrednje, nije loše, ali nije ni oduševilo.
zato, bila dividenda ili ne, cijena dionice preko 120 kn baš i nema nekog opravdanja

Bolje od očekivanja…nisam se nadao da će biti bolji nego 2010, zaista nisam.
Ali obzirom na interpretaciju naših investitora ne gine mi jeftinija kupnja.
A to me veseli.

"alea iacta est"

Još veći predujam, nego prošle godine, da neće i ukupna dividenda biti veća???

4 Kune po dionici.

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/ttFf6zeWLVL3CZqhe6FMrw==.pdf

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

AD Plastik d.d. – Najava održavanja sjednice Nadzornog odbora

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/ttFf6zeWLVL3CZqhe6FMrw==.pdf

2.Prihvaćanje prijedloga Odluke o davanju prethodne suglasnosti Upravi Društva za donošenje odluke o isplati predujma dividende u iznosu 4,00 HRK po dionici,iz dijela dobiti Društva ostvarene u 2012. godini

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

Ako je predujam dividedne 4kn onda se nadam da i ostatek bude još toliko uglavnom ja očekuje da ukupna dividenda bude 7,2 ( to je 6% na 120 kn po kojima je uprava i EOSP kupovali)
a ova igra oko predujma i dividende u dva dijela je vjerovatno savjetovano od MM kako bi se izbjeglo značajnije pad cijene nakon exdividend dana.


slažem se s halorenom, izvješće je osrednje, nije loše, ali nije ni oduševilo.
zato, bila dividenda ili ne, cijena dionice preko 120 kn baš i nema nekog opravdanja

Izvješče je izvrsno!
Kvartalna dobit 19 mil kn.Pa to je izvrsno s obzirom na situaciju u automobilskoj industriji.
Isplata predujma dividende …znaći i da im i dalje ide vrlo dobro.Isplata predujma dividende od 4 kn bi upravo trebao biti razlog za rast cijene dioinice
prema P/E 10, tj prema 140 kn.

U ADPL bi trebalo biti i meda i mlijeka!

Evo mi i Lopine.

Tržiše automobila u EU je najnižoj razini u 17 godina.

Da li može niže? Da.
Da li je moguć oporavak? Da.

Vjeorjatnosti nek si svako izračuna sam.

Firma je dobro diverzificirana i uspjeli su uhvatiti R od BRICS-a.

Izvještaj je jako transparentan i uključuje(sada realnije)prognoze.

2013 bude teška ali nakon nje očekujem polagani oporavak sa vrhom 2017 i u tom razdoblju.

Autodinustrija je jako ciklična i tko to ne trpi, nema baš ovdje što raditi:)

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

ova rečenica iz izvješća mi se sviđa:
“Tijekom cijele godine imali smo veliki broj upita od strane renomiranih proizvođača za suradnju u Rusiji, što nam otvara potencijal povećanja postojećeg portfelja kupaca.”

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

Zadovoljan sam,

a sad treba predložiti da uvedu conference call.

Ja ću poslati mail.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

čini mi se da danas ekipa iz ERNT prelazi u ADPL

Čeka se za vidjeti kolika će biti ukupna dividenda za 2012.

Prošle godine je predujam bio 30% ukupne dividende.
Kada bi se to ponovilo ove godine, dividenda bi bila ca.13 kuna – 4 kune predujam ( 30 % ) +9 dodatak.
Malo previše za očekivati vjerojatno, ali ostaje za vidjeti.

Ovo nije savjet za kupnju ili prodaju dionica, niti investidcijski savjet,već osobno mišljenje autora posta koji posjeduje dionice ADPL-R-A.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close