ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 24.10.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,47
8.616
751
11,35
11,55
0,43%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



@Nokla
nevjerojatno jel da?!

Sad zamislimo ako ova godina za ADPL bude ista/bolja od prošle ili one od prije 5 godina, kakve ce biti tek ona kada prodaja u EU ode na recimo 1990;)

Ja bi isto volio da dobit bude približno ista, samo to su želje a realnost
nešto drugo.

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

Vozite bicikle, zdravije je, a i manje zagađuje okoliš, pa će za industriju biti više besplatnih emisijskih jedinica ugljik-dioksida.

lp

[b]MRAČNI MOD[/b] [b]Do kraja godine raste samo DIOKI zbog Hrvatskih nacionalista koji su ga spasili od zatvaranja.[/b]

@Nokla – blizu su izvještaji, nemamo mi što vjerovati.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.



@Nokla
– blizu su izvještaji, nemamo mi što vjerovati.

Imaš nešto konkretno.

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

…ja predvidjam Q3 pad nekonsolidirane dobiti u odnosu na proslu godinu od nekih 20-25%…ionako je Q3 pad dijelom “umjetan” jer je automotive industrija sezonska, posebice u ljetno vrijeme (npr. ove je godine kolektivni trajao 4 tjedna)…konsolidirana dobit bi trebala biti unutar 10% pada….
btw…dal je nekoga zabrinuo nekonsolidirani Q2 izvjestaj?….jer…vidljiv je pad prodaje od -6%….uz pad dobiti od -11%….pad zaliha (-27,5%, 9,6M)….pad obveza prema dobavljacima (-19%, 16,1M)….a onda…iznenadjenje!…rast potrazivanja prema kupcima (+15,9%, 9,43M)…rast potrazivanja prema povezanim poduzetnicima (+61%, 37,6M) i rast potrazivanja prema sudjelujucim poduzetnicima (+282%, 32,3M) -> ukupno samo te 3 stavke = 79,4M HRK!?….pa koga to od kupaca i sudjelujucih poduzetnika ADP kreditira ?

Ovi MM su uništili ovu dionicu.

Prodaja automobila u EU manja 11% u svim zemljama osim VB.[emo_beztona]

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

kolege,

pa zar nitko nije primjetio da AD Plastik ulazi u investicijski ciklus od 20 milijuna Eura, za proširenje zagrebačkog pogona.
Priključit će se na inicijativu zajedničkog posla Mercedesa i Renaulta.
Čačić ih je naime uspio zadržat u RH.
Pa zar to nije dobra vijest?


kolege,

pa zar nitko nije primjetio da AD Plastik ulazi u investicijski ciklus od 20 milijuna Eura, za proširenje zagrebačkog pogona.
Priključit će se na inicijativu zajedničkog posla Mercedesa i Renaulta.
Čačić ih je naime uspio zadržat u RH.
Pa zar to nije dobra vijest?


…ma koga je to Cacic uspio zadrzat bilo gdje?….osim toga, taj novi posao (Edison – novi twingo i smart) je samo nastavak trenutnog za Revoz…a ADP ulaze jer sa 20 god. starom lakirnicom i manualnim bojanjem exterijera vise ne moze konkurirati…

@Malidion

Jeee. Bar bu dividenda manja, jer ovo nisu planirali.

lp

[b]MRAČNI MOD[/b] [b]Do kraja godine raste samo DIOKI zbog Hrvatskih nacionalista koji su ga spasili od zatvaranja.[/b]



@Malidion

Jeee. Bar bu dividenda manja, jer ovo nisu planirali.

lp

Što nisu planirali?

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

kolega,

pa hazunfefer kaže da ADPL nije planirao ovu investiciju, pa zaključuje da će i dividenda biti manja jer će se dobiti umanjit za vrijednost investivcije.
Je li to stvarno baš tako?

New Report

Close