ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 24.10.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,47
8.616
751
11,35
11,55
0,43%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

+ q3 – mogu dosta sigurno reci da bi trebao biti bolji za jedno 5% u neto dobiti nego isti prošle godine!

Ali ovi poput Hasuna – vide neke globalne probleme bez da pogledaju firmu.

Imajte na umu da sada samo MM ruši cijenu da bi postigao likvidnost.

Pa danas su se stavili na 101,50 kn sa 1000 komada – nisu mi do kraja jasni ali pošto su angažirani od Ad Plastika – sumnjam da ne znanu što rade.

Stavili su i 103,50 na prodaju 1000 komada – a sigurno nisu imali prilike kupiti po cijeni nizoj od te – jer cijena je najniza od uvođenja MM.

Ali kažem, valjda znaju svoj deal.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Baš će ADPL dovoditi nekog iz auto industrije.Nije ADPL neki gigant u proizvodnji auto dijelova da dovlači proizvođače u ovu zemlju previsokih poreza i neefikasne birokracije.
Ne vidim ni jedan razlog zašto bi to netko učinio.Uostalom to je posao nekog drugog,da lobira za tvornice,ne za ADPL.
HGK recimo,neka zasluže tih milijardu kuna što godišnje dobiju od članarina.

"Only dead fish swim with the stream"

@Bigfoot

Točno. Proizvođaču vozila isplatilo bi se doći u zemlju ovako visokih poreza samo ako bi mu ADPL davao dijelova za free.

Inače ne sigurno.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Da li možda netko zna da li i AD Plastik ide s HGK u Kinu na ovu konferenciju? Spominju se i predstavnici hrvatske auto industrije.

Vaš link

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort


2fast4u, 04.09.2012. u 11:43

S druge strane Upravi ADPL zamjeram što umjesto da ulažu u Srbiju, mogli su se potruditi i dovesti nekog proizvođača automobila s dalekog Istoka (Japan, Koreja, Kina, Malezija pa i Indija). Ulaskom u EU svima njima postajemo zanimljivi, a naročito zbog morskog pristupa. Jedna tvornica pokraj Splita ne bi bila za bacit.

Lp

Jos nisam cuo za slucaj da dobavljac "dovuce" OEM-a u neko podrucje, obicno je obrnuta situacija.
Osim toga, unatoc tome sto je za HR prilike (nazalost) ADP velika tvrtka, ADP je samo "liliputanac" vec u regionalnom smislu…cca. 100M EUR prihoda vs. konkurencije…Faurecia sa 5,4bn EUR (samo interijeri i exterijeri)…Visteon sa 2,1bn USD (samo interijeri) itd…
Nije mi jasan taj rezon da bi dobavljac trebao proaktivno traziti pozicioniranje nekog istocnog OEM-a na jugu RH? Mislim, to bi bilo super, no ADP tu nema nikakvog utjecaja.
To je zadatak prije svega Vlade, da osigura promociju i prezentaciju potencijalnih ulaganja u RH potencijalnim ulagacima te da pruzi support tim istim ulagacima u realizaciji njihovih ulaganja.
To se nece dogoditi, ne zbog nase Vlade vec zbog:
– brutto cijene direktnog rada u RH vs. ostale konkuretne zemlje
– konumalnih doprinosa i svih ostalih parafiskalnih nameta koje ima investitor kada otvara neki proizvodni pogon
– strukture radne snage (mislim da se trenutno niti u jednoj regiji RH ne moze otvoriti niti jedan ozbiljniji pogon jer nakon 20 god. deindustrijalizacije mi jednostavno vise nemamo dovoljan broj obrazovanih i dijelom procesno iskusnih ljudi)

Vrlo je važna distinkcija investiranja i špekulacije.

Investiranje uključuje zaradu iz posla tj firme koju kupujete, špekulacija kroz cijenu posla.

Dakle investiranje u ADPL je rast zarada kroz posao, špekulacija je kroz cijenu i samo kroz cijenu.

INvestiranje u unutarnju varijablu a špekluacija kroz vanjsku – cijenu.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Ispada da je cijena rezultat špekulacije.

Bez straha, pohlepe i sentimenta.


Ispada da je cijena rezultat špekulacije.

Da

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

fino trejda MM…prodao je 1000 komada na 103,50 pa ih opet kupio na 103,10 pa ih sad opet nudi na 104,40
pa nije on ni lud, lijepu lovicu si ubere na razlici [lol]

joj pre brzo pada a neman casha, za jedno mjesec dana ako dodje na 99 dizem kredit, i sve ulazem, dobiti min 30% u 8 mjeseci


joj pre brzo pada a neman casha, za jedno mjesec dana ako dodje na 99 dizem kredit, i sve ulazem, dobiti min 30% u 8 mjeseci

Ja isto ga čekam.

Jel nista se nije promijenilo, niti pad dobiti, dapače, do najave dividende i godišnjeg razultata u 2013 opet se cijen diže na 120 130 ili više..

Nije niti meni MM jasan.. ali valjda znaju…

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Nema brige za ADPL, ovo što i pada bilo je za očekivati, a oni koji su nestrpljivi lagano prelaze na brže igre. A MM-ovci imaju minimalni promet koji moraju odraditi, zar ne??

"alea iacta est"

New Report

Close