ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


na osnovu koje objave mi ocekujemo isplatu drugog dijela dividende od 5,53 HRK ?….

Evo godišnje izvješće:
http://zse.hr/UserDocsImages/financ/ADPL-fin2011-1Y-REV-K-HR.pdf

Dobit AD PLASTIK d.d. Solin iz 2011. godine, nakon oporezivanja, iznosi 51.835.702,00 kn i koristi se na sljedeći naĉin:
1. za isplatu dividende: 33.566.728,00 kn,

P.S. Najavili su da će isplatiti ostatak dividende do 8 kn po dionici(odbit će predujam 2,47 kn i odbij porez od 12% koji je linić uveo), vjerojatno će se znati datum utvrđivanja popisa za dividendu i dan isplate u pozivu na skupštinu. Dakle, koliko pratim na datum skupštine(to bi mogao biti srpanj ili kolovoz) treba biti dioničar da bi dobio ostatak dividende(kupit treba 3 trgovinska dana prije) ADPL-r-a, bar je tako do sada bilo.

Štednja je mudrost trošenja.



na osnovu koje objave mi ocekujemo isplatu drugog dijela dividende od 5,53 HRK ?….

Evo godišnje izvješće:
http://zse.hr/UserDocsImages/financ/ADPL-fin2011-1Y-REV-K-HR.pdf

Dobit AD PLASTIK d.d. Solin iz 2011. godine, nakon oporezivanja, iznosi 51.835.702,00 kn i koristi se na sljedeći naĉin:
1. za isplatu dividende: 33.566.728,00 kn,

P.S. Najavili su da će isplatiti ostatak dividende do 8 kn po dionici(odbit će predujam 2,47 kn i odbij porez od 12% koji je linić uveo), vjerojatno će se znati datum utvrđivanja popisa za dividendu i dan isplate u pozivu na skupštinu. Dakle, koliko pratim na datum skupštine(to bi mogao biti srpanj ili kolovoz) treba biti dioničar da bi dobio ostatak dividende(kupit treba 3 trgovinska dana prije) ADPL-r-a, bar je tako do sada bilo.
[/quote]
to je konkretna informaciija, i hvala Vam na tome. samo što se tiče održavanje glavne skupštine, većina d.d. imaju 1. lipnja, pa možda bude tako i za AD Plastik. A što se tiče oporezivanja dividende, šta ne kaže zakon, da ukoliko fizička osoba ima manje od 12000kn primitaka od dividende, da se taj dio onda i ne oporezuje, samo za iznose veće od 12000kn, ispravite me ako griješim

oporezuje se, al onda sljedeće godine tražiš povrat poreza. prirez naravno ostavljaš Lijepoj Našoj

http://www.business.hr/ekonomija/za-posao-s-francuzima-morate-imati-do-15-posto-nize-cijene-113574
‘Za posao s Francuzima morate imati do 15 posto niže cijene’

”Da bismo bili konkurentni i ušli u posao s Francuzima, cijena mora biti 10-15 posto niža od one koju mogu naći na francuskom tržištu”, rekao je Tomislav Vilović, voditelj prodaje za francusko tržište AD Plastika. AD Plastik s francuskim kompanijama posluje već niz godina, a prepoznao ih je Renault još u ratnim vremenima te im je pomogao da dođu na tržišta Rusije i Rumunjske, gdje je AD Plastik otvorio svoje proizvodne pogone. Vilović je rekao i da je teško ući na listu dobavljača, a kada ste jednom unutra, neprestano morate raditi na procesu unaprjeđenja proizvoda, kao i na produktivnost. ”Oni očekuju pad cijena od 3,4 posto u godinu dana. Osim toga morate biti pouzdani i uvijek korak ispred konkurencije. Pratiti ih i doći s gotovim rješenjima”, dodao je Vilović.

Znamo da AD Plastik djeluje sa Faurecia(Francuska) sa zajedničkim pothvatom u kojem veči udio imao Faurecia(60%) a zato i AD Plastik ne uključuje prihode jer se prema MRS-u udjeli ispod 50% ne knjiže prihodi već udio u dobiti srazmjerno udjelu tj.koristi se metoda udjela. Želim reći da u GFI je napisano da AD Plastik ima 1,7 mlrd kuna operacija a najavljuju rast od 20% što može preći 2 mlrd. kuna, to u biti računovodstveno nisu prihodi ADPL(udjel 40%, Faurecia 60%) ali nije zanemarivo to što u zajedničkom pothvatu ostvaruju 1 Mlrd. kuna a knjiži se udio u dobiti, triba uzeti to u kontekst kad se analizira ADPL.

Direktor Josip Boban je govorio da neto marža u bizinsu AD Plastike je 5% u normalnim tržišnim okolnostima s obzirom na prihode, poanta je da gledamo ukupne prihode gdje Faurecia dominira i uzmemo 4% neto maržu na 2 mlrd. kuna prihoda te dobivamo dobit od 80 mil. kuna ukoliko se planovi uprave AD Plastika ostvare.

p.s. nije poziv na kupnju ili prodaju, posjedujem dionice AD Plastika, čisto informativnog karaktera i moje mišljenje

Štednja je mudrost trošenja.

Vaš link

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

http://www.2shared.com/photo/ojxov0ff/ADPL1.html

He who overcomes others is strong, but he who overcomes himself is mighty.


Vaš link

Dividenda :da,lani 7,5 kn ,ove godine bi trebalo biti barem toliko,ali 10 da bi bilo dobro
Kupnja vlastitih dionica:da

Štoi bi se trebalo dogoditi da se ovaj biser probudi.
Možda bi za svaku dionicu trebalo dodijeljivati i jedan automobil.

Nevjerovatno tržište,koje ne reagira ni na kakve informacije!

Nemam dionicu ADPL,alki mi je krivo što je tržište ne prepoznaje.
Katastrofa!Naravno,ne mislim na dionicu.


Dividenda :da,lani 7,5 kn ,ove godine bi trebalo biti barem toliko,ali 10 da bi bilo dobro

Sory ak sam krivo skuzio no cini mi se da ti nisi zadovoljan s 8kn dividede, nego bi po tebi trebalo biti 10 ? Kolko ono BRIN,FMPS i QUNE isplacuju dividende ove godine?

...



Dividenda :da,lani 7,5 kn ,ove godine bi trebalo biti barem toliko,ali 10 da bi bilo dobro

Sory ak sam krivo skuzio no cini mi se da ti nisi zadovoljan s 8kn dividede, nego bi po tebi trebalo biti 10 ? Kolko ono BRIN,FMPS i QUNE isplacuju dividende ove godine?

[/quote]

Pa zar vi ne razlikujete pozitivan pristup od negativnog.
Deset će biti jer je već isplaćeno 2,xx.I to je odlično,ali 12 je bolje od 10.
Upravo na best bay iznosim matematičke hvalospjeve za BRIN,SLPF,FMPS,JAKT i QUNE.


Pa zar vi ne razlikujete pozitivan pristup od negativnog.
Deset će biti jer je već isplaćeno 2,xx.I to je odlično,ali 12 je bolje od 10.
Upravo na best bay iznosim matematičke hvalospjeve za BRIN,SLPF,FMPS,JAKT i QUNE.

Tak si dobar matematičar da nisi skužio kak je ukupna dividenda ove godine 8kn, dakle već je isplačeno 2.47 , a bit će još 5,53kn (-(12%poreza+prirez)) …kakvih 8+2,xx te spopalo (da bar je toliko :-D)…

E lopi lopi,nadam se da bolje paziš u izračunu fundemenata BRIN,FMPS,QUNE i sličnih jer bi mogao financijski nastradati :)..

...

Još 4 lipice nize pliz:) <3

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

@ HaorenTak si dobar matematičar da nisi skužio kak je ukupna dividenda ove godine 8kn, dakle već je isplačeno 2.47 , a bit će još 5,53kn (-(12%poreza+prirez)) …kakvih 8+2,xx te spopalo (da bar je toliko :-D)…
Najvažnije je da je dividenda održiva i da prihodi rastu. To je puno bolje nego kod HT-a, dividenda neodrživa i prihodi padaju. ADPL je jedina dividenda i rastuća dionica na tržištu!

New Report

Close