ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 17.09.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
12,33
1.665
135
12,10
12,40
2,92%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Kolega ako brijete na dividendu omjer cijene i dividende veći je u HTu, tak da vam po tom pitanju i baš nije isplativo čučanje 🙁

[u]If you need a friend, get a dog. [/u]


Kolega ako brijete na dividendu omjer cijene i dividende veći je u HTu, tak da vam po tom pitanju i baš nije isplativo čučanje 🙁

I ta razlika postaje sve veća. Naravno, zbog cijena. Čini mi se da je čučanje u ovoj dionici već duže vremena prilično ugodno.


Kolega ako brijete na dividendu omjer cijene i dividende veći je u HTu, tak da vam po tom pitanju i baš nije isplativo čučanje 🙁

Zanemaruješ činjenicu da HTu konstantno padaju prihodi i dobit, dok ADPLu rastru s tim da su ove godine najavili 20% veće prihode i dobit, a iduće godine kreće i projekt Edison…. HT je dobra tvrtka trenutno, no tvrtka kojoj je po mom mišljenju vrhunac prošao i koja sada ide prema dolje..Za HT trenutno sljede teški dani, borba s konkurencijom, regulatorom, popularizacija novih tehnologija koje HTu izbijaju profit itd. HT je tvrtka koja se trenutno bori da zadrzi istu razinu dobiti rezanjem troskova. Uglavnom imate na temi HT moj post na tu temu

S druge strane ADPL je tvrtka u razvoju , a taj razvoj se tek poćeo razmahivati i tvrtka nije ni približno na svom vrhuncu te je mnogo perspektivnija od "tromog" HTa.

I zadnje no ne i najmanje važno HT djeluje na HR tržištu i ovisan je o HR tržištu te kupovnoj moći HR građana,dok ADPL posluje večinom vani i to EU+jako važna Rusija !

...

Super firma i donica ali za malo jaci rast ovdje treba po asku lupit ozbiljnim novcem…samo do 125kn ima oko 5 tisuca komada…i stalno je tako

Pisao sam već prije o tome, onih 25% je idalje jako jako velik teret za rast ove dionice jer je vjerojatno puno toga kupljeno spekulativno po prosjeku 112-dividende je oko 100kn već i to će dosta dugo kočiti rast ADPL na ovim razinama nažalost.

Gledaj to s pozitivne strane, a to je da idalje imaš jeftino priliku nadokupiti..Ja se iskreno nadam da će ove cijene potrajati do jeseni pa da još nadokupim ADPLa

...

Kolege pogledajte malo burze vani pa se pitajte gdje će cijena sljedećih dana. Budimo iskreni ipak je malo previsoko s obzirom da će je i dividenda malo urušit.

[u]If you need a friend, get a dog. [/u]

Zna netko kada je zadnji dan trgovanja s pravom na dividendu?


Kolege pogledajte malo burze vani pa se pitajte gdje će cijena sljedećih dana. Budimo iskreni ipak je malo previsoko s obzirom da će je i dividenda malo urušit.

Pravo je pitanje da li je dividenda uopće uračunata u trenutnu tržišnu vrijednost. [wink]
Nekako mi ova akumulacija vise ide u korist negacijske teze. [cool]

No ima ona čuvena: bit ćemo svjedoci [pray]

[thumbsup]

Na svjetskim su burzama cijene dionica prošloga tjedna oštro pale jer su ulagači zabrinuti zbog usporavanja rasta američkog gospodarstva i sve dublje recesije u eurozoni.

[u]If you need a friend, get a dog. [/u]


Na svjetskim su burzama cijene dionica prošloga tjedna oštro pale jer su ulagači zabrinuti zbog usporavanja rasta američkog gospodarstva i sve dublje recesije u eurozoni.

Obrati pažnju na yield curve treasuriesa između billsa i 10-godišnjaka.

Isto u Eu i isto u Kini.

To ti puno više govori nego dnevna kretanja na burzama – Wall street je hrpa inteligentnih luđaka – samo traže neki "brzi smjer".

Ne zamaraj se sa time.

Od 1998 zbroj stope nezaposlenosti i PE-a SP 500 je prešao 25 prvi puta ikada dok su pali prinosi na 10 godišnjake.

Predviđam rast 10-godišnjaka, rast PE-a ali ključno i rast zaposlenosti dok će ratsi sporo i zaustaviti inflaciju tj efektivno i nagli rast stope prinsa obveznica tj efektivno kamatne stope u ekonomiji.

UGl… ne se zamrati Wall Streetom – vidjeli ste što se dogodilo prošlo ljeto, a zbog ničega.

Ovo ljeto nema takvu opasnost a svi je očekuju – disparitet očekivanja i stvarnosti – rupa koja često znaći zaradu:)

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Ja sam kažem da CROBEX prati vanjske trendove a vani je potop pa me sve strah do kud to može skliznut.

[u]If you need a friend, get a dog. [/u]



Kolega ako brijete na dividendu omjer cijene i dividende veći je u HTu, tak da vam po tom pitanju i baš nije isplativo čučanje 🙁

Zanemaruješ činjenicu da HTu konstantno padaju prihodi i dobit, dok ADPLu rastru s tim da su ove godine najavili 20% veće prihode i dobit, a iduće godine kreće i projekt Edison…. HT je dobra tvrtka trenutno, no tvrtka kojoj je po mom mišljenju vrhunac prošao i koja sada ide prema dolje..Za HT trenutno sljede teški dani, borba s konkurencijom, regulatorom, popularizacija novih tehnologija koje HTu izbijaju profit itd. HT je tvrtka koja se trenutno bori da zadrzi istu razinu dobiti rezanjem troskova. Uglavnom imate na temi HT moj post na tu temu

S druge strane ADPL je tvrtka u razvoju , a taj razvoj se tek poćeo razmahivati i tvrtka nije ni približno na svom vrhuncu te je mnogo perspektivnija od "tromog" HTa.

I zadnje no ne i najmanje važno HT djeluje na HR tržištu i ovisan je o HR tržištu te kupovnoj moći HR građana,dok ADPL posluje večinom vani i to EU+jako važna Rusija !
[/quote]
kolega ne pretjerujte…jasno je da je adpl super firma ali kad se usporedi sa ht i nije toliko -makar ima perspektivu -jer ovo je zse [bye]

New Report

Close