ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 03.07.2024. u 08:38
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
12,80
18.293
1,429
12,75
12,85
-1,16%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



http://www.poslovni.hr/vijesti/ad-plastik-proizvodi-za-novi-fiat-200261.aspx

Bravo! [thumbsup]

A uskoro počinje i u Rusiji zar ne? 😉
[/quote]

Da, od svibnja kreće i proizvodnja u Rusiji (Kaluga). Zato neću očekivati neki veliki rast prihoda u Q1 i Q2… ali Q3 i Q4, bude li sve ok… BOOM! [thumbsup]

Pa zna uprava zasto je najavila 20% vece prihode iako prodaja automobila pada u Europi




http://www.poslovni.hr/vijesti/ad-plastik-proizvodi-za-novi-fiat-200261.aspx

Bravo! [thumbsup]

A uskoro počinje i u Rusiji zar ne? 😉
[/quote]

Lynx-i i ti si tu!

Ajde da smo se našli na jednoj sa istim mišljenjem i scopeom ulaganja.

U redu je AD, perspektivan je.
[/quote]

Mislim da sam vas sve uredno izvjestio ovdje kada sam ušao. Pogledaj tamo negdje sredinom prosinca, vjerojatno sam napisao nešto. Ne sjećam se. Ne pišem puno na temama gdje je sve jasno i nema se što pisati ali uglavnom kažem kada kupim ili prodam.

* Važeći podaci za uredovni dan 26.03.2012 .

7. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. (23057039320) 72.810 1,73 Skrb. +7450račun

9. ACM POTHVATI D.O.O. (10053725833) 57.250 1,36 Osnovni račun -1000

Vaš link

"Erste: Kupiti dionice AD Plastika, ciljana cijena 156 kuna"


Vaš link

"Erste: Kupiti dionice AD Plastika, ciljana cijena 156 kuna"


pazi ovaj dio:"U fundamentalnoj analizi Erste analitičari ističu…"….e da mi je vidjeti tu analizu!…i kakve ona ima veze sa marketom?!…


Vaš link

"Erste: Kupiti dionice AD Plastika, ciljana cijena 156 kuna"

U ovoj godini očekuje se 20-postotni rast prihoda u odnosu na 2011. godinu. Kompanija ove godine planira započeti sa proizvodnjom na dvije nove lokacije – u Mladenovcu u Srbiji te u Kalugi u Rusiji. Osim toga, priprema se izgradnja nove zgrade i nabave opreme za bojanje u Zagrebu te se će intenzivno posvetiti projektima Edisona u Hrvatskoj i novog Logana u Rusiji. Dodatno bi trebao biti proširen program plastične ambalaže u zemlji dok bi se nekretnine u Solinu i Makarskoj trebale prodati. [thumbsup]

p.s. po mojoj procjeni ciljana cijena bi bila oko 200 kuna po dionici, posjedujem ADPL-r-a i ovo nije nagovor na kupnju ili prodaju iste, premda Fima je dala preporuku za BUY, ciljana cijena 191kn(Bloomberg) prije nekih 50-etak dana što po meni ne uključuje rast prihoda i dobiti u narednim godinama već su dali preporuku na temelju poslovanja zadnje 2 godine.

Štednja je mudrost trošenja.



Vaš link

"Erste: Kupiti dionice AD Plastika, ciljana cijena 156 kuna"


pazi ovaj dio:"U fundamentalnoj analizi Erste analitičari ističu…"….e da mi je vidjeti tu analizu!…i kakve ona ima veze sa marketom?!…
[/quote]

Inače nisam ljubitelj ovakvih analiza, te bi ih inače smatrao jeftinim drukom… ali, ovaj put mislim da su u pravu. Štoviše, mislim da će i više vrijediti. Živi bili pa vidjeli! [thumbsup]



Vaš link

"Erste: Kupiti dionice AD Plastika, ciljana cijena 156 kuna"


pazi ovaj dio:"U fundamentalnoj analizi Erste analitičari ističu…"….e da mi je vidjeti tu analizu!…i kakve ona ima veze sa marketom?!…
[/quote]

takve "analize" uvijek izađu kad se oni trebaju iskrcati!

Nisam si mogao pomoći ovih dana pa sam skoknuo do SKDD-a da smirim strasti. Nije loše, vjerujte mi….
Za MM pohvale, jer je sam institut istoga nedvojbeno u uzročno-posljedičnoj vezi sa samom psihologijom investiranja. Veći promet, brži ulaz-izlaz, zar ne?? Jedino malo ujutro kasnije pale, ali što sad.

"alea iacta est"



Vaš link

"Erste: Kupiti dionice AD Plastika, ciljana cijena 156 kuna"


pazi ovaj dio:"U fundamentalnoj analizi Erste analitičari ističu…"….e da mi je vidjeti tu analizu!…i kakve ona ima veze sa marketom?!…
[/quote]

link na stranicu gdje se možete prijaviti i skinuti kompletnu analizu u pdf
Vaš link

pdf kompletne analize u privitku…

@krunccrni
….hvala za ovaj potpuni izvjestaj….
…zar sad nemamo ovdje niti jednog "neovisnog" fin. strucnjaka da malo prokomentiramo Erste izvjestaj?….WACC?…gdje je ROCE?….itd…

New Report

Close