ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 08:28
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,92
7.602
638
11,80
11,95
0,42%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


@ domach

ma nema problema domach, važno da se Xavi oporavio, igra kao u najboljim danima, samo neka tako nastavi jos koju godinu 😉

Vidjeti ćemo, čekam napeto izvještaj Renault car sales February.
Nije nužno da pad znaći pad prihoda ADPl direktno ali je nagovještaj kretanja.
Trebalo bi vidjeti projekcije kretanja GDP-a za sve bitne prodajne zemlje ADPL-ovih kupaca pa bi mogli biti pametniji.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

[/quote]

Vidjeti ćemo, čekam napeto izvještaj Renault car sales February.
Nije nužno da pad znaći pad prihoda ADPl direktno ali je nagovještaj kretanja.
Trebalo bi vidjeti projekcije kretanja GDP-a za sve bitne prodajne zemlje ADPL-ovih kupaca pa bi mogli biti pametniji.
[/quote

Nije samo Renault već i fiat……..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Vidjeti ćemo, čekam napeto izvještaj Renault car sales February.
Nije nužno da pad znaći pad prihoda ADPl direktno ali je nagovještaj kretanja.
Trebalo bi vidjeti projekcije kretanja GDP-a za sve bitne prodajne zemlje ADPL-ovih kupaca pa bi mogli biti pametniji.
[/quote

Nije samo Renault već i fiat……..

[/quote]

jasno.

Ali Renault čini masivno veći dio prodaje od Fiata.
Opet bitnije je gledati segment Clia i Twinga nego općenito.

Ugl. treba promotriti.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


ovog MM treba prijaviti HANFI jer izlazi iz okvira svog djelovanja, tj. namjerno diže cijenu dionice ADPL na burzi! zašto i za čiji račun, to treba provjeriti!

Kad cijena dionica koje imaju MM pada (ULPL) ne valja, kada sada ADPL raste opet ne valja….

Osobno milsim da rast nema nikakve veze s MMom, ali neki su se iskrcali jos na 113 jer su bili "sigurni" da ce MM srsit cijenu dionice pa im je sad krivo zasto su to napravili 🙂

...



ovog MM treba prijaviti HANFI jer izlazi iz okvira svog djelovanja, tj. namjerno diže cijenu dionice ADPL na burzi! zašto i za čiji račun, to treba provjeriti!

Kad cijena dionica koje imaju MM pada (ULPL) ne valja, kada sada ADPL raste opet ne valja….

Osobno milsim da rast nema nikakve veze s MMom, ali neki su se iskrcali jos na 113 jer su bili "sigurni" da ce MM srsit cijenu dionice pa im je sad krivo zasto su to napravili 🙂
[/quote]

Upravo to kolega. Dok se ADPL širio i dobit mu rasla, špekulanti su rušili cijenu dionice bez nekakvog očitog razloga. Samo im je trejdanje bilo na pameti. Sad kad je kontrolu dionice preuzeo MM, odjednom neki "problemi". Naposljetku, kontrolirani financijski inženjering im i je funkcija. Pogledate li njihove naloge na kupnji i prodaji, vidjet ćete da većinu prometa obave "mali" investitori.

MM procjeni vrijednost kompanije s obzirom na određene pokazatelje, te nastoji vrijednost dionice, a samim time i kompanije dovesti na tu željenu razinu.
ATGR se trži već mjesecima na razinama 485-500kn, ULPL 325-350kn… +/- koja kuna. S obzirom na prihode i dugovanja, procjena im je da te vrijednosnice upravo toliko i vrijede.

NE znam koliko su procjenili ADPL, ali tržište će ju uz pomoć MM-a dovesti do te razine. te će je tu i održavati. Dobri rezultati – rast. Loši rezultati – pad. Budite uvjereni da neće bili nelogičnog vrednovanja.


ovog MM treba prijaviti HANFI jer izlazi iz okvira svog djelovanja, tj. namjerno diže cijenu dionice ADPL na burzi! zašto i za čiji račun, to treba provjeriti!

i ja sam to zamijetio,nadam se da će HANFA istražiti za čiji račun je dizana cijena ADPL??? tko se to trebao iskrcati???

moje pisanje nije poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Neznam tko prodaje ali top 10 kupuje.

Pozdrav

Eto jedino što sam želio bila je znamenka dva. A sad možda tri kroz koji dan.
I čisto da znate moje slijedeće vozilo biti će marke Renault, čisto iz domoljubnih razloga.
Čestitke strpljivima.

"alea iacta est"

http://www.revoz.si/sl/inside.cp2?uid=8E785E4E-5AEB-FC7D-08C0-50FF819310B7&linkid=news&cid=D26DF9BA-E15F-1656-8800-87FDF29554F0

Otpušteno 300 ljudi zbog manjka potražnje za proizvodnjom.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

http://teletekst.hrt.hr/?str=216-01
pad prodaje novih automobila u EU u veljači za oko 10% u odnosu na lanjsku veljaču
izgleda da ćemo uskoro opet gledati ADPL ispod 120 kn

moje pisanje nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica, nego osobni stav i razmišljanje


http://teletekst.hrt.hr/?str=216-01
pad prodaje novih automobila u EU u veljači za oko 10% u odnosu na lanjsku veljaču
izgleda da ćemo uskoro opet gledati ADPL ispod 120 kn

Naravno da će tržište reagirati, to je normalno.
Ali ono što mene zanima je verifikacija najava o rastu za 20 posto u prihodima i dobiti.
Opet, Revoz je i sada proizveo u 2011 oko 170 t vozila au 2009 220 t vozila. Dakle godine poslije 2009 su sve bolje za ADPL ali ne nužno i za Revoz što znači da nemora ovo biti užasno bitna vijest.
Europsko tržište pada zbog svih fiskalnih makro konsolidacija ali da li će to i koliko potrajati? Ja vjerujem da će 2013 a pogotovo 2014 biti odlična godina za ADPL.

Svatko neka radi kako misli ali za nas dugoročne mislim da mala korekcija nije loša.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Ma što ti to pričaš, kakve "fiskalne makro konsolidacije", i kakve tone automobila 😀

To ništa nema smisla. Nikakve fiskalne konsolidacije (a postoje mikro? :P) tu nisu bitne (dapače, ako ćemo baš filozofirati, dugoročno su bitne – u pozitivnom smislu naravno).

Uostalom kako znate koliko ove stvari sudjeluju u prodaji ADPL?

Osim toga ovdje govore o "5. uzastopnom mjesečnom padu"! Znate li što dolazi nakon "dugo padanja"? 😉

A znate li kakve je rezulate ADPL imao kroz tih 5 mjeseci? Recimo ona 3 mjeseca koja imamo sa kraja prošle godine već u izvješćima? Kakvi su bili zadnja 3 mjeseca 2011. u odnosu na prethodna 3, u odnosu na prošlo godinu..?

New Report

Close