ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 04:31
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,92
7.602
638
11,80
11,95
0,42%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Marchionne:Prodat cemo 160000 Fiata 500L

http://www.seebiz.eu/marchionne-prodat-cemo-160000-fiata-500-l/ar-28628/

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham




@domach1984

…ne vidim zasto bi se uopce bavili domacim trzistem vozila?….kakve ono posljedicno-uzrocne veze ima sa ADP-om?….


U biti, na kojim tržištima je ADPL neposredno kroz proizvode najprisutniji u Europi?
[/quote]

….br. 1 je francusko trziste…br. 2 je njemacko….br. 3 je talijansko…itd….





@domach1984

…ne vidim zasto bi se uopce bavili domacim trzistem vozila?….kakve ono posljedicno-uzrocne veze ima sa ADP-om?….


U biti, na kojim tržištima je ADPL neposredno kroz proizvode najprisutniji u Europi?
[/quote]

….br. 1 je francusko trziste…br. 2 je njemacko….br. 3 je talijansko…itd….
[/quote]
…eto i dokaza mojoj tvrdnji…izvor je: Renault earnings report 2011…

@ 2Fast – thnx!

A vidio si sales reuslts za siječanj 2012 – nije sjajno. Čak je i Dacia podbacila u 1/12.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


@ 2Fast – thnx!

A vidio si sales reuslts za siječanj 2012 – nije sjajno. Čak je i Dacia podbacila u 1/12.

uopce me ne brinu toliko kvantitativni podbacaji koliko oni kvalitativni…ako samo pratimo kljucno vozilo: Twingo…onda smo imali ove godisnje kolicine:
2009 -> 183,353
2010 -> 163,405 (-11%)
2011 -> 147,814 (-9,5%)
2012 forecast -> 122,388 (-17%)
dok se sales ADP kretao:
2009 -> 597,18M
2010 -> 696,95M (+16,7%)
2011 -> 711,32M (+2%)
sto znaci da nije stvar u samom broju vozila vec:
– optimizacijama koje je uprava provela (stockovi, proizvodni procesi (COGS) itd.)
– dodanoj vrijednosti / vozilu koje se iz godine u godinu povecava, odnosno u 2009 i 2010 su isli ponajprije bazni modeli, sada idu oni sa dodatnom opremom
– prodaja ADP-a u plantovima van HR-a je bila podjednaka u 2010 (155M) i 2011 (157M) tako da se optimizam uprave o rastu od 20% prije svega moze temeljiti na njihovim novim biznisima van HR-a u 2012 (ponajprije u Rusiji)

Lijepo, lijepo, uistinu lijepo! [thumbsup]

Ovo je sigurno poklon za Dan žena!
[smiley]

Kak Vam nije jasno. Loše vijesti idu kako bi se ulagači maknuli, a rast paralelno s "lošim" vijestima stvara nove ulagače koji vjeruju da su vijesti lažne. [smiley]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Dočekao sam znamenku 2….prometi rastu. Izgleda da je ovo jedan od boljih pickova na ZSE-u ove godine.

"alea iacta est"


Dočekao sam znamenku 2….prometi rastu. Izgleda da je ovo jedan od boljih pickova na ZSE-u ove godine.

Mislim da je dobar pick i na duži rok.

Jasno, biti će firmi koje će rasti više u prometu/dobiti i ostalom ali nece biti ovako dobro chartirane do 2018.

Meni to daje osjećaj i rasta i sigurnosti.

Volatilnost bude uvijek prisutna.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

kako market maker pumpa ADPL, svaka čast [thumbsup]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Vaš link

Nije bolest sve što boli

New Report

Close