ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 02:20
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,92
7.602
638
11,80
11,95
0,42%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Evo kako: 40/(8+4)=3,33
3.33-2.47=0.86

LOJTRICA ZAKON SI!

[lol] [lol] [lol]

hihihi, evo, tko kaže da matematika ne može biti kreativna!! hihi!! malo zaboraviš pravila i hopla, stvoriš novu vrijednost!!

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

Uh zamalo smo dotaknuli 120 🙂

ljudi jel Vama sjela dividenda?!?!

i kada jasno?!?!

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

Sjela je dividenda 27.02 svima koji su imali u SKDD pohranjen broj VLASTITOG tekućegili žiro računa, stoga ako ti nije sjela ili nisi imao pravo na dividendu, ili nemas u SKDD pohranjen broj racuna. Taj broj racuna mozes unjesti u SKDD i online, idi na njihovu stranicu pa pogledaj, takoder ako imas eRacun u SKDD na njemu mozes vidjeti na koje dividende imas pravo te jesu li ti ili nisu isplacene

...

Nadam se da ćemo u pon imati brojku 2 iza jedinice. Ja sam svoju dividendu već u srijedu vratio našim plastičarima

"alea iacta est"

Hvala puna sjela je samo ja budala gledo krovi racun.

Sve jedno hvala puno 🙂

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

http://www.seebiz.eu/njemacka-vda-ocekuje-4-postotni-rast-prodaje-automobila-u-svijetu/ar-28479/

The difficulty lies not so much in developing new ideas as in escaping from old ones

nikako da probijemo tih 120…sve neki sitnis od naloga…


nikako da probijemo tih 120…sve neki sitnis od naloga…

Teško ti je probiti se ako imaš makro pritiske izvana(GDP, sobodni dohodak, sigurnost i volatilnost projekcije) koje utjeću ne samo na prodaju vozila nego i na prodaju dionica:)

Dobro, to je i vrapcima jasno.

Neznam da li je tko računao, ali ispada da svaki postotak rasta/pada GDP-a utječe na otp. 10 posto prodaje novih vozila.

Dakle, 1% GDP + = 10 % new car sales ali samo za Hrvatsku(usporedba 2008 – 2012) – što objašnjava i visinu naših kamatnih stopa zbog nesigurnosti (volatilnosti) gospodarstva

EU je pak druga priča, gdje je sve puno manje volatilno ali ne nužno i lošije.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

@domach1984
…ne vidim zasto bi se uopce bavili domacim trzistem vozila?….kakve ono posljedicno-uzrocne veze ima sa ADP-om?….

E da, blago sam retardiran, zaboravio sam da je stopa GDP-a bila negativna a ne samo manja od pozitivne…

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.



@domach1984

…ne vidim zasto bi se uopce bavili domacim trzistem vozila?….kakve ono posljedicno-uzrocne veze ima sa ADP-om?….

Totalno si(ste) u pravu.

Ali više kao traženje istine neke vrste.

Tj više njih, utjecaj rasta pada GDP na prodaju vozila i razlike istih sa obzirom na volatilnost tržišta(zemlje).

Znam da ADP svojih prihoda u Hrvatskoj ostvaruje minimalni dio, nije to poanta niti želim reći.

Samo dajem usporedbu.

U biti, na kojim tržištima je ADPL neposredno kroz proizvode najprisutniji u Europi?

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

New Report

Close