ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.09.2024. u 22:54
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,92
7.602
638
11,80
11,95
0,42%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Jesam ja vama pisao da kad dođu market makeri da će kočiti rast dionice!!! Eto vam ga sad. A dijelili ste jedinice. [sad]

dividenda uplacena…na tekuci!!!! pitanje pravnoj drzavi zasto smo moral otvarat ziro racun za ranije isplate??????

Na sve uplate na žiro se na kraju godine plaća porez….mislim 4% 🙂

ne 4% nego 12%+ prirez i to odmah po odbitku kod isplate ne na kraju godine, ali tek za isplate od 01.03. [smiley]


Jesam ja vama pisao da kad dođu market makeri da će kočiti rast dionice!!! Eto vam ga sad. A dijelili ste jedinice. [sad]

ako se ne varam kolega Lojtra, da li ste Vi izašli na 113 kn prije dolaska mm ???

Ma to znam za dividendu, ne mislim na to…………nego nešto što mi je rekla djelatnica na šalteru u Pbz-u, znači svaka uplata na žiroračun mora biti opravdana poreznoj upravi i na kraju godine(tako mi je nešto pričala) postoji obveza plaćanja poreza 4%….na što , kako ne znam jer je moja uplata na kraju bila na tekući i problem riješen, tako mi je rekla. E sad ne znam na što je točno mislila kada je govorila o tih 4% i dali to ide samo na uplate fizičkih osoba direktno na tekući ili ima još kategoriacija…..

e, skoro zaboravih, evo jedan zadatak iz matematike:

X + 2.47 = 40 : 8 + 2²
X = ?


e, skoro zaboravih, evo jedan zadatak iz matematike:

X + 2.47 = 40 : 8 + 2²
X = ?

9 kn dividende?

opa!!!:)

Rez SVAKA TI ČAST!

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Malo sam razmišljao o situaciji o MM-u i navodnoj priči da su zakočili rast.
Uglavnom, ne slažem se s tom pričom, smatram da su uštopali korekciju nakon predujma dividende, a ako to uspiju i kada bude isplaćen ostatak ja ZADOVOLJAN. Pitanje je samo koliko municije imaju na raspolaganju. Jer prvih dana im je spread bio postavljen na 1kn, sad ga malo šire…

"alea iacta est"

MM bi trebalo natjerat da kupuju dionice s aska. Kako? Pa jednostavno, treba im kupit svaki postavljeni nalog i ispraznit im portfelj. Oni po ugovoru moraju imat nalog i na asku i na bidu, a kad vise nemaju u portfelju moraju kupit da bi se mogli postavit na ask. Sad je samo pitanje s koliko dionica raspolazu.

Nije bolest sve što boli

MM su apsolutno nepotrebni za dionicu koja ima dostatnu likvidnost i potencijal rasta. U biti jedina njihova svrha ako pretpostavimo da želi korist kompaniji je selektivno djelovanje na sprječavanje pretjeranog špekulacijskog pada poglaviti u situaciji klađenja na pad.

Nisam pratio danas baš nešto najbolje burzu… no, ovih 3.000 komada, da li je otišlo po bidu ili asku? I jeli to od MM-a? (oznaka M kod nekih brokerskih kuća, ako mogu vidjeti)

New Report

Close