ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 24.06.2024. u 13:09
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
12,92
3.528
273
12,90
12,95
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


i jel netko dobio lovu?
ja sam poslao podatke na mail: marija.bozic-kudric@adplastik.hr, ali nisam dobio nikakav odgovor. malo su smiješni da nisu dali nikakvu službenu obavijest već moramo ovako nagađati.

Nisam ni ja još…
A, trebali biste poslati podatke na e-mail: snjezana.saric@adpla​stik.hr

Ime i prezime
OIB
Broj ŽR ili tekućeg računa, te naziv banke kod koje je taj isti račun otvoren…

Odgovorit će Vam na e-mail…

Pozdrav!

Ako ste poslali e-mail sa svojim podacima na adresu snjezana.saric@adpla​stik.hr, nazovite gospođu Snježanu na 021/206654 i pitajte je da li je dobila mail, pa nećete više morati razbijati glavu da li ga je dobila ili nije.

Uglavnom, svoje podatke moraju slati samo oni dioničari koji do sada nisu primali dividendu od AD plastika, a treba poslati ime i prezime, OIB te ime banke i broj svojeg tekućeg ili žiro računa na gornju adresu.

Toliko od mene.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

@ jubito

A oni koji su već primali su dakle poslali svoje podatke već prije.

Dakle, molim te da postaviš ovdje link na originalnu službenu obavijesti u kojoj su se tadašnji dioničari pozivali na dostavu ovih podataka.

Ovakvo rekla-kazala postavljanje kontakata je krajnje neodgovorno.

Mislim da je ovo ne samo nepristojno nego i protuzakonito. Ovo bi značilo da nisu svi dioničari ravnopravni pri isplati dividende, da će neki tek sa zakašnjenjem dobiti svoju dividendu a bez svoje krivice (ne prate svi dioničari ovaj forum!).

Ukoliko ne postoji (valjda postoji ali je ja iz nekog razloga ne vidim, pomozite mi je naći, please!) barem službena obavijest na ZSE ili web-u AD Plastika (kao što to imaju sva ostala dionička društva) onda svakako AD Plastik mora svakom pojedinačnom dioničaru poslati na kućnu adresu pismo sa zamolbom za dostavu ovih podataka (kao što su to činila dionička društva boljeg korporativnog upravljanja poput Jadroagenta d.d.).

Mislim da niti jedan dioničar iz principa ne bi trebao slati podatke na ove kontakt adrese ovako bacane svako malo (ovo je već druga različita koju vidim?) na ovakvom mjestu nego bi trebao podrazumijevati da oni imaju njegove podatke iz SKDD, ili će prije obećanog roka za isplatu im se AD Plastik osobno obratiti ili preko ZSE sa zahtjevom za upis tih podataka dovoljno prije da svi stignu svoje poslati i dividende stignu biti isplaćene.

Ukoliko veći broj dividendi malih dioničara ne bude isplaćen u roku netko u AD Plastiku mora u sljedećih mjesec dana dobiti otkaz kao i njegov šef.

Ja svoje podatke nisam poslao i neću do daljnjeg a dividendu očekujem. Ako nemaju moje podatke iz SKDD onda ja o tome moram saznati službenim putem kao što su i sve ostale normalne firme jednom stavile obavijest na ZSE i/ili svoju web stranicu i/ili poslale pismo. Ostalo se ne prihavća. Komunikacija preko ovakog foruma je ispod svakog nivoa.

Lynx u pravu si , oko isplate dividende su jako neozbiljni..Pokusao sam naci link na dokument na ZSEu gdje je pisalo da se podaci dostave ADPLu, taj dokument je morao biti objavljen negdje oko vremena poziva za GS iliposlje GS no stvaro ga ne mogu naci trenutno pa mozda i nije objavljen. Znam da je sigurno dosao jedna papir na kucnu adresu zajedno s pozivomza GS na kojem je pisalo da treba dostaviti podatke drustvu ADPL. Ako im nisi poslao svoje podatke dividendu sigurno neces dobiti (procitaj moje iskustvo par postova iza) i mislim da ti to tvrdoglavljenje nece bas no radi kako hoces.

Puno korisnije bi bilo da netko od dionicara , posebice vecih nazove ADPL i zamoli ih da objave potrebne informacije na ZSE , to im je onako pola sata sat posla.. Cudi me da i onaj cije ime se ne spominje nije reqagirao i upozorio upravu ADPLa na ove gafove jer ta neozbiljnost traje koliko ja znam od isplate zadnje dividende ljetos, a mozda i od ranije.

...


i jel netko dobio lovu?
ja sam poslao podatke na mail: marija.bozic-kudric@adplastik.hr, ali nisam dobio nikakav odgovor. malo su smiješni da nisu dali nikakvu službenu obavijest već moramo ovako nagađati.

ni ja nisam dobio nikakav odgovor…

Nikakvo inaćenje nema smisla. Koliko se sjećam i lani je bilo sličnih problema, tako da ih se definitivno mora upozoriti na ove propuste. Što je najgore, nije neka velika mudrost poslati obavijest burzi ili staviti istu na svoju web stranicu. Par minuta posla sve skupa.

Ljudi dragi,

oni koji su dividendu dobili prošle godine, automatski će dobiti svoje iznose na žiro. Oni koji nisu dostavili broj žiro-računa u SKDD biti će obavještetni da učine isto. I to je to.
I molim Vas ne mučite te ljude raznim mailovima, upitima, jer ako itko to radi kako spada onda su to oni.
A ovi komentari o dobijanju otkaza…haloooo. To je pravi primjer kako stvari kod nas funkcioniraju.
Do 29.2.2012 će svi vjerujem biti isplaćeni.

"alea iacta est"


Ljudi dragi,

oni koji su dividendu dobili prošle godine, automatski će dobiti svoje iznose na žiro. Oni koji nisu dostavili broj žiro-računa u SKDD biti će obavještetni da učine isto. I to je to.
I molim Vas ne mučite te ljude raznim mailovima, upitima, jer ako itko to radi kako spada onda su to oni.

Kolega vidite da ste i vi zbunjeni, za ADPLov predujam dividende nije potrebno nikakve podatke dostavljati SKDDu nego direktno ADPLu jer ide isplata preko njih, a ne preko ADPLa…Vidite da je i vas zbunila ova situcija, no u pravu ste tko je dobio prije dividendu od ADPLa dobit ce ju i sada i netreba nikom nista slati, no novi dionicari moraju dostaviti podatke o svom ziro racunu direktno ADPLu, a ne SKDDu

Za kraj opet ste pogrjesili u jednoj stvari, oni koji nece dostaviti podatke iz razno raznih razloga nece dobiti dividendu no nece dobiti niti nikakvu obavjest da dostave te podatke , testirano prosle godine 😀

...

Ok, logičnije mi je da ADPL traži SKDD brojeve žiroa od novih dioničara…ali neka bude kako vi kažete.
Ja nisam slao ništa.

"alea iacta est"

http://www.adplastik.hr/Portals/0/docs/Informacije%20za%20dioničare%20hr.pdf

Nešto link zeza.Ali imate informaciju na stranicama
od ADPL o slanju podataka.

Pozdrav


Nešto link zeza.Ali imate informaciju na stranicama
od ADPL o slanju podataka.

Pozdrav

Hehe, da – danas objavljeno, dobro je onda, ništa ne kasne, netko je gore rekao da su stari dioničari to dobili sa pozivom na GS, dakle svi su sve informacije dobili uvijek na vrijeme i sada je sve OK! 😉

Obavijest je objavljena danas, tu je odmah na vrhu (odnosi sa investitorima/službene obavijesti na http://www.adplastik.hr) pa će svi koji se interesiraju vidjeti tu bez problema službeno (problem je samo što oni koji ne znaju da se trebaju interesirati neće doći do te stranice, ali pretpostavimo da je takvih zanemarivo, tj. takvi su potencijalno samo "stari dioničari" koji su tu godinama, neki tamo starac na nekom zabačenom otoku koji ništa ne zna o dionicama/dividendama i sl., ali on je kao stari dobio to onda kada kažete da je dobio pa je sve ok, svi novi 99 % da znaju da te stvari treba pratiti ne samo na stranicama ZSE nego i službenim stranicama kompanije pa će sve OK proći i bez slanja papirića poštom).

Sad sam zadovljan. Rade oni sve bolje na svim frontovima pa i ovim administativnim gdje se još moraju uhodati u sve to. Sad su velika i ozbiljna kompanija, blue chip, sada moraju paziti i na sve te administrativne formalnosti/sitnice, da to sve bude tako fino tip-top, svako slovo, svaki zarez uvijek na svom mjestu itd. 🙂

New Report

Close