ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 07:22
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,92
7.602
638
11,80
11,95
0,42%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Nešto više pojašnjenja gleda rada "specijalista":

Vaš link

… mada osobno mislim da nije potreban ADP-u, no dobro… vjerojatno Uprava zna što radi.

Ma nitko ne dvoji da je ovo vrhunska firma sa blistavom buducnosti i jako dobrom upravom koja je kupila dionice po visoj cijeni nego sto je bila na burzi ali trenutno imamo lagani pad. do 117kn 2000 dionica + 1 skriveni nalog…ali oni sto drze ADPL dugorocno ne trebaju se zamarati jer ce 99.9% zaraditi velik novac


Prije godinu dana cijena dionica je bila 135 kn, danas je 116-117kn.

Sto se u tom vremenu promijenilo u poslovanju firme da je danas cijena niza?

1. Povecani su prihodi na godisnjoj razini.
2. Izgledno je isplacivanje dividende, barem jednake ako ne i vece.
3. Odradjene su investicije koje ce u buducnosti donest jos prihoda.
4. Zaposlenici su kupili dionice po vecoj cijeni od trzisne.
5. Potpisan je ugovor s MM
6. Dopunite niz.

– odgovorna i sposobna uprava

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !



Prije godinu dana cijena dionica je bila 135 kn, danas je 116-117kn.

Sto se u tom vremenu promijenilo u poslovanju firme da je danas cijena niza?

1. Povecani su prihodi na godisnjoj razini.
2. Izgledno je isplacivanje dividende, barem jednake ako ne i vece.
3. Odradjene su investicije koje ce u buducnosti donest jos prihoda.
4. Zaposlenici su kupili dionice po vecoj cijeni od trzisne.
5. Potpisan je ugovor s MM
6. Dopunite niz.

– odgovorna i sposobna uprava

U slučaju dividende, koliku korekciju cijene očekujete ?

@ Mida

Lani je dionica pala svega 5kn,tj nije bilo korekcije niti za cijenu dividende…ali sto se tice dividende to dolazi tek na ljeto




Prije godinu dana cijena dionica je bila 135 kn, danas je 116-117kn.

Sto se u tom vremenu promijenilo u poslovanju firme da je danas cijena niza?

1. Povecani su prihodi na godisnjoj razini.
2. Izgledno je isplacivanje dividende, barem jednake ako ne i vece.
3. Odradjene su investicije koje ce u buducnosti donest jos prihoda.
4. Zaposlenici su kupili dionice po vecoj cijeni od trzisne.
5. Potpisan je ugovor s MM
6. Dopunite niz.

– odgovorna i sposobna uprava

U slučaju dividende, koliku korekciju cijene očekujete ?
[/quote]
Nikakvu


Nešto više pojašnjenja gleda rada "specijalista":

Vaš link

… mada osobno mislim da nije potreban ADP-u, no dobro… vjerojatno Uprava zna što radi.


Oprostite, ne čita mi se članak jer znam što su specijalisti ali zar će sad svi dobivati na dionicama a nitko neće gubiti? Nemoguće. Specijalisti su izmišljeni radi velikih a ne radi nas forumaša. Zato sam ja čim sam čuo za nih zbrisao van na 113 i nisam pogriješio.

Vidim da mnogi na forumu neznaju da je jedno firma a drugo njihova dionica. Razmislite malo o tome. Napravite sličnost sa Podravkom, Eriksonom, Adrisom i vidjet ćete da je i to dionica gdje ne bude velike zarade.


Specijalisti su izmišljeni radi velikih a ne radi nas forumaša. Zato sam ja čim sam čuo za nih zbrisao van na 113 i nisam pogriješio.

ti si očito pogriješio jer si jučer mogao prodati i po 118 kn…a da će ADPL vjerojatno nastaviti padati, lako moguće

sve što pišem je osobno mišljenje, nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica


Vidim da mnogi na forumu neznaju da je jedno firma a drugo njihova dionica. Razmislite malo o tome. Napravite sličnost sa Podravkom, Eriksonom, Adrisom i vidjet ćete da je i to dionica gdje ne bude velike zarade.

Velikih i brzih zarada imaš na kladionici/i gubitaka isto.

A ovo – ne čita mi se članak – govori koliko si brzoplet i usijan – vrhunska sinergija za burzu.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Vidim da mnogi na forumu neznaju da je jedno firma a drugo njihova dionica. Razmislite malo o tome. Napravite sličnost sa Podravkom, Eriksonom, Adrisom i vidjet ćete da je i to dionica gdje ne bude velike zarade.

Ja vas kolega uopće ne kužim… Vi valjda pokušavate objasniti kako je ADPL dobra firma, a loša dionica ? Samo ne shvaćam od ove 3 nabrojane, one su sve kao odlične firme , a loše dionice ?? Ako uvatite vremena, molim vas razmislite još malo, radi vašeg boljitka… Ipak vlastite novce ulažete (bar se nadam).

Prvo ta podravka, to mi se uopće ne da komentirati, pa to je jedna takva mutna kaša… Firma od koje se pola vlasti pokušalo okoristiti, zapravo, pokušali su "ukrast" kompletnu firmu, a dok su oko nje mutili usput su je upropaštavali… Zar je tu ikad ikom izgledalo da će dioničari imati nekakve koristi osim u slučaju poštene privatizacije i dolaska negog novog i odgovornog vlasnika ?? I kako je to slično sa ADPL ?

Možda vam je jedino ERNT donekle dobra usporedba, ako ćemo malo promotriti povijesno kretanje ove dionice… Pa to se svojevremeno kupovalo po 200 – 300 kn, a tada je ERNT bio u fazi vrlo sličnoj kojoj je ADPL danas (naravno , to su potpuno drugačije kompanije) …. I gle vraga, ERNT je rastao cca 2000 % ( dvije tisuće % ), naravno pričamo o ATL i ATH razlici, ali tu su svi oni sposobni i racionalni, koji su znali prepoznati kompaniju u razvoju strašno zaradili (naravno tu ne mislim na ove što su se mahnito zaljetali na burzu od 2007. na dalje ). A koliko je ono ERNT isplatio dividendi u međuvremenu??? I taj ERNT je posljednjih desetak godina možda i najbolja hrv dionica, nažalost zadnje dvije godine im se događa to što im se događa, ali još su uvijek žilavi. ERNT već neko dulje vrijeme nemam, ali to je u vrijeme "procvata" ZSE bila tako fantastična i firma i dionica, da vam zapravo i zahvaljujem na ovoj usporedbi… Možda uopće nije loše povući paralelu između ERNT npr. 2003. godine , i ADPL danas (i ne ovo ne znači da će ADPL rasti 2000%) .

Pa onda ADRIS… Kako je to vama slično?? Možda jer su prošle godine i ADRS i ADPL imali dividendu po 7 kn prošle godine ? Meni je to jedina sličnost 😀 😀 , samo što taj adrs ipak ima 2-3 puta manji dividendni prinos… I taj ADRS ima velikih problema i s duhanom, i s izlaskom iz CEFTE i neprofitablnom maistrom, i ogromnom konkurencijom, i sa stalnim plesanjem po rubu zakona o tržišnom natjecanju… Gdje su tu sličnosti s ADPL?
A koliko me sjećanje služi tu uprava nije dizala kredite da bi kupovala dionice po 20% većim cijenama nego što su ih kupovali mali dioničari na burzi… Podsjetite me molim vas kako je tu ono išlo sa P-A i R-A serijom dionica … Pa taj ADRS ni kao firma ni kao dionica nije ni blizu ADPL.
Samo da napomenem – ADRS je moja uvjerljivo najveća pozicija, mislim kako je to izuzetno podcijenjena firma, sa ogromnom keš pozicijom i praktički neograničenim mogućnostima… Ali ni po čemu nije slična sa ADPL i moje je mišljenje kako nema tolik potencijal rasta kao ADPL.

pa bogami nije lojtra delako od istine. vidi što kažu ovi iz businessa:

Prvi hrvatski specijalist krajem siječnja 2010. godine postali su Erste vrijednosni papiri (ta je tvrtka kasnije integrirana u Erste banku). Potpisivanjem ugovora s Atlantic grupom Erste je postao pionir market makinga u Hrvatskoj. Od tog dana do danas dionica tog maloprodajnog prehrambenog lanca pala je sa 703 na 495 kuna, naravno pod utjecajem kretanja čitavog tržišta. Nepuna tri mjeseca kasnije od Atlantica market makera, Raiffeisen banku, dobila je i dionica Uljanik plovidbe. U razdoblju od travnja 2010. do danas ta je dionica pala sa 618 na 321 kunu ili za 48 posto.

znači, od kad su dobile market makere, obje dionice su drastično izgubile na vrijednosti….da li će se povijest i ovdje ponoviti??? [undecid]

forumsko pisanje nije investicijsko savjetovanje niti preporuka za kupnju ili prodaju dionica !!!

New Report

Close