ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 05:20
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,92
7.602
638
11,80
11,95
0,42%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Primječujem da :
Drugi , četvrti, peti i deseti vlasnik iz top 10
POJAČAVA svoju poziciju ,
To mi sluti na dobro !!

ČOVJEČE PAZI DA NE IDEŠ MALEN ISPOD CROBEXA

Ja se nadam malo boljim FI.

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.

Ljudi dragi,

rezultati su obzirom na situaciju, realizirane investicije izuzetno dobri. Long term best buy na ZSE-u.

I čestitam svima koji imaju, i koji će imati dionicu ADPL.

I svaka čast upravi.

"alea iacta est"


solidno izvješće, ali izgleda da većinu nije impresioniralo….brdo naloga čeka na prodaji na 118-120 kn [rolleyes]

Većina nema pojma! Pa jeste li vidjeli oni lijepu pjesmicu, poeziju za srce i dušu, koja počinje lagano sa "U 2011. godini u Matičnom društvu možemo izdvojiti nekoliko ključnih događaja:" pa kulminira u dijelu nakon "U povezanim i pridruženim društvima najznačajniji momenti tijekom 2011. godine su bili:".

Gdje to još imate na ovoj ZSE?! Gdje ćete naći kompaniju sa takvom poezijom od izvješća??

Ako netko nije impresioniran taj zbilja ima nekih problema. Druga stvar da je to neka dionica sa P/S = 2+, P/E = 25+ pa biste rekli "growth dionica" kao i svaka druga, "lijepih priča ali opasnih valuacija", međutim ovo valuacijama nije niti ono "growth at a reasonable price" što bi rekli, ovo je unatoč očekivano tako lijepom razvoju poslovanja u budućnosti zapravo vrednovano kao "deep value" još uvijek.

To je situacija nakon koje onakva pričica ostavlja bez daha. Jer to nije isprazna pričica. To nisu planovi bez osnova u realnosti. Ovi ljudi su pokazali da znaju profesionalno voditi "multinacionalnu" kompaniju. Da, dobro ste čuli, ovaj blue chip je zapravo već multinacionalka, mala ali prava multinacionalka, zar to nije fora?! 😉

Multinacionalka [lol] ,je to je prava fora. Imaš još koju foru kolega Linx. Nije da nam fali fora na ZSE ali jedna više manje [lol]

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"

http://trzistakapitala.wordpress.com/2012/02/10/jos-o-adpl/

Ne tako davno cjena se vrtila oko 100kn…znači sigurnih 15-tak % se zaradilo bez problema

Prije godinu dana cijena dionica je bila 135 kn, danas je 116-117kn.

Sto se u tom vremenu promijenilo u poslovanju firme da je danas cijena niza?

1. Povecani su prihodi na godisnjoj razini.
2. Izgledno je isplacivanje dividende, barem jednake ako ne i vece.
3. Odradjene su investicije koje ce u buducnosti donest jos prihoda.
4. Zaposlenici su kupili dionice po vecoj cijeni od trzisne.
5. Potpisan je ugovor s MM
6. Dopunite niz.

Nije bolest sve što boli

zasto dionica ADPL ne ide gore?
pa zato sta upravi to u ovom trenutku nije u interesu, oni zele za sebe, ali i za ESOP stjeci jos dionica,
svaki sljedeci izvjestaj ce biti sve bollji i bolji, jer rusija jos nije ni na 25% potencijala, a srbija je po prihodima jos uvjek na 0.
treba bit strpljiv, ovdje ce se najbolja lova zaradit jednom u trenutku neprijateljskog preuzimanja

vjeruj mi, isplati se cekati, pa makar cekali i godinama...


zasto dionica ADPL ne ide gore?
pa zato sta upravi to u ovom trenutku nije u interesu, oni zele za sebe, ali i za ESOP stjeci jos dionica,
svaki sljedeci izvjestaj ce biti sve bollji i bolji, jer rusija jos nije ni na 25% potencijala, a srbija je po prihodima jos uvjek na 0.
treba bit strpljiv, ovdje ce se najbolja lova zaradit jednom u trenutku neprijateljskog preuzimanja

Upravo tako [thumbsup]

Svatko mora odrediti svoje parametre, svoje pokazatelje koji su mu bitni. Nakon toga mora izračunati gdje vidi firmu u budućnosti(netko gleda 7 dana netko 10 godina) i vidjeti koliko mu se što isplati u tom segmentu ali i kao oportunitetni trošak propuštenih drugih mogučnosti.

Trenutačna cijena bude varirala, bila ja 40 biti će i 150(vjerujem dosta brzo u non trader smislu).
Dividenda bi mogla biti vrlo izdašna.
Morate odvagnuti što Vam vrijedi i kada te koliko Vam vrijedi samo vrijeme čekanja.

Svakako, cijena će varirati ali ako Vam to nije bitno, fokusirajte se na sam posao.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

A ovima koji misle uci na 100 – mislim da se budu fino nacekali ovaj puta.
U najgorim trenucima prošle godine cijena je jedva došla do 100 kn i tu stagnirala.
Makro-eko okružje je sve stabilnije, USA tržišta stvarno dobra. A pošto ADPl nema veze sa Hrvatskim tržištem, onda hrvatska stagnacija nema veliki utjecaj.
Nemojte očekivati da će cijena jako pasti uskoro – jer nema realnog razloga(neki black swan je moguć)

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

New Report

Close