ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.07.2024. u 19:02
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
12,81
14.634
1,142
12,75
12,95
0,39%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Neko kupuje neko prodaje, ali da je "mali prekrcaj" trenutno je …Što mi je super kod ADPL i što je jedna od razloga što je stvarno dosta imam (daleko najviše u portfelju) je upravo to što je vrlo čvrsta i žilava na takve stvari i one nemaju neki prevelik utjecaj na nju…Gornji komentar je bio "je li moguće da toliko ljudi odlazi špekulirati u INAu iz ADPL" jer ipak mislim da je profil ulagaca u ADPL mnogo drugaciji nego recimo onih u INGR,ATPL itd.

Ako ništa vijdet ćemo u top10 jel ima kakvih novosti

Prvo, INGRA i ATPL ne možeš gurati u isti koš samo zato jer su podjednako pale. ATPL će opet ove godine opet ostvariti kakvu-takvu dobit dok je INGRA jako daleko od toga. Mislim da je trenutna cijena ATPL više nego povoljna za ulaz i da je tržište sustavno zanemaruje njene fundamente ali i to će doći na svoje. Drugo, imam ADPL koja je također na ovim cijenama fantastična i koju skupljam što je više moguće. Profil ulagača u ADPL i ATPL je sigurno dijelom razlikuje ali to nije ni bitno ako je riječ o jako dobrim i kvalitetno vođenim firmama, kao što je slučaj kod ove navedne. ADPL i ATPL na ovim cijenovnim raznama predstavljaju odličan value na rok od 2-3 godine ako ne i prije.

ATPL i INGR nisam mislio staviti u isti koš kao kompanije koje su slične nego mislim da su obje dionice pune špekulanata, dok mislim da ih u ADPL ima mnogo manje..možda sam za primjer bolje trebao uzeti LKRI no ok 🙂

Po meni recimo nije ok gurati u siti koš ADPL i ATPL kao investiciju na duži rok, slažem se da je ATPL pala i previše večinom zbog izlazaka razočaranih špekulanata no mislim da su oni u dosta teškoj i opasnoj situaciji za budučnost što kod ADPL nije slučaj.

...

@HaoRen

Zašto misliš da u ADPL nema špekulanata?
U ovoj dionici ih ima možda i najviše. Možda ne brojčano, ali "vrijednosno" svakako. Sjeti se samo koja je cijena bila na burzi, a po kojoj cijeni se prodavao Preventov paket (1/4 firme).

Svakom većem špekulantu je ovo praktički bio safe bet i mnogi su ušli. A svi nisu izašli, nekima se možda i svidjelo kad im je došlo u glavu po kakvim se ovo multiplama trguje, a uz to je još došlo puno lipih i vrlo bitnih vijesti. 😀
Ali svejedno, čim cijena naraste stvarat će se pritisak na asku. Još koji mjesec vjerujem, dok većina ne izađe.

Veliki je to uteg za veći rast cijene (četvrtina firme, ej!). Ali je i iznenađujuće kako je "žilava". To samo govori o jačini fundamenata.

Da zaključim, ovo je firma koja se fantastično razvija. Očigledno je da će narednih godina rasti po prilično velikim stopama, a trenutno se trguje po takvim cijenama kao da je firma dosegla fazu zrelosti i prelazi u fazu opadanja (i onda bi čak bila niska, P/E=6,5 i P/B=0,61).
Ovo je defitivno među prva 3 picka (ako ne i prvi) za dugoročni portfelj.

Kratkoročno gledano pak, vjerojatno ima boljih dionica. Ali to je manje bitno.




stanje 8.11.2011.

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. OAO HOLDING AUTOKOMPONENTI 1.259.875 30,00 Osnovni račun SANKT-PETERBURG, RUSIJA
2. ADP-ESOP D.O.O. 205.000 4,88 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
3. PBZ D.D. 197.038 4,69 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
4. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 174.004 4,14 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
5. BAKIĆ NENAD 126.368 3,01 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
6. ACM POTHVATI D.O.O. 90.532 2,16 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
7. BOBAN JOSIP 72.850 1,73 Osnovni račun SPLIT, HRVATSKA
8. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 63.484 1,51 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
9. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 56.000 1,33 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
10. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN DOBROVOLJNI MIROVINSKI FOND 50.000 1,19 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
Ukupno: 54,65

Danas, znači prije 3 dana (27.11)
1. OAO HOLDING AUTOKOMPONENTI 1.259.875 30,00 Osnovni račun SANKT-PETERBURG, RUSIJA
2. ADP-ESOP D.O.O. 205.600 4,90 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA (+600)
3. PBZ D.D. 192.809 4,59 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA (-4223)4. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 174.004 4,14 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
5. BAKIĆ NENAD 126.968 3,02 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA (+600)
6. BOBAN JOSIP 72.850 1,73 Osnovni račun SPLIT, HRVATSKA
7. ACM POTHVATI D.O.O. 64.532 1,54 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA (-25820)
8. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 62.484 1,49 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA (-1000)
9. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 56.000 1,33 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
10. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN DOBROVOLJNI MIROVINSKI FOND 50.000 1,19 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
Ukupno: 53,94

Komentari????
[/quote]
* Važeći podaci za uredovni dan 08.12.2011 .
2. ADP-ESOP D.O.O. 213.800 5,09 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA + 8 200
4. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 175.502 4,18 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA + 1498
7. ACM POTHVATI D.O.O. 62.502 1,49 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA – 2030

Vidim da ADP-ESOP D.O.O. kupuje, prvo 600 komada a sada se vidi promjena od 8200 komada, ne znam da li su ovo od trezora nešto uzeli što je ostalo ili je kupnja preko burze, postoji mogućnost otkupa mimo burze od jednog ili više prodavača. Da li postoji ograničenje koliko može ADP-ESOP D.O.O. stjecati vlasništva? Trezor može do 10% vl.dionica, pošto je većinu prodao ADP-ESOP D.O.O. trenutno trezor drži zanemarivu količinu. Vidimo da moguća kombinacija stjecanja trezora i ADP-ESOP D.O.O. može biti značajan faktor "kako psihološki tako i jaka podrška kupnji".
[/quote]
Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. OAO HOLDING AUTOKOMPONENTI 1.259.875 30,00 Osnovni račun SANKT-PETERBURG, RUSIJA
2. ADP-ESOP D.O.O. 218.921 5,21 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
3. PBZ D.D. 192.809 4,59 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
4. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 175.502 4,18 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
5. BAKIĆ NENAD 126.968 3,02 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
6. BOBAN JOSIP 72.850 1,73 Osnovni račun SPLIT, HRVATSKA
7. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 62.484 1,49 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
8. ACM POTHVATI D.O.O. 60.532 1,44 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
9. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 58.000 1,38 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
10. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN DOBROVOLJNI MIROVINSKI FOND 50.000 1,19 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
Ukupno: 54,24

Kad vremena nisu bila teška i kad novaca nije bilo malo???? Tko se toga sjeća???

http://www.poslovni.hr/vijesti/smanjite-porez-na-dobit-i-rezite-kamate-192971.aspx

halfte trinken, halfte Šarcu geben

ima li promjena u top 10?

moji postovi su osobno mišljenje te nisu investicijski savjeti niti poziv na kupoprodaju dionica!

@tacco
Vaš link

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

očekuje li se dvidenda i kolika bi mogla biti obzirom na do sad poznate rezultate?
osim toga, zaposlenici i manageri kupuju ugovorno ADPL po 120 kn pa si nekako mislim da će si kroz dividendu olakšati otplatu dionica


očekuje li se dvidenda i kolika bi mogla biti obzirom na do sad poznate rezultate?
osim toga, zaposlenici i manageri kupuju ugovorno ADPL po 120 kn pa si nekako mislim da će si kroz dividendu olakšati otplatu dionica

Pa ako uzmemo u obzir pretpostavku da će cijena ulaganja u Srbiji iznositi oko 10 milijuna eura, a dobit ove godine oko 10 posto manje od toga, onda ne vidim prostora za dividendu. Osim ako se poduhvat ne financira nekim drugim oblikom duga.

Ali iskreno, radije bi da se novac utroši u investiranje i razvoj i nama dioničarima donese novu vrijednost nego da se velika veličina dividende potroši na svakodnevne potrebe(ok jedan dio dioničara uloži likvidnost natrag u firmu(skupa samnom)).

Dobro utrošena dobti stvara novu dobit. To je poanta.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

@domach to sto pricas ima smisla ali sam gotovo siguran da ce dividenda biti 7.2kn (6% na 120kn) , mislim da se i XY slaze jer bas citam njegov report za trane investitore i navodi procjenu dividend yielda 8% na trenutnu cjenu (100kn) sto je tu negdje…

Nezamo detalje o tom poslu u srbiji niti o tome koliko je vec ulozeno a koliko ce se tek uloziti (odnsono mozda je dio srbije vec u rashodima no to nezamo)..proanalizirati cu to sutra vise

...

za one koji su novi u ovoj dionici, ovdje imate brda članaka o ADPL-u i njihovim poslovnim aktivnostima:
http://www.poslovni.hr/tag/adpl-ad-plastik-dd-1972.aspx

a i "stari" dioničari mogu obnoviti znanje [wink]

moje pisanje nije poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

@Haoren mislim da je investicija u Srbiji već u rashodima…pogledajte troškove tekućeg razdoblja u bilanci i RDG-u(t.5) na zadnjem kvartalu.

"alea iacta est"

New Report

Close