ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 24.10.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,47
8.616
751
11,35
11,55
0,43%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Pa vidim da kupuju, ali pitanje je zašto kupuju po 120, kad mogu na burzi po 100.

1.162 komada (prosječno) x 100 HRK = ?
1,162 komada na kredit 5-10 godina = ?



AD Plastik d.d. – Provođenje ESOP programa

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/6WujcBtSSYt3cDysvi40AQ==.pdf

zašto bi itko od zaposlenika ovo kupio, kad je cijena na burzi 20 posto niža?
[/quote]

Zato jer dobivaju kredit.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Pa vidim da kupuju, ali pitanje je zašto kupuju po 120, kad mogu na burzi po 100.

Znači da vjeruju u budućnost tvrtke, a situaciju znaju bolje nego forumaši.
Na ovaj način mogu kupiti puuno jeftinih dionica na kredit, na rok od 5-10 godina, kta 6% f.

Za nekoliko godine neće im biti važno da li su kupili po 100 ili 120 kn.
Da sam zaposlenica ADP i ja bih kupila uz ove uvjete. Predobra invessticija [kiss]


Pa vidim da kupuju, ali pitanje je zašto kupuju po 120, kad mogu na burzi po 100.

Pa valjda zato jer kupuju na kredit. Onaj tko ima gotovine kupuje odmah i uz popust – na burzi.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Čuj, kamate od 6 posto su mogi dobiti i u svakoj banci. (Mene banke svaki dan mole da uzmem kredit, a ja velim no, no, no…) I na burzi bi dobili 20 posto nižu cijenu, a mogli bi i raspolagati dionicama. Znam da radnici znaju više nego mi, ali htio sam samo reći da im ova kupnja nije baš povoljna.




AD Plastik d.d. – Provođenje ESOP programa
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/6WujcBtSSYt3cDysvi40AQ==.pdf

zašto bi itko od zaposlenika ovo kupio, kad je cijena na burzi 20 posto niža?
[/quote]
Zato jer dobivaju kredit.
lp
[/quote]
…dobivaju kredit?….pa mogu uzeti neki nenamjenski (nesto skuplji) i kupiti po trenutno 20% nizoj cijeni…
…ja iza ovoga u biti vidim pokusaj mgta ADPa da se preko neatraktivnog ESOPa docepa dionica, odnosno da u totalu uprava + ESOP imaju 25%….vjerujem kako ce ovaj 1. krug ESOPa propasti po ovim uvjetima, a tada ce u 2. krugu sudjelovati i mgt ADPa po sigurno puno povoljnijim uvjetima…to je samo igra….





AD Plastik d.d. – Provođenje ESOP programa
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/6WujcBtSSYt3cDysvi40AQ==.pdf

zašto bi itko od zaposlenika ovo kupio, kad je cijena na burzi 20 posto niža?
[/quote]
Zato jer dobivaju kredit.
lp
[/quote]
…dobivaju kredit?….pa mogu uzeti neki nenamjenski (nesto skuplji) i kupiti po trenutno 20% nizoj cijeni…
…ja iza ovoga u biti vidim pokusaj mgta ADPa da se preko neatraktivnog ESOPa docepa dionica, odnosno da u totalu uprava + ESOP imaju 25%….vjerujem kako ce ovaj 1. krug ESOPa propasti po ovim uvjetima, a tada ce u 2. krugu sudjelovati i mgt ADPa po sigurno puno povoljnijim uvjetima…to je samo igra….
[/quote]
nema drugog kruga i nema nikakve igre


Čuj, kamate od 6 posto su mogi dobiti i u svakoj banci. (Mene banke svaki dan mole da uzmem kredit, a ja velim no, no, no…) I na burzi bi dobili 20 posto nižu cijenu, a mogli bi i raspolagati dionicama. Znam da radnici znaju više nego mi, ali htio sam samo reći da im ova kupnja nije baš povoljna.

Ova kupnja im trenutno nije povoljna ali u buducnosti ce mozda ova cijena biti smijurija

Nije bolest sve što boli

…dobivaju kredit?….pa mogu uzeti neki nenamjenski (nesto skuplji) i kupiti po trenutno 20% nizoj cijeni…
…ja iza ovoga u biti vidim pokusaj mgta ADPa da se preko neatraktivnog ESOPa docepa dionica, odnosno da u totalu uprava + ESOP imaju 25%….vjerujem kako ce ovaj 1. krug ESOPa propasti po ovim uvjetima, a tada ce u 2. krugu sudjelovati i mgt ADPa po sigurno puno povoljnijim uvjetima…to je samo igra….

Vi uopce ne kuzite bit esopa. Kad si samo radnik, radis za gazdu. Kad si radnik i dionicar radis za gazdu ali i za sebe. Zadovoljan radnik – najbolji radnik.

Vidim da je netko izracunao prosjek od 1162 komada. nek je dividendni prinos na cijenu po kojoj kupuju 5%, dividenda skoro pojede kamatu. Ako se profitabilnost poveca biti ce veca i dividenda, a profitabilnost ce se povecati sto ce radnik biti zadovoljniji.

Nije bolest sve što boli

Ovdje se radi o kreditu za kojeg je papirologija već riješena, daješ u zalog dionice. A djelatnici su kao i svugdje po bankama zaduženi, možda nisu svi niti kreditno sposobni.

Nakon kupnje dionice 20% skuplje od tržišne sigurno je da će Uprava biti itekako zainteresirana za buduću cijenu na burzi te će se odgovorno i transparentno odnositi prema malim dioničarima.

A što kaže Bob 1391, radnici će raditi za sebe.

Iznos od 120kn/dionica treba gledati kroz prizmu vremena kad je ova odluka donesena.

Bez obzira na današnju cijenu ovo je OK jer se stvari doduse malo pojednostavljeno mogu gledati kao:

Opcijska kupnja gdje se u sljedecih 5 do 10 godina kupuju jednaki iznosi dionica ADPL-R-A po cijeni od 120 kn/dionica (bez obzira na cijenu koja ce vrijediti na dan kupnje), a uzivanje dividende zapocinje odmah na cijeli opcijski iznos.

Odlicna stvar i za radnike, i za tvtrku i za dionicare.

Preživljavamo od onoga što dobijemo, a živimo od onoga što dajemo.

New Report

Close