ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sada je prilika za ADPL da kupuje dionice za svoj trezor……………

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Sada je prilika za ADPL da kupuje dionice za svoj trezor……………

Boss a zasto bi kupovali za trezor? Objasnjeno ti je vec par puita , sto se ESOPa tice i one odluke GSa, to je več rješeno…….Zasto bi sada kupovali mogu cekati kolko ih je volja..Uostalom procitaj moj gornji post, zbvao sam ih oni su svi na godišnjem (normalno) tako da bas se nekome bakca s kupnjom dionica tamo trenutno, na misli su im picigin i pivo 😉

Dovoljno je dobra ova firma sama po sebi, netreba drukat s takvim stvarima

...

realno su svi uzroci krize i dalje prisutni sa tendencijom pogoršanja tako da ne vidim razloga za optimizam .mi još nismo niti izašli iz prve recesije , ova nova bi nas masakkrirala .

ma naravno da je situacija ozbiljna i da može biti teškog s.anja ali ne volim ove generale poslije bitke. svi su oni pametni post festum ali dajte jednom recite nam unaprijed vaše prognoze. Pri tom ne mislim na one koji svaki ibogi dan zazivaju pad pa onda naravno jednog dana i pogode…

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort


realno su svi uzroci krize i dalje prisutni sa tendencijom pogoršanja tako da ne vidim razloga za optimizam .mi još nismo niti izašli iz prve recesije , ova nova bi nas masakkrirala .

ma naravno da je situacija ozbiljna i da može biti teškog s.anja ali ne volim ove generale poslije bitke. svi su oni pametni post festum ali dajte jednom recite nam unaprijed vaše prognoze. Pri tom ne mislim na one koji svaki ibogi dan zazivaju pad pa onda naravno jednog dana i pogode…
[/quote]
Nismo izašli iz recesije. Ok nemamo rast gdp-a 6 posto. Znam da nemamo. Optimizam? Realan sam. Realan da ću možda čekati i 2 godine dok ne vidim neki značajniji rast. Radim sa novcima koji mi netrebaju. Ali biti ultra pesimist kad sve pada i prodavati je ovčarski umjesto da se ide na kupnju i čeka. Tako su svi 5 godina u USA kupovali nekretnine – neće nikada padati! Aha. Tako i pretjerivati u inzistrianju pada – može se lako izokrenuti. Samo kontra struje i bude dobro.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

I nisam neki guru, imam dudicu:) ali portfolio – HT i ADPL + recimo KODT ili sl će Vas jako štiti od pada(HT) a ADPL ima potencijala za rast. Uostalom od 2009 je narastao 300 posto. To je moj stav. I samo strpljivo. Nikad ne prodavati kupovati na padu. Budemo vidjeli.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.




Dividenda stigla u Erste

na tekuci ili ziro ?
[/quote]
Meni još ništa u ERSTE(žiro), a poslala podatke. [undecid]
Ima li itko isti problem?
[/quote]
meni je žena preko telefona rekla da će sjest desetog ovog mjeseca i tako je i bilo…………. [thumbsup]

Isto kako Italija i Španjolska vuče Francusku dolje tako ći Francuska vuči iste gore. Sutra sutra sutra, jbg ja gleda na godinu dana. Nemam kredita i novac koji ulažem mi ne treba za ništa. Pa to je osnova svega. Znam da se svi bojite reprize 2008. Ali imajte na umu da se od 2008 do danas na ADPL-u(samo) moglo zaradit 300 posto ili više. To su prave prilike. Vrijeme je volatilno, ali nije ovo kataklizma 2008. E da danas Ameri objavljuju i izvještaj zaposlenosti. Iai smo 30te 70te i sada 10te. nije ovo vječno. Svakih 40 godina ovo se dogodi. Drugi razlozi – isti učinci. E da gledao sam rast burzi u zemljama koje su ušle u EU. Slovenija, Bugarska, Rumunjska, Poljska. Svima su izrazito rasli indexi burza 1 godinu prije. Samo kažem.

gledali su na godinu dana i oni koji su kupovali dionice crobexa kad je roknuo s 5000 bodova na 3000…pa su u narednih godinu dana zabilježili još popriličan gubitak…
trenutno je situacija puno gora nego 2008.—-2008. nas je načela, a prošle su evo već skoro 3 godine od tih nemilih događaja za burzovne špekulante, a CROBEX se još nije oporavio…a pred nama tek turbulencije…niz nerješenih pitanja oko Grčke, Italije, Španjolske…
A taj ulazak u EU nam je još daleko…ko zna šta će biti s EU do onda…pa kome je to bolje u EU…Njemačkoj, Italiji, Španjolskoj? svi bi oni da mogu sutra vanka i da vrate natrag stare valute…
za razliku od nas, Ameri su se oporavili…ako se dobro sjećam DOW jw bio na nekih 5000 bodova za vrijeme najgore krize…eto ga sad oko 11 000…ipak su se malo oporavili od prvog vala krize…ali mi se čini da će igrači ponovno to spustiti…ne zaboravite da to njima najviše odgovara…kretanje marketa nije u zadnje vrijeme racionalno….


Zanimljiva je situacija…jako…
skupljajte gotovinu…većina je trenutno na ovom forumu u dionicama i kreditima vezanim za franke…nemaju gotovinu odakle skupit…osim da prodaju dionice…a i bolje im je da prodaju sutra jer će im prekosutra vrijediti još manje…
DOW će tresnuti na 10 000 bodova uskora…ako probije psihološku granicu od 10 000, što je vjerojatno, onda bi se mogli spustiti još i znatno niže…
na kratki rok BB mora ići u QE3? i šta će mu to značiti na dugi rok?nisu mu pomogli ni QE1 i QE2…odnosno barem se ne prezentira na taj način…po meni je stanje bolje nego što se pokušava prikazati,ali netko mora opet zaraditi i to na način da sve sruši opet…QE3 neće oduševiti ulagače…možda se burze zazelene na jedan dan…a onda potop…
pusti Francusku i NJemačku…šta je s Italijom i Španjolskom?..dovoljno je da jedna od tih kihne, ode sve k vragu…a onda će Ameri u novu recesiju…pa DOW na 5000 bodova…još sam uvjereniji u taj scenarij kad svi analitičari blebeću na bloombergu kako ne vjeruju u novu recesiju i kako na ovo sve gledaju kao dobru priliku za kupnju…
ulaskom u EU…gdi si ti već…prije će se ista raspasti nego li mi uđemo u nju…a i treba preživit do onda…za početak sutrašnji dan… [bye]
ne bi se ni postavljo na kupnju ADPL sutra…bit će među najvećim gubitnicima…

Kolega, lupetate. Ne kažem da neće biti kako vi kažete ali vi to sigurno ne znate nego samo lupetate. e sad da li čisto iz neke zabave ili s nekim ciljem, teško mi je reći. Prije tri dana ste najavljivali teški pad, a onda dok su sve burze počele rasti po nekoliko postotaka nije vas bilo ni čuti. Čim se ponovno okrenulo u crvenilo, odmah ste izašli iz mišje rupe. A di ste bili prije mjesec dana, ne sjećam se nikakvih vaših najava ovih događanja? Mislim, kad ste već takav stručnjak, trebali ste ovo najaviti i prije…
[/quote]

dajte se vi odlučite dal vas zanima rast na dnevnoj razini ili dugoročno kako stojimo…dugoročno smo u bananio…eto već 3 godine crobex ne može nikud nikamo…a pred nama novi valovi krize i neizvjesnosti…ne znam kako nam to može pomoći?!
Koje je to zelenilo zavladalo? ja ga ne vidim! to jedan dan se malo zazeleni, drugi dan se tolko zacrveni…ako smatrate da je to prilika za dobru zaradu…evo vam prilika koliko hoćete…
ne ulažem na ZSE…sve sam preselio na USA tk…zato niti ne komentiram puno na forumu…ali su mi presmješni ovi likovi koji "lupetaju" kako je sad pravo vrijeme za kupit dionice i očekuju zaradu u vrlo kratkom periodu od 200%…a toliko je sve neizvjesno…dovoljno je da netko pucketne prstima i sve je do grla u crvenom…
žalosno je da do sada ništa nismo naučili…a banda lopovska nas uvijek pokrade na isti princip…


Isto kako Italija i Španjolska vuče Francusku dolje tako ći Francuska vuči iste gore. Sutra sutra sutra, jbg ja gleda na godinu dana. Nemam kredita i novac koji ulažem mi ne treba za ništa. Pa to je osnova svega. Znam da se svi bojite reprize 2008. Ali imajte na umu da se od 2008 do danas na ADPL-u(samo) moglo zaradit 300 posto ili više. To su prave prilike. Vrijeme je volatilno, ali nije ovo kataklizma 2008. E da danas Ameri objavljuju i izvještaj zaposlenosti. Iai smo 30te 70te i sada 10te. nije ovo vječno. Svakih 40 godina ovo se dogodi. Drugi razlozi – isti učinci. E da gledao sam rast burzi u zemljama koje su ušle u EU. Slovenija, Bugarska, Rumunjska, Poljska. Svima su izrazito rasli indexi burza 1 godinu prije. Samo kažem.

gledali su na godinu dana i oni koji su kupovali dionice crobexa kad je roknuo s 5000 bodova na 3000…pa su u narednih godinu dana zabilježili još popriličan gubitak…
trenutno je situacija puno gora nego 2008.—-2008. nas je načela, a prošle su evo već skoro 3 godine od tih nemilih događaja za burzovne špekulante, a CROBEX se još nije oporavio…a pred nama tek turbulencije…niz nerješenih pitanja oko Grčke, Italije, Španjolske…
A taj ulazak u EU nam je još daleko…ko zna šta će biti s EU do onda…pa kome je to bolje u EU…Njemačkoj, Italiji, Španjolskoj? svi bi oni da mogu sutra vanka i da vrate natrag stare valute…
za razliku od nas, Ameri su se oporavili…ako se dobro sjećam DOW jw bio na nekih 5000 bodova za vrijeme najgore krize…eto ga sad oko 11 000…ipak su se malo oporavili od prvog vala krize…ali mi se čini da će igrači ponovno to spustiti…ne zaboravite da to njima najviše odgovara…kretanje marketa nije u zadnje vrijeme racionalno….

[/quote]

Daleko? do 2013 je daleko? Što će biti? Da i nestane eurozone Europska unija ostaje. Ići će se ne eurobonds-e. Kaada tada. To je evolucija EU. Gora nego 2008? Po čemu? Danas je Yuan prvi puta naglo aprecirao a sada ćete vidjeti kako će se špekualanti(hedgeri) prebaciti na njega i njegov rast vidite. Inflaciju da ne govorim. To ide Zapadu u korist jer u srednjem roku daje Zapadu konkurenciju. Kina mora proći porođajne muke uzdizanja ekonomije. Rasta srednje klase i pada produktivnosti – rasta socijalnog sustava. I to bi moglo biti dosta brže za njih. Rastom Yuana euro i dolar su sve primamljiviji za kupce. A vidjeti ćete.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.



Isto kako Italija i Španjolska vuče Francusku dolje tako ći Francuska vuči iste gore. Sutra sutra sutra, jbg ja gleda na godinu dana. Nemam kredita i novac koji ulažem mi ne treba za ništa. Pa to je osnova svega. Znam da se svi bojite reprize 2008. Ali imajte na umu da se od 2008 do danas na ADPL-u(samo) moglo zaradit 300 posto ili više. To su prave prilike. Vrijeme je volatilno, ali nije ovo kataklizma 2008. E da danas Ameri objavljuju i izvještaj zaposlenosti. Iai smo 30te 70te i sada 10te. nije ovo vječno. Svakih 40 godina ovo se dogodi. Drugi razlozi – isti učinci. E da gledao sam rast burzi u zemljama koje su ušle u EU. Slovenija, Bugarska, Rumunjska, Poljska. Svima su izrazito rasli indexi burza 1 godinu prije. Samo kažem.

gledali su na godinu dana i oni koji su kupovali dionice crobexa kad je roknuo s 5000 bodova na 3000…pa su u narednih godinu dana zabilježili još popriličan gubitak…
trenutno je situacija puno gora nego 2008.—-2008. nas je načela, a prošle su evo već skoro 3 godine od tih nemilih događaja za burzovne špekulante, a CROBEX se još nije oporavio…a pred nama tek turbulencije…niz nerješenih pitanja oko Grčke, Italije, Španjolske…
A taj ulazak u EU nam je još daleko…ko zna šta će biti s EU do onda…pa kome je to bolje u EU…Njemačkoj, Italiji, Španjolskoj? svi bi oni da mogu sutra vanka i da vrate natrag stare valute…
za razliku od nas, Ameri su se oporavili…ako se dobro sjećam DOW jw bio na nekih 5000 bodova za vrijeme najgore krize…eto ga sad oko 11 000…ipak su se malo oporavili od prvog vala krize…ali mi se čini da će igrači ponovno to spustiti…ne zaboravite da to njima najviše odgovara…kretanje marketa nije u zadnje vrijeme racionalno….

[/quote]

Daleko? do 2013 je daleko? Što će biti? Da i nestane eurozone Europska unija ostaje. Ići će se ne eurobonds-e. Kaada tada. To je evolucija EU. Gora nego 2008? Po čemu? Danas je Yuan prvi puta naglo aprecirao a sada ćete vidjeti kako će se špekualanti(hedgeri) prebaciti na njega i njegov rast vidite. Inflaciju da ne govorim. To ide Zapadu u korist jer u srednjem roku daje Zapadu konkurenciju. Kina mora proći porođajne muke uzdizanja ekonomije. Rasta srednje klase i pada produktivnosti – rasta socijalnog sustava. I to bi moglo biti dosta brže za njih. Rastom Yuana euro i dolar su sve primamljiviji za kupce. A vidjeti ćete.
[/quote]

pa da da je 2013. daleko…pa ne znamo šta će sutra bit…dovoljano je samo da neka agencija sreže nekome kreditni rejting i ćao đaci, a tih agencija i financijskih instituacija se nakotilo…eurozona i EU su pred raspadom…špekulanti (hedgeri)…to su ti za mene obični naivci…svi oni koji danas ulažu u dionice su najobičniji špekulanti koji u 95% slučajeva završe ošišani ko malene ovčice…
a uostalo vidjet ćete i sami…ionako nemate razloga da si razbijate glavu time, kad kao što ste i sami rekli ulažete lovu koja vam ionako ne treba…




Isto kako Italija i Španjolska vuče Francusku dolje tako ći Francuska vuči iste gore. Sutra sutra sutra, jbg ja gleda na godinu dana. Nemam kredita i novac koji ulažem mi ne treba za ništa. Pa to je osnova svega. Znam da se svi bojite reprize 2008. Ali imajte na umu da se od 2008 do danas na ADPL-u(samo) moglo zaradit 300 posto ili više. To su prave prilike. Vrijeme je volatilno, ali nije ovo kataklizma 2008. E da danas Ameri objavljuju i izvještaj zaposlenosti. Iai smo 30te 70te i sada 10te. nije ovo vječno. Svakih 40 godina ovo se dogodi. Drugi razlozi – isti učinci. E da gledao sam rast burzi u zemljama koje su ušle u EU. Slovenija, Bugarska, Rumunjska, Poljska. Svima su izrazito rasli indexi burza 1 godinu prije. Samo kažem.

gledali su na godinu dana i oni koji su kupovali dionice crobexa kad je roknuo s 5000 bodova na 3000…pa su u narednih godinu dana zabilježili još popriličan gubitak…
trenutno je situacija puno gora nego 2008.—-2008. nas je načela, a prošle su evo već skoro 3 godine od tih nemilih događaja za burzovne špekulante, a CROBEX se još nije oporavio…a pred nama tek turbulencije…niz nerješenih pitanja oko Grčke, Italije, Španjolske…
A taj ulazak u EU nam je još daleko…ko zna šta će biti s EU do onda…pa kome je to bolje u EU…Njemačkoj, Italiji, Španjolskoj? svi bi oni da mogu sutra vanka i da vrate natrag stare valute…
za razliku od nas, Ameri su se oporavili…ako se dobro sjećam DOW jw bio na nekih 5000 bodova za vrijeme najgore krize…eto ga sad oko 11 000…ipak su se malo oporavili od prvog vala krize…ali mi se čini da će igrači ponovno to spustiti…ne zaboravite da to njima najviše odgovara…kretanje marketa nije u zadnje vrijeme racionalno….

[/quote]

Daleko? do 2013 je daleko? Što će biti? Da i nestane eurozone Europska unija ostaje. Ići će se ne eurobonds-e. Kaada tada. To je evolucija EU. Gora nego 2008? Po čemu? Danas je Yuan prvi puta naglo aprecirao a sada ćete vidjeti kako će se špekualanti(hedgeri) prebaciti na njega i njegov rast vidite. Inflaciju da ne govorim. To ide Zapadu u korist jer u srednjem roku daje Zapadu konkurenciju. Kina mora proći porođajne muke uzdizanja ekonomije. Rasta srednje klase i pada produktivnosti – rasta socijalnog sustava. I to bi moglo biti dosta brže za njih. Rastom Yuana euro i dolar su sve primamljiviji za kupce. A vidjeti ćete.
[/quote]

pa da da je 2013. daleko…pa ne znamo šta će sutra bit…dovoljano je samo da neka agencija sreže nekome kreditni rejting i ćao đaci, a tih agencija i financijskih instituacija se nakotilo…eurozona i EU su pred raspadom…špekulanti (hedgeri)…to su ti za mene obični naivci…svi oni koji danas ulažu u dionice su najobičniji špekulanti koji u 95% slučajeva završe ošišani ko malene ovčice…
a uostalo vidjet ćete i sami…ionako nemate razloga da si razbijate glavu time, kad kao što ste i sami rekli ulažete lovu koja vam ionako ne treba…
[/quote]

Ok, sve i jedna osoba ima pravo na mišljenje. Ja to poštujem. Burze su prošle svašta. Od svjetskih ratova do bolesnih previranja i u pravilu danas su više nego prije. Ja jesam optimističan jer tako funkcioniram. Kupujem kad je jeftino. Danas je jeftino s obzirom na fundamente. Eto samo to. Nisam nikad ništa prodao, samo kupio. Budemo vidjeli.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


ulaskom u EU…gdi si ti već…prije će se ista raspasti nego li mi uđemo u nju…a i treba preživit do onda…za početak sutrašnji dan… [bye]
ne bi se ni postavljo na kupnju ADPL sutra…bit će među najvećim gubitnicima…

Drugar, olako se razbacuješ prognozama. I gubiš na vjerodostojnosti, očito u US nisi previše naučio. A na našem mini, mini marketu ima nas koji nismo fucking špekulanti i imamo osmišljenu dugoročnu strategiju investiranja. Neću iznositi rezultate te strategije jer bi ispalo da se hvalim.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

New Report

Close