ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 01.07.2024. u 09:04
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
12,82
2.089
163
12,80
12,85
-0,39%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



Dividenda stigla u Erste

na tekuci ili ziro ?
[/quote]
Meni još ništa u ERSTE(žiro), a poslala podatke. [undecid]
Ima li itko isti problem?



Dividenda stigla u Erste

na tekuci ili ziro ?
[/quote]
Žiro. Žiro su mi i tražili.




evo da stavim i tu ako nekoga zanima moja projekcija za adpl:
1.slika prikazuje ewt, i trenutno smo u korektivnom C valu, sa kojim zavrsava cijeli ciklus ewt-a odnosno svih 8 valova, obratite pozornost na momentum i divergencu
2. slika: double top i SHS
Targeti u obje slike jasno označeni
da ne duljim, pozz

Malo gledam ovo kaj si napisao, i s obzirom na duljinu trajanja prethodnog vala, mislim da je ovo kaj si ti pokazao malo krivo, odnosno da smo upravo odradili 5 valova prvog korektivnog vala. Trebali bi uslijediti valovi B i C nakon ovoga imho, odnosno kraci oporavak i onda pad na ispod 100.
[/quote]

Nebi se slozio, kako moze korektivni A val doci na razinu pocetka 3. vala?, A val vraca pethodnu vrijednost samo 5. vala. Valovi rasta su bili kratki, a korektivni valovi znaju nekad odraditi samo 60% vrijednosti rastucih valova… Ja stojim iza svoje analize, i za sad sam bio u pravu, ako eventalno nekad pogrijesim onda cu to i priznati… ako imas potrebu stavi svoj graf
[/quote]

Nije nuzno da val A vrati samo do pocetka 5. vala. Nekad vrati vise, a nekad i manje. Uglavnom, meni se cini da je situacija kao u attachmentu, ne znam dal sad gledamo iste stvari.

@ efodix ….ok je graf ajde… ali ja sam radio analizu za na godisnjem grafu, a ovaj tvoj je znatno duzi vremenski period, a osnova TA je da je vjerojatnost preciziranja to manja sto je vremenski period duzi (zbog promjene fundamenata, makroekonomskih kretanja itd.)
Ja i dalje ostajem pri svom grafu gdje je najnize moguce dno oko 100 kn, vrijeme ce pokazati ko je u pravu

Malo gledam ove valute i rast franak, pa razmišljanje me navelo na ADPL jer sada je euro u odnosu na kunu veći(ADPL izvozi), zatim je rubalj dosta prosječno jači u odnosu na euro a AD Plastik ostvariva prihode u euru,kunama i rublju.
http://www.tportal.hr/biznis/novaciulaganje/142346/Franak-precijenjen-cak-98-posto.html
koje su pouke indeksa Big Mac za fondovske menadžere? Vrijednosnice denominirane u francima, australskom i kanadskom dolaru, švedskoj kruni i brazilskom realu trebali bismo prodati, a kupovati bi trebalo juane, ruske rublje, južnoafrički rand i meksički peso.

Da vidite i kretanja valuta link:http://www.exchange-rates.org/history/eur/RUB/G/M
Dakle, veliki porast vrijednosti imovine u Rusiji te "realno vrijedi više" ali i tečaja tj.prihodi društva sa manjinskim udjelom(40% vlasništva) uz pozitivne tečajne razlike u odnosu na euro odnosno kunu.

Moram naglasiti i prednost ove tvrtke, prihodi u raznim valutama(solidno), biznis u 4 države(odlično), divezifikacija poslovanja i imovine(strateški značajno). Gledam, kao da ne mogu vjerovati da postoji jedna takva tvrtka i kotira na ZSE uz cijenu manju od 2/3 BVPS.
Vlasnička struktura dobra, FF solidan, nema većinskog vlasnika, Rusi platili 30% udjela 248kn po dionici, uprava i zaposleni posjeduju dionice(solidan udjel), tu je 25% udjela prodano na razinama oko 110kn, ušli RBA OMF, neki OIF, Ba kić , sada ESOP na 5 godina(uzima oko 5%udjela) itd…

Štednja je mudrost trošenja.



Razmišljam da se postavim na kupnju oko donjeg limita cca 92 kn. Jer odnos k/p je strašan..6000/41000..
Odu li futuresi u USA na minus 3( a na dobrom su putu) eto nas već negdje oko 92 kn.

lojtra neozbiljan si, imao si dva dana za postavljanje na d. blokadu, nema treće sreće,
[/quote]
Tko je neozbiljan? Evo minus 3 dow jones….

Dalje vezano uz valute i planove država, vidimo da RUSI su dio zemalja BRIC a na internetu možete vidit kako bi im se gospodarstva trebala razvijati. Pošto dobar dio poslovanja i dobiti ADPL ostvariva na ruskom tržištu te najava daljenje privatizacije od strane ruske države njihove značajne auto industrije i ulazak na rusko tržište svjetske automobilske industrije vidimo i ovaj članak.

http://www.liderpress.hr/default.aspx?sid=134652
Rusija planira utrostručiti javni dug do 2014.

Moskva planira u sljedećih nekoliko godina posuditi stotine milijardi dolara, uglavnom na domaćem tržištu obveznica, čime će ruski javni dug do 2014. dosegnuti 17 posto bruto domaćeg proizvoda, navodi se u dokumentu na internetskoj stranici

."Doba štednje je gotovo za Rusiju, počinje novi život, život zaduživanja, potrošnje i pratećih proračunskih rizika", kazao je dužnosnik ministarstva financija za Vedomosti.

ADPL [thumbsup]

Štednja je mudrost trošenja.


sad treba čekati rezultate za 3Q, bez toga nema rasta u ovoj nesigurnoj situaciji u svijetu.još ako se zalomi neki novi šok u USA ili EU, biće opet ADPL ispod 100 kn

i to ispod 100 već sutra [embarass]

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Ima bilo tko ovdje da se može pohvaliti da je njegov nalog bio duže od 15 sec kao prvi na asku ili bidu, a da ga automatika nije preskočila ?????

Ovdje imate samo dvije mogućnosti ;
1. Kupnja po ASK-u ili
2. Prodaja po BIDU

Bez obzira što napravili od ove dvije jedine mogućnosti automatika pobjeđuje, odnosno vlasnik [sealed]

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Može li se znati čije su tolike dionice na prodaji kad je dionica tako dobra. Nisam prije pratio pa neznam. Hfp spodijelio ili što je bilo?
Hvala!

Zanimljiva je situacija. Skupljajte gotovinu. Outlook za sutra: ako nismo rasli kao Ameri do 5 posto vjerojatost je da nećemo sutra niti pasti kao Ameri. Na kratki rok Bernanke mora ići u QE3. Protivno večini stručnjaka printing press bi trebao potaknti rast CHF-a. Ne bih se složio jer će QE3 vratiti ulagače u dionice te smanjiti pritisak na CHF i na zlato. MIšljenja stručnjaka oko rasta su podijeljena. Profesori predviđaju propast, pravi investitori kupuju. MIslim da nismo dosegli dno ali niti ne vjerujem u veliki pad kao ovih dana. Dakle, treba čekati kraj tjedna. Ako preko vikenda nebude nekakvih novih downgradea(Francuska ili Njemačka)onda sm na konju. Prvi znak povratka u dionice će Vam biti(kao štto svi znate) pad zlata i CHF-a par dana za redom. Barem dva. To je na kratki i srednji rok. Na duži opet ponavljam izdavanje euro obveznica i free float Yuana će riješiti stvar nabolje – za nas. Ne zaboravite – ulaskom u EU( ne eurozonu) nama se kreditni rejting diže zabarem jedan notch. A u trenucima gdje ulagači nemaju neku viziju gdje ulagati – tržište na periferiji Europe kojem se rejting diže – biti će zanimljivo. Nemojte se kladiti na zlato i na CHF. Kladite se na Tursku. Na Srbiju i na nas. MI smo poveznica prema Istoku. Kina ima problem sa inflacijom i QE3 će je još pogoršati. Nemojte prodavati – ne gubite. Amei su izgubili proizvodnju ali neka KIna i najmanje kihne – konglomerati se polaku budu vraćali u svoje originalno rodilište. MIslim da Crobex ne bude pao sutra više od 1 posto. MIslim.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Može li se znati čije su tolike dionice na prodaji kad je dionica tako dobra. Nisam prije pratio pa neznam. Hfp spodijelio ili što je bilo?
Hvala!

Ti da i pratis opet ne bi znao [lol]

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

New Report

Close