ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.06.2024. u 06:53
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
12,88
1.043
81
12,85
12,90
-0,39%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Ovaj pad definitivno nije realan… ali s obzirom da na burzi razum nikad ne prevladava pitam se dokle ovo može ići dolje?

Ja(naglašavam da je to moje mišljenje i da gasmao iznosim ništa više)mislim da bi se do kraja tjedna tržišta trebala stabilizirati. A ako ECB počne kupovati obveznice PGIIGSA u iznosu od 1,3 triliona dolara onda će i ići lagano prema gore.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Bezveze je pricati o bezrazloznom padu, nego….VAU na promet..Bit ce nevjerojatno interesantno pogledati TOP 10 za 3 dana ….32 000 volumen..VAU

...




Double peak je ocit svima koji se imalo kuze u TA. Steta kaj xy to dozivljava kao ciribu-ciriba lupetanje pa u potpunosti ignorira i siri to razmisljanje na sve ostale.

TA i je ćiri bu ćiri ba lupetanje, a što bi drugo bilo??
Bolje prognoze ima ćimpanza, nego TA, to je znanstveno dokazano, moram li po ne znam koji puta to dokazivati?

Vi koji trgujete po TA.. sretno vam bilo.. trebat će vam sreće

lp
[/quote]

Evo ja stavio TA za adpl nekoliko stranica unazad, ali ko jos vjeruje tome, pa bi te fino zamolio da mi na privat posaljes sta kaze cimpanza za ovu dionicu
[/quote]
Dobro, ajde opet daj molim te svoju projekciju za sliedeće razdoblje, može i na private, pa da vidimo jeli slučajnost ili trend.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

http://investing.businessweek.com/research/stocks/charts/charts.asp?ticker=EO:FP

Vidimo da je faurecia danas korigirana oko 10% kao i ad plastik, samo kad se pogleda graf vidi se snažan pad u zadnjih mjesec dana odnosno korekcija oko 30%, dionice su se slično ponašale tokom zadnjih 4-5 godina te su zabilježili sličan rast od dna samo je adpl-r-a se još uvijek dobro drži. Napomena ide u smjeru da je po fundamentima Faurecia skuplja dionica te sam pisao o tome.

Ovdje se može vidit o poslovnom partneru kad sam pisao prije nekih 10-etak mjeseci.
http://www.poslovni.hr/Forum/adpl-ad-plastik-dd-567-pg552.aspx

p.s. nisam kupovao ni prodavao danas, čekam dividendu uz novac koji mi je na raspolaganju pa ću vidit kada kupovati jer opreza nikad dosta a ovisi o razvoju situacije na svjetskim burzama jer ovo je zanačajan pad u kratkom roku.

Štednja je mudrost trošenja.

Ovdje je sve jasno, povrat na 70-75kn kako sam rekao pa onda opet gore.
A joj samo me zanima kako je kolegica Ivana, jel nabavila maske za ronjenje?

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!

ADPL

ADPL se na ovoj temi posljednje vrijeme snažno reklamirao i do danas sam mislio kako stvarno nema potrebe da se tu bilo što doda, ali je sada možda potrebno ovu dionicu još jednom prokomentirati u novom svijetlu.

ADPL je danas odradio gotovo -10% , potonuo je duplo više nego crobex iako je fundamentalno vjerojatno njegova najpodcijenjenija sastavnica.
To se događa iz razloga što ADPL za krizna vremena ima izrazito nepovoljnu strukturu dioničara. 25% dionica je u rukama novih dioničara sa preko 1 mil kn, većina njih je u ADPL tražila sigurno utočište u trenutcima kada se činilo da se tržište odlijepilo od dna i da od sada možemo samo prema gore, a vrlo brzo se ispostavilo da ćemo možda ipak uskoro tražiti novo dno. Tih 1 mil kn ili više jednostavno je za mnoge od njih previše novca u dionicama u vrijeme kada gledalicu promatraju prikopčani na bocu kisika, pogotovo dok je ADPL na cijenama na kojima s dividendom izlaze s nulom ili čak blagim plusom.

No mene zanima koliko ADPL još može zaroniti… P/E =6,2 , P/B = 0,6 , kompanija je u razvoju, dobit raste, div yield će na ovu cijenu sa priličnom sigurnošću biti gotovo 10% a možda i više. Burze mogu nastaviti padati, i sa njima i ADPL neko vrijeme, ali dobre podcijenjene firme u jednom trenutku moraju početi prkositi trendu. Recimo da ADPL padne još kojih cca 20% na 8x kn , na toj cijeni će ulagači imati očekivani div yield preko 10%, P/E će biti 4,x , ADPL će usprkos padanju burzi i dalje otvarati novu tvornicu u Kragujevcu, i dalje će raditi i imati potencijal da radi još bolje. Izgleda kako ova potencijalno nova kriza ipak nije povezana ni sa padom potrošnje ni sa padom broja radnih mjesta, malo je vjerojatno kako će poslovanje ADPL okrenuti preko noći u crveno. A što je bolje imati od debelo podcijenjene firme u vrijeme kada eur i dolar nisu opcija, zlato divlja…

ADPL po zadnjem izvještaju ima porast dobiti u prvom polugodištu od preko 60% , ispaćena je više nego solidna dividenda i sve su naznake kako će tako biti i dalje, najavljena je tvornica u Kragujevcu i posao sa Fiatom… ADPL izgleda nikad bolje, a nudi se po diskontnim cijenama, ako burze i dalje nastave u crvenom možda bude i još povoljniji.

Ali nakon početnog straha ljudi će shvatiti da nismo više na crobexu 5000 i da nisu sve firme na P/E=40 , shvatit će da usprkos situaciji u svijetu imamo neke firme koje su strašno bezobrazno jeftine. Na kojoj cijeni će to ovdje biti neka svatko odredi za sebe,mene na ovoj dionici svaki pad veseli dok god imam i lipu keša.

Imam ADPL i nije nagovor ni na kupnju ni na prodaju.

Nemogu vjerovati da je ADPL pao na 100 Kuna ???????

Ali vidim i zašto,
rasprodaja ADPL da se obrani PTKM …….

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Ne lorise nego šišanje naivnih…..Ak ovako nastavi uskoro bu se trzilo na P/E 5 hahaha…daj akd će ta dividenda više…

Boje se ljudi jako i zato je ovaj pad ovako drastican (po meni netasluzeno veliki pad svega)…

no dobro vidjet cemo sto ce bir

...

A problem sa ADPL je sto je u njega uslo jako puno malih zbog toga dosta i pada jer su oni najveci panicari koji prvi prodaju,njih ne zanima ROA ROE PE i slicno

A problem sa ADPL je sto je u njega uslo jako puno malih zbog toga dosta i pada jer su oni najveci panicari koji prvi prodaju,njih ne zanima ROA ROE PE i slicno

To zahvali ekipi na celu sa plavim i haorenom koji su na cijeni preko 120 pisali kako je ovo odlicna prilika za kupnju, a nas par koji smo upozoravali niko nije slusao

Pa fala bogu da je bila dolicna kupnja, idalje je odlicna kupnja……Ovaj trenutni pad nema veze s poslovanjem ADPLa nego s USA….Sve sto je izneseno tada idalje stoji, a ovo sto se trentno desava je igrokaz u reziji amera koji su se poasali ko mala djeca oko dogovora…..Takoder ovo je pocetak predizborne kampanje u USA i udarac na Obamu….

Kada si tako pametan ajde onda napisi sto ce biti za 1godinu od danas….meni je jako zao samo sto nemam vise keša za nadokupiti ovu dionicu…

ADPL je podcjenjen i na 130 a na 100 jos podcjenjeniji…pa oni vec imaju 7.2kn po dionici zaradeno ove godine ..alo!

...


A problem sa ADPL je sto je u njega uslo jako puno malih zbog toga dosta i pada jer su oni najveci panicari koji prvi prodaju,njih ne zanima ROA ROE PE i slicno

To zahvali ekipi na celu sa plavim i haorenom koji su na cijeni preko 120 pisali kako je ovo odlicna prilika za kupnju, a nas par koji smo upozoravali niko nije slusao
[/quote]
labb
sad si rekao najveću glupost…
ti kao ne vidiš šta se dešava u svijetu…

New Report

Close