ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 03:43
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,92
7.602
638
11,80
11,95
0,42%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

svaka čast ADPL, kao firmi, ali zar ste slijepi, ne vidite da je opći potop vani, u ponedjeljak će biti joj što nisam prodao u četvrtak

pa kaj se vi ravnate po ovdje objavljenim komentarima, žalosno ako je tako, očito da ovdje ima jako, jako puno gubitnika


pa kaj se vi ravnate po ovdje objavljenim komentarima, žalosno ako je tako, očito da ovdje ima jako, jako puno gubitnika

ja se ne ravnam ni prema kome, bez brige, imam ja malo više iskustva i ne dopuštam da mi tuđi savjeti upravljaju životom.
ali znaš da je krajnje ljigavo u istom danu hvaliti dionicu da vrijedi najmanje 150, a onda par sati kasnije prodati. i još tu soliš pamet da je žalosno ako se netko ravna prema savjetima s foruma. [angry]


Da, to je primjer besramnog drukanja praktički na istoj stranici. Ide to gore, ide to gore… a onda – prodao. Cool.

Zasto? Pa covjek ti je napisao kaj je napravio i za sada je dobro napravio jer ce kupit nize… Ja ne znam zasto svi odma na noz. 99% ovog foruma su gluposti i sto prije shvatite forum ko razonodu to ce vam prije biti bolje. Stvarno vas ne razumijem… Onaj ko trguje po svom taj najbolje radi. Jbt cim netko napise da je prodao odmah je druker il ne znam kaj. Pa nije ovo jedan od onih klauna koji savjrtuju debile s foruma, bar se nadam da nije. I da, da preduhitrim dusebriznike, nisam prodao adpl vec sve ostalo da mogu dokupit kad padne a past ce

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

Može li netko staviti promjene u top 10 dioničara za zadnjih 3 dana?

U naprijed hvala.

Samo za evidenciju. BTW Koliko vidim raiffeisen marljivo skuplja.

1. OAO HOLDING AUTOKOMPONENTI
1.259.875 30,00 Osnovni račun SANKT-PETERBURG, RUSIJA
2. PBZ D.D.
207.551 4,94 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
3. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND
158.077 3,76 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
4. BAKIĆ NENAD
139.974 3,33 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
5. AD PLASTIK D.D. (1/1)
109.059 2,60 Osnovni račun SOLIN, HRVATSKA
6. ADP-ESOP D.O.O.
100.000 2,38 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
7. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D.
98.961 2,36 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
8. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D.
77.000 1,83 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
9. BOBAN JOSIP
72.850 1,73 Osnovni račun SPLIT, HRVATSKA
10. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D.
56.000 1,33 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
Ukupno: 54,28

edit: zašto mi je prethodni post na popisu za moderiranje a ovaj ne?

aha gospodin xy. zaboravih…

Ne vidim cemu panika bezveze…

Prije se pricalo o padu ispod 120 kao posljedica prodaje Preventova paketa no od toga se nije nista dogodilo..Trenutno je tu neka druga igra u igri a zove se Američki dug…Puno investitora gadno je opečeno 2008 a kada se jednom opečeš i na hladno pušeš..Smatram da je ovaj pad koji se dogodio a i koji ce se mozda jos malo produziti vise uzrokovan pomanjkanjom potraznje nego prevelikom ponudom…Jednostavno ljudi se boje novog velikog pada i odgađaju kupnju, ali zanimljivo je da nema baš nešto zainteresiranih za prodaju, kao što vidimo iz TOP i PBZ koji prodaje mejsecima na ovim razinama ne prodaje, ROMF dokupljuje itd…

Tko gleda malo dugoročno primjetit će da če za koji dan jako puno investitora ovdje dobiti na ziro racun dividendu od 7.5kn što im več daje prinos od ljepih 5+% na investiciju što je i više nego dobro….Ako pogledamo FI od ADPL vidjet ćemo da već sada imaju dobiti oko 9kn po dionici bez poreza odnosno oko 7.3kn po dionici "čiste" dobiti te i iduće godine možemo očekivati ljepu dividendu…USA je izgubio AAA rejting i pitanje je jeli ta odluka več uračunata u ovaj pad burze koji se dogodio ili če se tek manifestirati na istima…ja mislim da je vec uracunato no burza je hirovita i u najmanju ruku ovdje bi se trebala očekivati nekakva stagnacija cjene kroz mjesec-dva…Tko misli da je sada ADPL preskup i da je to prerizična investicija te da joj sljedi samo pad neka pogleda cjene u 2006,2007,2008g te koliku je firma dividendu tada djelila i koliku je imala zaradu po dionici pa če mu sve biti jasno, što je tu precjenjeno odnosno podcjenjeno…

Za nas koji tu planiramo biti dugoročno ovaj pad je došao kao šećer na kraju i izvrsna prilika za reinvestiranje dividende, mi smo svoj prinos za ovu godinu več dobili , več sada znamo da ćemo i iduće godine dobiti istu takvu ljepu dividendu i mi se nemamo sto brinuti niti razmisljati "joj sto nisma prodao u utorak pa kupio u petak imao bi 3% dionica više" pogotovo oni sa više od par tisuča dionica…

Takvi pogotovo nemaju potrebu pisati ljigave postove u stilu "vidimo se na 150" pa za 2sata napisati kako su prodali i onda se još pravdati rječima "Pa kaj vi vjerujete forumu"…

...



Da, to je primjer besramnog drukanja praktički na istoj stranici. Ide to gore, ide to gore… a onda – prodao. Cool.

Zasto? Pa covjek ti je napisao kaj je napravio i za sada je dobro napravio jer ce kupit nize… Ja ne znam zasto svi odma na noz. 99% ovog foruma su gluposti i sto prije shvatite forum ko razonodu to ce vam prije biti bolje. Stvarno vas ne razumijem… Onaj ko trguje po svom taj najbolje radi. Jbt cim netko napise da je prodao odmah je druker il ne znam kaj. Pa nije ovo jedan od onih klauna koji savjrtuju debile s foruma, bar se nadam da nije. I da, da preduhitrim dusebriznike, nisam prodao adpl vec sve ostalo da mogu dokupit kad padne a past ce
[/quote]

halo, čovjek hvali dionicu na sav glas, a onda u istom javi da je prodao. pametnome dosta. i ne, nitko ne treba kupovati ili prodavati prema glasinama s foruma. forum je mjesto za pristojnu razmjenu mišljenja i stavova, ali takvi likovi samo zagađuju forum.


Samo za evidenciju. BTW Koliko vidim raiffeisen marljivo skuplja.

5. AD PLASTIK D.D. (1/1)
109.059 2,60 Osnovni račun SOLIN, HRVATSKA
6. ADP-ESOP D.O.O.
100.000 2,38 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA


6. ADP-ESOP D.O.O.
100.000 2,38 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA

http://www.poslovni.hr/forum/adpl-ad-plastik-dd-567-pg729.aspx
Ovdje sam pisao o paktor d.o.o. i njihovim vlasnicima, izgleda da je kolega "rezident" imao dobre i provjerene informacije jer je paktor prodao ESOP "mimo burze" i to je provedeno u SKDD.
http://www.poslovni.hr/forum/adpl-ad-plastik-dd-567-pg783.aspx Ovdje je prije neki dan pisao kolega.

Štednja je mudrost trošenja.

ADPL je olična firma i dionica, a to što pod pritiskom loših vijesti izvana možda potone na 100 kn nije tragedija nego prilika za povoljan dokup…

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje


ADPL je olična firma i dionica, a to što pod pritiskom loših vijesti izvana možda potone na 100 kn nije tragedija nego prilika za povoljan dokup…

Slažem se.
Moglo bi se u ponedjeljak jeftino dokupiti.

Vidjet ćemo da li ima trejdera koji imaju hrabrosti igrati na volatilnost. Moglo bi se ovdje dobro zaraditi u kratkom roku.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

New Report

Close