ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 08:52
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,65
1.456
125
11,65
11,90
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Prihodi pali minijaturno (ne gledajte izvanredne gluposti)
EBITDA 70 mil kuna na pola godine.
Duga nesto malo manje.

Trzi se na ispod 5X EV/EBITDA
naravno ovisno o drugoj polovici godine…

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Razvoj profitabilnosti izgleda sjajno. Nisam proučio sve detalje ali na prvi pogled ovo izgleda jako lijepo! Svakako do sada najbolje kvartalno na ZSE 😀 Bolje i od mojih trafića, koji su meni sasvim ok, ali mnogima (koji ništa ne kuže…, špekulantima) nije ok čim vide trenutni pad prihoda/dobiti.

E da su nam ovakva sva izvješća, ono da ako i ima nekog pada prihoda da dobit svejedno raste posljedicom stvarnog povećanja efikasnosti spremnog za iskazivanje i kasnije na višim razinama prihoda… to bi nam sad trebalo na ZSE. Možda nešto takvo pokažu turisti, imam osjećaj da bi se kod njih (tamo gdje je još slaba) profitabilnost masovnije mogla ove godine malo pomaknuti na nove razine.

lijep izvještaj, lijepe brojke, nadajmo se da će tako biti i dalje. cijena na burzi taman 🙂

čestitke imaocima adpl-a…
usudio bi se reć perjaniice na zse.
takodjer čestitke lorisu i valentinu na ne imanju dionice…

Vrlo vrlo vrlo dobro izvješće, kako sam i rekao barem 20 – 30 posto godišnja dobit raste. Barem. Ako se Revoz vraća na puni kapacitet oko 9 mjeseca a AD Plastik je napravio ovakav rezultat sa 30 posto manje narudžbi Revoza… stvarno jako dobro.. preko svih očekivanja.. a i slijedeća dividenda bi mogla biti primamljiva…:)

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Upravo se događa jedna zanimljiva situacija na burzi. Naime svi oni koji su ulagali na vijesti bez temelja u drugim dionicama stagniraju ili padaju. Mislim da će ovih dana biti zanimljivo jer vlak je krenuo. Čestitke adpl! [sealed]

Navodi u tekstu su isključivo osobni stavovi autora


A što nam kaže loris? [smiley]

Evo sretan sam zbog vas jer ispadam bauk.
Lupanje po asku danas temeljem izvješća je počelo u 11.16 sati, a kada je to burza objavila, prije ili poslije toga ? Zgodno za zanti !

Osim toga i dalje ostaje problem onih milijun dionica po recimo 105 Kuna u prosjeku pa i dalje neću se veseliti s vama.
Ovo i je bio plan povlaštenih kupaca od 105 Kuna/dionica, a i xy je to znao pa prodao 10.000 komada na vrhu ili nekih 130 Kuna.
ADPL je dobra tvrtka, ali okolnosti nisu pa mislim da će se cijena dionica dosta dugo mrcvariti na ovim razinama .

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.



A što nam kaže loris? [smiley]

Evo sretan sam zbog vas jer ispadam bauk.
Lupanje po asku danas temeljem izvješća je počelo u 11.16 sati, a kada je to burza objavila, prije ili poslije toga ? Zgodno za zanti !

Osim toga i dalje ostaje problem onih milijun dionica po recimo 105 Kuna u prosjeku pa i dalje neću se veseliti s vama.
Ovo i je bio plan povlaštenih kupaca od 105 Kuna/dionica, a i xy je to znao pa prodao 10.000 komada na vrhu ili nekih 130 Kuna.
ADPL je dobra tvrtka, ali okolnosti nisu pa mislim da će se cijena dionica dosta dugo mrcvariti na ovim razinama .
[/quote]
taman sam napisao pitanje o vašem komentaru izvješća. znači sad bi se cijena trebala mrcvariti na ovim razinama,? znači neće pasti ispod 100 kuna kako ste najavljivali? ajde, popravljate se! [lol]

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

fantastično dobro izvješće, da su bar sva takva, bili bi najbolji u EU! i to još u vrijeme kad su jako pale narudžbe zbog potresa u Japanu!
ADPL treba ostaviti kao temelj portfelja pa neka čeka fer cijenu 190-200 kn



A što nam kaže loris? [smiley]

Evo sretan sam zbog vas jer ispadam bauk.
Lupanje po asku danas temeljem izvješća je počelo u 11.16 sati, a kada je to burza objavila, prije ili poslije toga ? Zgodno za zanti !

Osim toga i dalje ostaje problem onih milijun dionica po recimo 105 Kuna u prosjeku pa i dalje neću se veseliti s vama.
Ovo i je bio plan povlaštenih kupaca od 105 Kuna/dionica, a i xy je to znao pa prodao 10.000 komada na vrhu ili nekih 130 Kuna.
ADPL je dobra tvrtka, ali okolnosti nisu pa mislim da će se cijena dionica dosta dugo mrcvariti na ovim razinama .
[/quote]

Zašto bi to što je netko kupio po 105 značilo da je spreman prodati je na 115? Zašto bi zaradio samo 10-tak posto ako može zaraditi puno više? Osobno mislim da će ova dionica ubrzo vrijediti 180 kuna- bez obzira na ekonomsku katastrofu u državi. Ali- živi bili pa vidili! [smiley]

kolegice judita

za početak
što mislite tko vam je danas na kraju uskratio veselje rasta ADPL-a, pa krenuo u obranu Belja ?

Nego dosadilo mi je ovdje , lijep pozdrav i uživajte !
Cijena će narasti prije ili poslije .

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Danas je bilo zanimljivo ajmo vidjeti i sutra:) Treba poštovati kritičare jer i oni sigurno daju glas razuma. I loše prognoze nisu se ostvarile (barem ne u 1H izvješću) ali da su i one dobar guideline svakako da jesu:) Svaka čast AD Plastiku na odličnom poslovanju!

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

New Report

Close