ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 04:36
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,65
12.385
1,063
11,65
11,90
-2,92%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Prodaja avtomobila u svjetu je dobra. Ne vidim razloga za pad cjene-2 kvartal mogao bi bit dobar.

ovo smo vec apsolvirali…odavno…kakve veze ima ADP sa svjetskim trendovima?…njihov krajnji kuoac je RSA, Revoz, a oni su sa 23/05 smanjili kapacitet za 1/3, sa 900 na 600 vozila/dan zbog nedostatka komponenti iz Japana (tsunami)….vracaju se nazad na puni kapacitet krajem 9og mj…nema mjesta panici….:)….

Kolega, to sa Revozov će kompezirati pojačanim poslovima VW, Opelom,pa samo VW će ove godine prodati preko 2,5 miliuna vozila.A I Revoz će pojačati,samo što nije.A kako i sam kažeš,no frks no panic za ADPL. [lol]

Ma ADPL ima u q1 porast od 50 posto(u grubo) naspram prošle godine. Čak i ako padne za trećinu vjerujem da bi Q2 mogao biti bolji nego onaj prošlogodišnji. Vjerojatno su se i oni padom prodaje pobrinuli rezati troškove i povećati profit. ADPL po sebi mislim da nema problema. Nikakvih. Niti pretjeranih okolnih konkurenata. Više me brinu ove špekulacije prema Italiji i 2.8. i deficitarni budget Amera. E to bi mogao biti problem za sve nas nažalost… Mislim da i veliki možda to osjećaju i bježe sa tržišta zato i ADPL pada… što nema trenutno veze sa njegovim pokazateljima.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Prodaja avtomobila u svjetu je dobra. Ne vidim razloga za pad cjene-2 kvartal mogao bi bit dobar.

ma sve je to super i P/E i ovo i ono, ali do sada je jedva 10% dionica kupljenih po 102 Kune protrgovano.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.



Prodaja avtomobila u svjetu je dobra. Ne vidim razloga za pad cjene-2 kvartal mogao bi bit dobar.

ma sve je to super i P/E i ovo i ono, ali do sada je jedva 10% dionica kupljenih po 102 Kune protrgovano.
[/quote]

Kolega Loris pa zar to nije super, kažete ostalo ih još čak 90% kupljenih po 102 kune, što znači da bi ti koji su ih kupili trenutnom cijenom trebali biti super zadovoljni, čak što više i 105 – 110 kuna bi za njih trebala biti super zarada od 10,5 – 15,5 kuna po dionici sa dividendom. Mene ovo što ste napisali jako veseli, jer prema vašem komentaru izgleda da ću moći još jeftinije nego danas kupiti dionice ADPL, a krajem ove i početkom iduće godine se smijati i naravno žaliti što trenutno nemam više novaca. Dobro je da i ovdje na forumu ima onih koji drukaju na niže, jer oni koji ih ne prepoznaju i slušaju, te za ovu siću prodaju dionice koje trenutno vrijede minimalno 30-40 % više nisu za žaliti, pa zar nije istina da netko mora izgubiti da bi drugi zaradio? [smiley]

... ja se samo igram i uživam ...



Prodaja avtomobila u svjetu je dobra. Ne vidim razloga za pad cjene-2 kvartal mogao bi bit dobar.

ma sve je to super i P/E i ovo i ono, ali do sada je jedva 10% dionica kupljenih po 102 Kune protrgovano.
[/quote]

a vi točno znate tko je koliko kupio i po kojoj cijeni je kupio, i koliko je tko do sad prodao? ili pišete bezveze?




Prodaja avtomobila u svjetu je dobra. Ne vidim razloga za pad cjene-2 kvartal mogao bi bit dobar.

ma sve je to super i P/E i ovo i ono, ali do sada je jedva 10% dionica kupljenih po 102 Kune protrgovano.
[/quote]

a vi točno znate tko je koliko kupio i po kojoj cijeni je kupio, i koliko je tko do sad prodao? ili pišete bezveze?
[/quote]

Uvijek pišem bezveze [thumbsup]

http://hr.seebiz.eu/industrija/fima-po-modelu-book-buildinga-prodala-1045-milijuna-dionica-ad-plastika/ar-8702/

P.S. minus dividenda !

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.





Prodaja avtomobila u svjetu je dobra. Ne vidim razloga za pad cjene-2 kvartal mogao bi bit dobar.

ma sve je to super i P/E i ovo i ono, ali do sada je jedva 10% dionica kupljenih po 102 Kune protrgovano.
[/quote]

a vi točno znate tko je koliko kupio i po kojoj cijeni je kupio, i koliko je tko do sad prodao? ili pišete bezveze?
[/quote]

Uvijek pišem bezveze [thumbsup]

http://hr.seebiz.eu/industrija/fima-po-modelu-book-buildinga-prodala-1045-milijuna-dionica-ad-plastika/ar-8702/

P.S. minus dividenda !
[/quote]

pogledala sam link i ja i dalje ne vidim gdje vi tu vidite tko je koliko kupio i otkuda vam podatak da "je jedva 10% dionica kupljenih po 102 Kune protrgovano".
da biste to mogli tvrditi trebate znati točno koliko dionica je kupljeno po 102 kune, a kojiko je, baš tih koje su kupljene po 102 kune prodano.
uglavnom, da skratim i ne trošim tipke na tipkovnici bez veze – pišete napamet i bezveze. fejk ste i nebitni.

Uvijek pišem bezveze [thumbsup]

http://hr.seebiz.eu/industrija/fima-po-modelu-book-buildinga-prodala-1045-milijuna-dionica-ad-plastika/ar-8702/

P.S. minus dividenda !

OK, za 15% dionica znamo da je završilo u čvrstim rukama. pretpostavljam da je i dio ostalih dionica prodano takvim investitiorima dakle nije to toliko dionica koliko vi mislite, kolega, ostalo kod špekulanata. a ako se sjetite odluke skupštine, AD plastik će za esop MORATI kupiti 210 tisuća komada. a padne li cijena ovih dana, kud ćeš bolje prilike za to!

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort


pogledala sam link i ja i dalje ne vidim gdje vi tu vidite tko je koliko kupio i otkuda vam podatak da "je jedva 10% dionica kupljenih po 102 Kune protrgovano".
da biste to mogli tvrditi trebate znati točno koliko dionica je kupljeno po 102 kune, a kojiko je, baš tih koje su kupljene po 102 kune prodano.
uglavnom, da skratim i ne trošim tipke na tipkovnici bez veze – pišete napamet i bezveze. fejk ste i nebitni.

kolegice mir, polako, pa nisam vam ja kriv ako ste vi bitni i kupili prerano !

ide cijena dolje, samo polako još ima dosta onih koji vjeruju bitnima, ali ljudska pohlepa je jača i prije ili poslije netko veći će izgubiti strpljenje i kapitalizirati dobit od 102 Kune do viših cijena .
Svaki dan posto manje vrijedi plan …. Zar nije dobro, a ?

U međuvremenu ćemo dobiti i lošiji F1 pa možda odemo i niže ?

P.S. pa nije valjda xy prodao 10.000 komada da kupi sada vjerojatno i on čeka povoljnu cijenu da ih vrati ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Uvijek pišem bezveze [thumbsup]

http://hr.seebiz.eu/industrija/fima-po-modelu-book-buildinga-prodala-1045-milijuna-dionica-ad-plastika/ar-8702/

P.S. minus dividenda !

OK, za 15% dionica znamo da je završilo u čvrstim rukama. pretpostavljam da je i dio ostalih dionica prodano takvim investitiorima dakle nije to toliko dionica koliko vi mislite, kolega, ostalo kod špekulanata. a ako se sjetite odluke skupštine, AD plastik će za esop MORATI kupiti 210 tisuća komada. a padne li cijena ovih dana, kud ćeš bolje prilike za to!
[/quote]

Evo vidite kao sam isprovocirao nekog "velikog" i bitnog".
Sada je opalio po asku sve do 122 [lol]

Međutim problem našeg ZSE-a pa tako i ADPL je što čvrstih ruku ne postoji. Ovdje i najčvršći svoje planpove temelje na visini srednjih Čevapa i tako trejdaju na nama žvakačama.
Znači sve se svodi na ja tebi ti meni, a sutra ? Šta sutra danas se živi kao i cijela RH!

Kada pogledate TOP 10 i način automatskih trejdanja i sami ćete se uvjeriti, ali treba oči otvoriti.
Hanfa, Hanfa kaže da sve vidi i gleda po odredbi Zakona o tržištu kapitala (NN 88/08, 146/08 i 74/09) kao i ponašanje i postupanje sudionika na tržištu kapitala i bla bla bla.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

New Report

Close