ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 26.06.2024. u 12:38
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
12,90
155.651
12,066
12,80
12,90
0,78%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ja sam poslao mail i odgovorili su mi odmah isti dan. Ipak broj za kontakt kod navedene gospođe u AD Plastiku: 021/206 655!

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Jeste uspjeli poslati podatke mailom,dali vam je netko odgovorio na mail?

ja sam poslao ziro i pitao dali jos stogod fali od podatak ali nema odgovora


Pa tko zna koliko je ljudi pisalo mail s tim podacima, gdje bi žena stigla odgovoriti svima na kojekakva pitanja. Ja sam jednostavno prilikom slanja maila uključio opciju read receipt i kad je žena otvorila mail, dobio sam poruku s potvrdom pročitane pošte. To bi trebalo biti dovoljno u slučaju nekog spora.

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

poslao sam im broj z.r., iako sve imaju u skdd.
da podsjetim samo na odluku od 03.05.2011. g.

Isplata dividende – moguća isplata na žiro, tekuće i štedne račune

03.05.2011

Poštovani,

Središnje klirinško depozitarno društvo d.d. (dalje: SKDD) vas obavještava da je 2. svibnja 2011. godine zaprimilo Mišljenje Ministarstva financija, Porezne uprave – Središnji ured (dalje: Porezna uprava), klasa 410-01/11-01/607 od 11. travnja 2011. godine, kojim se iznimno – isplata dividende za članove izdavatelje SKDD-a – može, osim na žiroračun, izvršiti i na druge načine propisane posebnim propisima. Ovakva isplata je prema mišljenju Porezne uprave moguća samo pod uvjetom da SKDD Poreznoj upravi osigura i omogući dostavu podataka o svim isplatama dividende i to po svakom dioničaru posebno.

Skrećemo pozornost svim članovima depozitorija da SKDD može naprijed navedeni uvjet dostave podataka Poreznoj upravi, ispuniti samo u odnosu na one isplate dividende za koje je SKDD platni agent te slijedom toga raspolaže svim podacima potrebnim za razmjenu podataka s Poreznom upravom. Ako član depozitorija u odnosu na neke ulagatelje sam provodi isplatu dividende dužan ju je isplatiti u skladu s pozitivnim zakonskim propisima.

Svi ulagatelji koji su u razdoblju od stupanja na snagu Zakona o izmjenama i dopunama zakona o porezu na dohodak (NN 80/2010) – 1. srpnja 2010. godine do danas kao račun za isplatu sredstava po osnovi dividende dostavili u SKDD podatak o broju žiroračuna, mogu i dalje primati uplate na isti. Oni ulagatelji koji već imaju upisan broj tekućeg odnosno štednog računa, također mogu i dalje primati uplate na isti pod uvjetom da je riječ o vlastitom računu ulagatelja.

Tumačenjem članka 61. Zakona o porezu na dohodak (NN 177/04,73/08 i 80/10) Porezna uprava je ratio legis našla u mogućnosti potpunog, učinkovitog i ekonomičnog utvrđivanja pravno relevantnih činjenica koje imaju utjecaj na rješavanje upravne stvari, u ovom slučaju – korištenjem podataka koje vodi SKDD. Navedene podatke, u skladu s odredbom članka 3. stavka 1. točke 20. Zakona o Poreznoj upravi (NN 67/01, 94/01, 177/04 i 128/10) SKDD razmjenjuje s Poreznom upravom u okviru međuinstitucionalne suradnje Porezne uprave razmjenom podataka o imovini s javnopravnim tijelima koja vode službene evidencije o vlasništvu imovine osoba u cilju praćenja pravilnog utvrđivanja porezne osnovice i ispunjenja poreznih obveza. Predmetna razmjena podataka i njezini uvjeti utvrđeni su Sporazumom o suradnji i Protokolom za razmjenu podataka, sklopljenim između Porezne uprave i SKDD-a 21.1.2011. godine.

Ističemo kako su, prema odredbi čl. 69. st. 1. Općeg poreznog zakona (NN 147/08 i 18/11), osobe koje raspolažu podacima bitnima za oporezivanje ili vode pozicije vrijednosnih papira te upisnike o imovini i pravima poreznih obveznika, a što uključuje i SKDD, dužne na zahtjev poreznog tijela dostaviti podatke potrebne za utvrđivanje porezne obveze, provedbu ovrhe i mjera osiguranja.

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

ako i nemaju nečiji žirac, imaju zato podatke tko im je dioničar i njegovu adresu te su dužni od svakog dioničara pismeno zatražiti sve podatke koji im fale!

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za investiranje

@nokla

Ljepo sam to objasnio svom postu ali izgelda nisi pažljivo pročitao…

Dakle ovo si ti postao odluku to se odnosi na slučajeve kada tvrtka isplačuje dividendu preko SKDDa (npr HT tako radi) odnosno oni daju novce SKDDu a SKDD uplati dionicarima na racun (tako nekako to ide)….SKDD ima poseban ugovor s poreznom i kada isplati dividendu odmah obavjesti poreznu da ti je isplatila i zato moze i na tekuci

Medjutim ADPL ce sam isplatiti dividedu dionicarima dakle nece koristiti tu uslugu SKDDa posto ju vjerojatno masno naplačuju te će sam iskoordinirati isplatu dividedne..Pošto ADPL i porezna nemaju dogovor izmedu sebe koji imaju SKDD i porezna ADPL mora isplatiti sredstva na žiro račun kako bi porezna imala uvid u to da si ti dobio dividendu (porezna ima uvid u ziro, a nema u tekuce racune)

Dakle ova odluka koju si poslao ne vrjedi u ovom slucaju i krenite sa slanjem ziro racuna 😉

...

Moja komunikacija s gospođom iz ADPL-a je besprijekorna.

Evo ponovno sam poslao i odgovorila je,kada je ono isplata dividende?

zvao sam gospođu i kaže da nekima stigne odgovoriti a nekima ne,da ima masu toga…
uglavnom kada ju nazoveš odmah ti provjeri ima li tvoje podatke…

Ako koristite Outlook, prilikom slanja maila jednostavno uključite opciju "Request a Read Receipt", i dobit ćete povratnu obavijest automatski …

Pravo na potraživanje dividende je određeno za otp mjesec dana, oko 14,15.8.11 🙂

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Dividenda je 13.08. mislim na isplatu.

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/YdpAdusXphXddLyvBGfjxA==.pdf

sve po planu…otkup na burzi može početi 😉

btw od 3.8 do 13.8 je isplata dividende

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

New Report

Close