ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.09.2024. u 22:53
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,92
7.602
638
11,80
11,95
0,42%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Čim vidim da svi koji neumorno pišu za rast imaju 100ce dođe mi muka…


Čim vidim da svi koji neumorno pišu za rast imaju 100ce dođe mi muka…

daj objasni

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

to zato jer su svi unutra. da ovi šta pišu za rast dobijaju jedinice značilo bi da ima dosta potencijalnih kupaca.
je li odgovor za 5 [proud]

Neki dan sam napisao oko 134 kn da sam jednu od dvije dividende zaradio (ulaz na 128,50), te prodao, a danas ponovno na 127 ušao i eto druge dividende, a sutra pošto poto, pa neka sve skupa bude + 10 kn po dijonici puna brada šeke ili ne ne znam vidjet ćemo sutra

OK napokon je dosao kraj i nadam se da ce vise jednom prestati price ovja kupuje, onaj prodaje, past ce na 100, anrast ce na 1000 jer fakat nemaju smisla…

Evo neceg sto je vazno
..Danas mi je od SKDDa doma dosla pozivnica za glavnu skupstinu ADPLa, e sada to je normalno nego skoro sam več bacio obavejst u stari papir i na zadnjoj stranici sam primjetio dopis od ADPLa kojim me obavjestavaju da je do 28.06.2010 obavezna isplata dividende na žiro račun te da im isti dostavim….Dakle jos jednom isplata ide direktno preko ADPLa zato treba žiro račun obavezno, ne tekući (HT je isplacivao preko SKDDa onda moze i ziro i tekuci jer SKDD ima poseban dogovor s poreznom oko toga)..

Dakle ADPL će očito sam isplačivati dividendu direktno na žiro račun, te neće ići preko SKDDa stoga svi koji imate pravo na dividendu , a koji niste ADPLu dostavili podatke o vasem ziro racunu to mozete napraviti

emailom na : marija.bozic-kurdic@adplastik.hr

Ili poštom na: AD Plastik d.d, Matoseva 8,21210 Solin n/r Marija Bozic-Kurdic

...


pali smo više od dividende sa 134 na 127 a gospodin xy je rekao da neće biti tako…a šta tek sutra slijedi…

OK nemrem izdrzati moram napisati jedan ogroman post svim ovakvim drukerima..

OK jel ti znas kaj znaci pasti, nemozes za referentnu točku uzimati maksimalnu vrjednost…U jednom trenutku do 140 je na asku bilo 3000dionica, i sto da je to neko neiskusan pomeo, sto onda bi pricali da je pala s 140, na 128.9 , skoro za 2 dividnde????Daj ljudi malo razmisljajte kada pišete, inače vrjedate inteligenciju prosječnog forumaša prodajući ovako jeftine drukove

Ja se slazem s tobom i siguran sam da će pasti sutra za visinu dividende pa mozda i vise barem kratkoročno jer nisu vleiki glupi znaju oni da ima puno paničara koje če sutra lako ošišati i koji će im sutra prodati dionice po 120 ili mozda i nize jer jednostavno nisu rodeni za investitore ali to nema veze sa samim ADPL nego s tim da na burzi ima cjelo krdo ovaca koje se same nude na šišanje…

Svejedno iako mislim da ce sutra cjena pasti na 120 (vjerojatno) , danas nisam prodao niti jednu jedinu dionicu iz jednostavnog razloga sto mi 6sati života od 10-16 znači više i financijski i osobno od toga da ću zaraditi 500kn na day tradeu s kojim cu mozda i izgubiti jer je DT jako veliki rizik…Vjerujem da nas ima ovdje puno koje boli briga hoce li sutra cjena biti 100kn, a prekosutra 180m, pa onda opet za 3 dana 100kn jer ne mislim prodavati ovu dionicu barem ne veci dio iovako ionako jos duze vrjeme..pokupio sam ovu dividendu, pokupit cu ju i iduce godine i sto em briga za cjenu na burzi ako ne mislim prodavati?? U svojih 8 sati ionako zaradim čisto dovoljno, a kada ne radim odem van prosetati sto bi bezveze po ovim vručinama buljio u gledalicu..

Vase price "kroz 3 dana idu na 100" ili "do dividende se penje na 150" su ok ako pisete daytraderima…njih boli briga za fundemente i sve oni idu u dionice koje su "popuilarne" i zarade lovu na INAi i BELJEu pa spuse sve kaj su zaradili i jos vise na LKRI,DLKV,INGR,KSST,MGMA ..da nabrajam dalje??

Samo stvar je kao što možete ti,loris i valentine primjetiti da ste vi jedini DTraderi ovdje i da ovdje nema publike za vas.. da ljudi ADPL večinom kupuju zbog njegova poslovanja koje je izvrsno, perspektive koja je takđer izvrsna, zbog dividende koja je medu visima na ZSE, te na kraju zbog pvjerenja u iznimno dobru i poštenu upravu za hrvatske pojmove koju adpl ima, a ne zbog praznih priča po forumima…

Upravo zato molim vas, prestanite s vašim glupostima o tome kako nešto pada na 100, a kad kupite onda da raste na 200 jer vas 3 ste jedini koga takve price diraju i koje je uopce briga, uvjeren sam da vecinu ljudi na ovom forumu nije briga jer shvačaju da na burzi rade investitori, a ne "vidoviti milani" koji vide kako ce se dionica kretati u iduca 3 dana,,,,Da se to moze predvidjeti nebi financijska matematika na dionice gledala kao na slučajne procese nego kao na determnističke varijable. Vi ako ste tako sigurni da je sve to tako jednostavno kako pokušavate prikazati, ako mislite da znate "formulu" kojom možete u >= od 50% slučajeva takva lokalna kretanja predvidjeti, izdajte knjigu ja vam garantiram Nobelovu nagradu, a vaša će formula nadmašiti i slavnu Black-Scholesovu formulu i biti čete zapamčeni kao jean od največih financisjkih matematičara u povjesti

Nemojte zamijeriti ali nekako sumnjam da imate takva matematička znanja, te da se više oslanjate na "osječaj", a da umjesto integriranja,množenja i zbrajanja koristite termine kao što su "iskrcaj","ukrcaj","prekrcaj","napumpavanje" itd. stoga vas molim da nas postova temeljenih na takvih argumentima poštedite …pišite negativno slobodno ali s pravim argumentima i činjenicama, a ne praznim tezama izrečenima bez ikakvih činjenica koje ih potkrepljuju.

lp i dovidenja

...

hvala na upozorenju.

inace, mail adresa je

marija.bozic-kudric@adplastik.hr

😉

Imamo novu kokicu na forumu. Drz se haoren!!!

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

Bravo, Hao. Sjedni, sto!


Ko je prodao tko kupio,neš ti brige,pa na ZSE ima bar 5 dionica koje ako danas kupiš imaš u godinu dana sigurnih 100%.Jedna od njih je i ADPL tako da su sve ove rasprave bespotrebne.Sad treba pokupiti dividendu i ako padne na 110-115kn samo u dokup i to je sva filozofija.

ma kakvi,ako padne na 115-120 uzimam margin na 80 %portfelja i sve u adpl [wink] [thumbsup]

Hvala na info….btw par stranica prije udjelili mi jedinice na to isto pitanje 🙂


Neki dan sam napisao oko 134 kn da sam jednu od dvije dividende zaradio (ulaz na 128,50), te prodao, a danas ponovno na 127 ušao i eto druge dividende, a sutra pošto poto, pa neka sve skupa bude + 10 kn po dijonici puna brada šeke ili ne ne znam vidjet ćemo sutra

cestitam kolega.da sam bolje procjenio srazmjere debilnosti nasih fondova i ja bi moguce uspio slicno.a ovako mi glupo bilo po cca 135 prodavat nesto sto vrijedi minimalno 150

New Report

Close