ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.09.2024. u 22:59
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,92
7.602
638
11,80
11,95
0,42%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Pa nije valjda da očekujete kako će slijedećeg tjedna dionica narasti za tih 7 Kuna, a ne pasti za bar 7 Kuna ?

Zašto se onda skriva ovaj na prvi na asku ?


Da ga ti ne vidiš, ne zacopraš i preneseš stečajnu bolest na njega.

Moji postovi nisu poziv niti na kupnju niti na prodaju dionica, niti na bavljenje dionicama, niti su investicijski savjeti

Ozbiljniju kupnju vidim tek na 126,68 odnosno stalni nalozi, a ovi iznad po bidu većinom su day trade nalozi .

Zato mislim da bi ipak moglo na 115 ?

T1000
P.S. Stečaj se samo spolnim putem prenosi !

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.



koleha zasto na temi TA hvalite adpl pokazatelje a ovdje plasite ljude? ne biti zlocesti! [lol]

Točno i jedno i drugo što sam napisao, oscilatori OK, ali dividenda problem
[/quote]
to da je dividenda "problem" prvi puta cujem. [lol]
jedino ako se plasite da ce nakon dividende cijena pasti za iznos dividende.a ja postavljam pitanje:da li je nakon sto je objavljena isplata dividende cijena porasla za iznos dividende? ne,stovise ,cijena je trenutno niza nego je bila prije nego je objavljena dividenda [shocked]
ERGO:dividenda nije "problem"

jedno se govori,
Vaš link

a drugo radi.

08.07.2011.

Važeći podaci za uredovni dan 08.07.2011 .

AD PLASTIK D.D./REDOVNA NA IME ADPL-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. GRUPA AEROKOSMICHESKOE OBORUDOVANIE 1.259.875 30,00 Osnovni račun SANKT-PETERBURG, RUSIJA
2. PBZ D.D. 211.048 5,03 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
3. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 150.000 3,57 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
4. BAKIĆ NENAD 139.274 3,32 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA (-10.000)
5. AD PLASTIK D.D. (1/1) 114.360 2,72 Osnovni račun SOLIN, HRVATSKA
6. PAKTOR D.O.O. 100.000 2,38 Osnovni račun SPLIT, HRVATSKA
7. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D. 97.124 2,31 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
8. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 77.000 1,83 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
9. BOBAN JOSIP 72.850 1,73 Osnovni račun SPLIT, HRVATSKA
10. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 56.000 1,33 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
Ukupno: 54,23

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

Ovdje stvarno ne vidim nikakav problem, posebno ne u isplati dividende čija objava kao što vidimo nije "napumpala" cijenu dionice, iako smo neki to logično očekivali. Tvrtka pozitivno posluje, poslovni rezultati koji će uskoro biti objavljeni su odlični, dobit se ostvaruje, svi pokazatelji su dobri i nema razloga za brigu. Zbog toga ću ipak riskirati i pokupiti dividendu, a potom razmišljati da li sam napravio dobar ili loš potez… bitno je odmah od utorka ne nasjesti provokacijama i nekom jeftino napuniti vreću kako bi nam se poslije mogao smijati…

... ja se samo igram i uživam ...


jedno se govori,
Vaš link

a drugo radi.

08.07.2011.

Važeći podaci za uredovni dan 08.07.2011 .

AD PLASTIK D.D./REDOVNA NA IME ADPL-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. GRUPA AEROKOSMICHESKOE OBORUDOVANIE 1.259.875 30,00 Osnovni račun SANKT-PETERBURG, RUSIJA
2. PBZ D.D. 211.048 5,03 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
3. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 150.000 3,57 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
4. BAKIĆ NENAD 139.274 3,32 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA (-10.000)
5. AD PLASTIK D.D. (1/1) 114.360 2,72 Osnovni račun SOLIN, HRVATSKA
6. PAKTOR D.O.O. 100.000 2,38 Osnovni račun SPLIT, HRVATSKA
7. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D. 97.124 2,31 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
8. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 77.000 1,83 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
9. BOBAN JOSIP 72.850 1,73 Osnovni račun SPLIT, HRVATSKA
10. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 56.000 1,33 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
Ukupno: 54,23

Nema tu ništa kontradiktorno. Čovjek je rekao da za ADPL vidi max 50% rasta, a da za druge dionice iz portfelja vidi više od 100%. Obzirom da zadnjih dana kupuje KORF ne čudi me da je dio sredstava iz ADPL prebacio u druge dionice.



jedno se govori,
Vaš link
a drugo radi.

Nema tu ništa kontradiktorno. Čovjek je rekao da za ADPL vidi max 50% rasta, a da za druge dionice iz portfelja vidi više od 100%. Obzirom da zadnjih dana kupuje KORF ne čudi me da je dio sredstava iz ADPL prebacio u druge dionice.
[/quote]

ma nemoj, kad hvalis dionicu a zatim je odmah prodajes to se zove druuukeeer, bez obzira imao ti malo ili puno para, imao ti malo ili puno mogucnosti za iznosenje svojih stavova. bilo je ranije neiskrenih stavova (cestitka ingrasima [tongue]) ali jos ga nisam uhvatio u cistom druku do sada.

ma nemoj, kad hvalis dionicu a zatim je odmah prodajes to se zove druuukeeer, bez obzira imao ti malo ili puno para, imao ti malo ili puno mogucnosti za iznosenje svojih stavova. bilo je ranije neiskrenih stavova (cestitka ingrasima [tongue]) ali jos ga nisam uhvatio u cistom druku do sada.

Žalim one koji kupuju na temelju toga što netko drugi kupuje ili prodaje. Osim toga ne vjerujem da je ili će prodati većinu od tih 130.000 dionica pa stoga ne bih bio tako oštar u etiketiranju. Čovjek je prodao dio dionica i lovu prelio u nešto drugo što po njemu ima veći povrat investicije. Nema tu emocija.

Jao opet teorije urote i bjeli miševi na sceni…

Nego dan na koji se odnose promjene je 05.07.2011 taj daj protrgovano je 11.555 , nekak sumnjam da taj dan je jedino on prdavao i nitko drugi, vise mi se cini da je mozda to stavio negdje kao kolateral za margin , smanjenje pozicije nemora značiti nužno prodaja… Također ovaj post buy in amy and go away je napisan 07.07, a ova promjena se odnosi na trgovanje 05.07 tako da stvarno tu ne vidim gdje vi vidite “prvo hvalis onda prodajes”

Za znati tocno odgovoriti na pitanje trebalo bi imati knjigu dionciara na taj dan i dan prije te onda vidjeti ako je na njegovom -10 000 , gdje se pojavilo tih +10 000…

Zapravo ne znam uopće zašto se zamarate dnevnim promjenama one su tu samo za zabavu i eventualno neku kratkoročnu analizu, ako kupujete/prodajete po tome kako netko drugi kupuje/prodaje onda mislim da nečete daleko dogurati.

...


Jao opet teorije urote i bjeli miševi na sceni…

Za znati tocno odgovoriti na pitanje trebalo bi imati knjigu dionciara na taj dan i dan prije te onda vidjeti ako je na njegovom -10 000 , gdje se pojavilo tih +10 000…

Zapravo ne znam uopće zašto se zamarate dnevnim promjenama one su tu samo za zabavu i eventualno neku kratkoročnu analizu, ako kupujete/prodajete po tome kako netko drugi kupuje/prodaje onda mislim da nečete daleko dogurati.

Čestitka kolega, slažem se s tobom da čovjek uvijek treba igrati svoju igru… i ne gledati previše što rade i kako igraju drugi igrači… no mnogi ovdje radije trče za igračima nego za loptom [smiley]

... ja se samo igram i uživam ...

Vaš link

Bez straha, pohlepe i sentimenta.


ma nemoj, kad hvalis dionicu a zatim je odmah prodajes to se zove druuukeeer, bez obzira imao ti malo ili puno para, imao ti malo ili puno mogucnosti za iznosenje svojih stavova. bilo je ranije neiskrenih stavova (cestitka ingrasima [tongue]) ali jos ga nisam uhvatio u cistom druku do sada.

Žalim one koji kupuju na temelju toga što netko drugi kupuje ili prodaje. Osim toga ne vjerujem da je ili će prodati većinu od tih 130.000 dionica pa stoga ne bih bio tako oštar u etiketiranju. Čovjek je prodao dio dionica i lovu prelio u nešto drugo što po njemu ima veći povrat investicije. Nema tu emocija.

[/quote]
koliko znam osoba xy ima i skrbničke račune pa je moguće da je samo prebacio ovu količinu na neki od njih… nekako mi je preokrugla brojka. ili je dano kao kolateral što je kolega već napisao.

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

New Report

Close