ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 07:23
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,92
7.602
638
11,80
11,95
0,42%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



Kolege s dudicama, KAKVI MRKI SKRIVENI NALOZI??? [lol] [lol] [lol]

Činjenica je da su skriveni (točnije "iceberg") nalozi vraćeni u funkciju sa stupanjem na snagu novih pravila burze. Zapravo, bili su samo privremeno zabranjeni. Ja sam osobno izričito protiv njih jer direktno doprinose iskrivljavanju slike tržišta, protiv čega se burza barem deklarativno cijelo vrijeme bori.

Još me zanima – jer vidim da neki pišu – da li je moguće kod nekih brokerskih kuća vidjeti da li je nalog iceberg, ili se samo radi o raskrinkavanju nakon što netko nagazi na njega?
[/quote]

Istina je, zahvaljujem. Vidi se koliko u zadnje vrijeme vremena i energije trošim na praćenje. Tako je to kad se skupljalo tamo od kote 50 pa nadalje.
A kad smo već kod skrivanja naloga, zvalo se to iceberg, dickberg, pussieberg ili što već i kako ostaje činjenica da je skrivanje naloga bilo sr..e, je sr..e i ostat će sr..e dok je burze bilo, burze je ili će burze biti. pitanje je kome paše ili bolje kome treba skrivati nalog? Meni osobno ne. Brate hoćeš prodati veliku količinu a ne bi istresao odmah da ti ne bi bid pobjegao? Sjedni pred ekran i zaradi dnevnicu. Nalog po nalog. Ili reci brokeru da npr trese 200 po 200. Po meni pametnije nego da ja npr stavim recimo 2 naloga, prvi na npr 130,02 a drugi po 130,03 svaki s po 7000 kom. Vi vidite min 10% pa pogađajte koliko je toga. I onda sam ja jako ponosan na sebe jer sve vas u zdrav mozak. Prava rvatina. I vozim se na kraju dana gradom s rukom kroz prozor mece. Pih.

"Kupujte zemlju, ona se više ne proizvodi"

Vidjeti ćemo da li se će trend rasta nastaviti i sutra, mnogi su predugo kalkulirali i čekali da ponovno padne na 124,125 kuna da bi kupili pa im je bilo skupo kupovati na 127, 128, 129 … Ja sam uletio iznad 129 pred nekoliko dana i pomalo tužno gledao da li će ipak pasti na 125 i govoril sam sebi, pak ni vrag da ovdje baš nikakva pravila ne vrijede … Danas me razveselio pogled na Portfolio, konačno tamo gdje piše "Prinos u kunama" nema više minusa ispred … [thumbsup] Mislim da je ova dionica trenutno sigurna za "pričuvat koju kunu" na duže vrijeme … [smiley]

... ja se samo igram i uživam ...


Vidjeti ćemo da li se će trend rasta nastaviti i sutra, mnogi su predugo kalkulirali i čekali da ponovno padne na 124,125 kuna da bi kupili pa im je bilo skupo kupovati na 127, 128, 129 … Ja sam uletio iznad 129 pred nekoliko dana i pomalo tužno gledao da li će ipak pasti na 125 i govoril sam sebi, pak ni vrag da ovdje baš nikakva pravila ne vrijede … Danas me razveselio pogled na Portfolio, konačno tamo gdje piše "Prinos u kunama" nema više minusa ispred … [thumbsup] Mislim da je ova dionica trenutno sigurna za "pričuvat koju kunu" na duže vrijeme … [smiley]

-mnogi se krenu ukrcavat tek kad odradi 10,15% rasta..dok postane ocito da stvarno raste

ovdje rast nije pravo ni počeo. cijena ADPL je na najavu dividende bila skočila sa 135 na 145 kn, a onda je pala zbog nepoznanica prodaje preventovog paketa i panike koja je stvorena.
sad kad je to riješeno i kad znamo da su najveći broj kupaca tih dionica dugoročni ulagači, realno je da se u ponedjeljak cijena na gledalici vrati na 145-150 kn [thumbsup]

ne dajmo jeftino dionice, neka ih drugi rasprodaju i ruše cijene!

ja ću i danas opet uči malo……….nek se nađe za stare dane………… [cool] [smiley]

kome će prije živci popustiti…….. [lol]


kome će prije živci popustiti…….. [lol]

Mislim da ce onima koji su bezuspjesno drukali na pad 🙂

...

jedna dividenda je u džepu, u ponedjeljak je dan za možda drugu i anva

sve je to super, ali kad su svi uvjereni da treba rasti, većinom bude drukčije. oprez, da ne bi stado završilo na klanju [rolleyes]

Prilično sam zadovoljan razvojem situacije. Veliki prodavači su majstorski prodavali i očito im nije bilo pod mus prodat nego po principu koliko prođe prođe. U pravi čas su popustili kočnicu jer da su prodavali još tjedan dana mislim da bi pesimizam zakucao adpl (nevezano za fundamente) na ispod 130.

Netko je pisao 140 do ponedjeljka i mada mi se činilo nerealnim sad je to vrlo izgledno. Kupnja nije jaka (a ni prodaja) jednim dijelom jer je očito da sjedenje na bidu znači propuštanje vlaka.

BTW hvala onima koji su tako dobrodušno drukali na pad kad sam dokupljivao na 125 kad su stvari izgledale na crno. Kratkoročni problemi dionice (ne firme) su izvrsna prilika za dokup. Prosjek mi je 129. Da nisam počeo kupovati dan ranije bio bi vjerojatno nekoliko kuna niže. Trenutno mi je godišnji na umu i znam da mogu mirno spavati.

prodajete na 133, 134kn..nisam sklon ovakvim izjavama ali niste nor…..


sve je to super, ali kad su svi uvjereni da treba rasti, većinom bude drukčije. oprez, da ne bi stado završilo na klanju [rolleyes]

Nema straha! [proud]

New Report

Close