ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.10.2024. u 16:07
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,32
5.160
456
11,20
11,45
3,15%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

@lopina, tatazakon i ekipa

Znate što je super kod ove dionice, i ove investicije? Kad si u njoj mirno sanjaš, nije te briga je li idući tjedan na burzi cijena u plusu 5% ili u minusu 10% jer znaš koliko stvarno dionica vrjedi i jer si ju kupio da ju držiš do neke određene cjene, a i kada ju dostigne dobro ces razmisliti hoces li prodati ili ne…Nemaš briga da će tvrtka u stečaj kao ekipa na INGRI, nemoraš skakati od sreće na svaki dobiveni posao kao opet ekipa na INGR i DLKV jer ova tvrtka nezna kud če s poslom, dobivaš jako dobru dividendu, stvar koja je čak kao i obična rječ nepojmiljiva za večinu dionica na ZSE, a pogotovo za ove vaše bisere za koje drukate (MAGMA,BRIN.LCDS…)

Pa evo da cjena ADPL za tjedan dana ode na 100kn nebi se nimalo brinuo, jer to su stvari na koje ne možeš utjecati,i svatko tko misli suprotno je debelo u krivo..da ADPL ode ispod 110 prodao bi auto i kupio još ADPLa …

S ovom strategijom sam ušao i u KORF koji me nevjerojatno iznenadio brzinom kojom je narastao, na njemu sam skinuo 65% postotak koji loris,lopina,tatazakon,machete i ostali neće imati da im se međusobno pomnože njihovi prinosi u idučih 5 godina i jedini razlog zašto sam izašao iz KORFa sa šesteroznamenkastim plusom (u kunama) trenutno je ova nevjerojatno jeftina prilika za kupiti ADPL…

Komentari tipa "bit će plakanja što nisam prodao, pa kasnije kupio" su glupi samo po sebi, jer nemaju svi ko vi 100-200 dionica i portfelj veličine jedne prosječne plaće pa da mogu ulaziti/izlaziti kako žele na ovom nelikvidnom tržištu..Za izači iz KORFa trebalo mi je 4 dana , da sam htio sve rjesit u jednom danu zatukao bi valjda cjenu ispod 70 (ovi s velikim nalozima bi skuzili kaj se desava pa bi s ejednostavno samo maknuli dok ne izadem, a onda vratiti cjenu nazad gore)…A moj portfelj nije ni priblizno velik kao "ozbiljnijim" igračima s ovog foruma tako da su mi stvarno smješne te fore "danas prodaj, pa kupi za 3 dana jeftinije"

Tako da vi samo ovdje pricajte o padajucim sjekirama, gledajte hocete li kupiti lipu jeftinije ili skuplje, zurite cjele dane u monitor , pricajte o rušenju kakvom želite, ali dok vi gubite zivot pred zurenjem u gledalicu, mi koji znamo što imamo uživamo vani u suncu, bicikliramo po Jarunu i uživamo, a novac sam radi za nas.

Osobno ove godine imam preko 100% prinosa (maestralno se potrefio ERNT pa KORF) i sada sam kupio ADPL koji uopće ne mislim dirati dok ne dode do 250kn kada god to bilo….Samo od dividende koja će kapnuti (a koju ču vratiti u ADPL) mogao bi živjeti godinu dana bez problema, a vi samo sanjajte kada će vam BRIN,LCDS.MAGMA itd donjesti ikakvu dobit..

Naucite vec jednom da nemozete usporedivati neusporedivo, nemozete usproedivati INGR,DLV,BRIN… i ADPL, nemozete usporedivati burek ulagaca i investitora, kruške i jabuke….

pa ADPL da sutra padne na 60kn, prije bi vratila cjenu pa i otišla na 250kn nego što bilo koja od tih vaših INGR,MAGMA,BRIN,HGSP itd dionica počne uopće raditi s nekim plusom…

Pozdrav svim investitorima u ADPL 🙂

...

Ono što mene osobno brine je niska prosječna cijena dražbe, jako blizu početne cijene.
To mi govori da kupci nisu bili pretjerano zagrijani.
Nudeći nisku cijenu ponašali su se više oportunistički, nego kao investitori kojima je zaista stalo da kupe dionice.

Stoga je sasvim moguće da su, kao oportunisti, skloniji unovčavanju bar dijela zarade u kratkom roku, pogotovo ako su i sami iznenađeni što su im ponude uopće prošle.

Primjerice, ja sam dao ponudu za 3 paketa. Po cijenama 121,50 115,53 i 110,60. Smatrao sam da je prilično sigurno da će mi proći prvi paket, za drugi možda, a za treći sam mislio da nema skoro nikakve šanse. Dakle očekivao sam da ću ukupno kupiti 10.000 komada po 121,50, a na kraju sam kupio 30.000 komada po 115,88.
Posljedica nenadane kupnje je to da sam sada preinvestiran u ADPL i vrlo rado ću prodati 10.000 komada po 125 kn čime ujedno spuštam kupovni prosjek za preostalih 20.000 komada na oko 112 kn što je već u zoni prosječne cijene dražbe i nalazim se u puno ugodnijoj situaciji glede preinvestiranosti.
Ako bih prodao još 5.000 komada po 125 prosjek za preostalih 15.000 bi mi pao na blizu 108 kn, odnosno nakon isplate dividende na cca 100 kn i više ne namjeravam prodavati tako lako.

Ovaaaj… gore opisano je samo hipotetski primjer, nisam sudjelovao na dražbi, trebale mi pare za burek, s jogurtom naravno! [lol]
No, ako bi gore navedeno predstavljalo misaoni proces kupaca sa dražbe, popriličan broj dionica bi mogao biti klasificiran kao ultrakratkotrajna imovina?!

banke su u pravilu jako mentalno ogranicena bica koja kad naslijede udio u dd zele ga sto brze unovciti i pretociti u kredite cime se bave.naravno kad daju kredite trebali bi pogledati bilancu .pa me cudi da nisu isli pogledati bilancu adpl.i potom porazgovarati s nekoliko brokera i analiticara o prodaji na burzi,jer su je kupci grabili po 130 i to usred psihoze radi drazbe po 109..a sto bi tek bilo bez stupidne drazbe -ne bi bilo ove psihoze ni prodaje ispod 140.ali eto ni prvi ni zadnji koji rade takovu gresku,kao npr ioni svi koji su prodavali korf oko 40,adpl ispod 100 itd.i uz sve to jos su se rijesili jednokratnog prinosa od 6 % na koji moraju u redovnom poslovanju cekati koliko? ali ne ,oni su isli kod ??!! parazita koji je omogucio nekom da jeftino i bez mozga zaradi.pa tome i sluzi.a ko im je kriv…


Ono što mene osobno brine je niska prosječna cijena dražbe, jako blizu početne cijene.
To mi govori da kupci nisu bili pretjerano zagrijani.
Nudeći nisku cijenu ponašali su se više oportunistički, nego kao investitori kojima je zaista stalo da kupe dionice.

Jaki igrači su znali gdje se treba staviti. Da je malih bilo više stavili bi se oni iznad njih….
Zaboravio si na uvjete dražbe, a to je da mailom šalješ svoju ponudu koju svi u brokerskoj kući vide…Zar je teško nekom dojaviti gdje se staviti ?

Ako ovo nastavi padat mislm da će doć do takve propasti tržišta rabljenih automobila da to nitko ne bu vidio, pa svi mislimo prodat aute ak ovo nastavi padat 🙂
Al nekako sumnjam, ja ima još municije (auto da ne spominjem) ne će mi smetat ako ode gore a bome ni ako ode dolje 😉



@lopina
, tatazakon i ekipa

Naucite vec jednom da nemozete usporedivati neusporedivo, nemozete usproedivati INGR,DLV,BRIN… i ADPL, nemozete usporedivati burek ulagaca i investitora, kruške i jabuke….

Ne znam zašto ste protiv BRINA koji u svom portfelju ima i ADPL i vjerovatno su u ovoj rasprodaji
dodatno povečali svoj udio.Jer po 110 je stvarno jeftino.BRIN kao fond može kupovati samo
fondovske dionice.INGRA ispod 22 ne može,HGSPOT ne može,jako uski prostor ima BRIN jer može kupovati samo skupo fondovsko smeće.Imaju i HT i DLKV i ATPL.Dakle kupujuči BRIN i ja indirektno kupujem to skupo fondovsko smeće i eventualno i dividendu.
U ADPL je dividenda 7,5 kn,a kako BRIN kupujem na 0,36 NAV/20:55,53/ praktični preko brina zarađujem.

7,5:0,36=20,83 20,83 je daleko više od 7,5

A ako su kupili paket po 110 mene košta 30,56.

I tato radije kupujem BRIN.

Bitno,vaš način ulaganja je hazaderski.Ne smijete se izlagati jednoj dionici.Najprije ERNT,pa KORF
pa sada ADPL i to sa cjelokupnim ulogom.Čuvajte novac sa disperzijom uloga.
Kolo sreće se okreče.ADPL je u ovom trenu solidna firma sa dobrom perspektivom,ali bila je to
i 207 kada je bila 250/tada sam trejdao u njoj i uglavnom zarađivao/i poslije je pala ispod 30.

BRIN koji zakon obvezuje na veliku disperziju uloga je daleko sigurniji od bilo koje pojedinačne
investicije koju drži brin,uraćunavajući HT,DLKV,ATPL i od ADPL koju ima u porfelju.

U BRINU će sigurno teći med i mlijeko/radi disperzije/,a ADPL ako nastave sa ovakvim poslovanjem.

Bijeli konji, crni konji, obrane, napadi, zarade 100-110 kuna, paketi po 10,000 komada po 109,48, cijena 125, pad na 115, necu kupovat iznad jer je paket po 109..

A nitko ne prica o poslovanju firme cije udjele kupujete, mozda 2 osobe.

Zasita nije cudo da forex nailazi na plodno tlo u hrvata.

Da stave 10 olovaka ba burzu i da bude drazba po 100 kuna i cak i da prodje po tih 100 kuna, a da je na burzi 80 kuna pola foruma bi kupovalo na 80 kuna jer je drazba bila na 100.

nema veze sto je rijec o olovci.

cemu analizirati ono sto se kupuje, ionako je samo rijec o vlastitim novcima

Al dobro, i DKVS se jos trzi; tipicna olovka….
Al bilo je takvih jako puno.

Sjetimo se samo Croatia Records, Pismorad i ostale fantazije (iako je meni Croatia Records najsmijesnija)

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Oni koji imaju novac za ovakvu licitaciju znaju što su kupili.
Neće tu biti velike rasprodaje.
Preventov paket je bio veliki uteg za rast cijene i to je sada uz manje
žrtve riješeno.


Posljedica nenadane kupnje je to da sam sada preinvestiran u ADPL i vrlo rado ću prodati 10.000 komada po 125 kn čime ujedno spuštam kupovni prosjek za preostalih 20.000 komada na oko 112 kn što je već u zoni prosječne cijene dražbe i nalazim se u puno ugodnijoj situaciji glede preinvestiranosti.

ali kada bi i prodavao ne bi to radio onako bedasto kao u petak pa odmah u startu srušio cijenu za 5 kn…
jedino ako baš to nekome nije bio i cilj



Ono što mene osobno brine je niska prosječna cijena dražbe, jako blizu početne cijene.
To mi govori da kupci nisu bili pretjerano zagrijani.
Nudeći nisku cijenu ponašali su se više oportunistički, nego kao investitori kojima je zaista stalo da kupe dionice.

Jaki igrači su znali gdje se treba staviti. Da je malih bilo više stavili bi se oni iznad njih….
Zaboravio si na uvjete dražbe, a to je da mailom šalješ svoju ponudu koju svi u brokerskoj kući vide…Zar je teško nekom dojaviti gdje se staviti ?

[/quote]

Sjetio sam se i ja toga, ali sam zaboravio napisati u postu.
Možda je netko s povlaštenim info o cijenama u ponudama bivši štediša Ljubljanske banke, pa je tu dojavu doživio kao osobnu satisfakciju? hehe

Opet, ne znam koliko je realno da se radilo o curenju informacija.. ipak je sad vrijeme zviždača, pa da si ne bi po-Remetio temeljne osobne slobode.

Samo da znate….Dionice s aukcije su sjele još jutros prije 9….

aha vidim da HaoRen dolazi pameti po pitanju problema izlaska iz neke dionice (i zašto je najveća likvidnost na HT, pa i tamo ima grdih problema kad treba izaći s većom količinom) na ovom nelikvidnom tržištu. I sad si zamisli da je još jedan veći paralelno s tobom izlazio iz KORF-a, gdje bi ste ga zatukli.

New Report

Close