ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.10.2024. u 18:19
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,32
5.160
456
11,20
11,45
3,15%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


…ono što je bitno je da tehnički gledano postoji jaka potpora na razini od 109,48-121,5 jer je tu prošlo preko milion komada…

Jaka potpora bi trebala biti na 110 do 112/prosječna cijena paketića/.
Naravno do 11.07. tj do zadnjeg dana ostvarivanja prava na dividendu.
A tada kud koji mili moji,mislim da će biti ispod 100.
Sutra očekujem nastavak pada,a prodavaći će biti uplašeni kupci od petka,kao i dioničari koji imaju u portfelju ADPL a kupili su novi paket,kao i stari dioničari koji su kupovali do 150 u strahu
od večih gubitaka.Strah je vrag,govorija je moj pokojni barba,Bog mu da pokoj duši.
Jedina nada su veliki igrači koji su spremni ovu fundamentalno izvrsku dionicu.
Ali kome virovat? Mirovincima?
Gornji scenarij je izvjestan ako se ne uključe veliki igrači.Ali nisu li oni već bili u natječaju
i ispucali lovu?
Preporuka burek investitorima:
Pustite velikima da odrede smjer i tek tada u šoping.

U ADPL će teći med i mlijeko strpljivima,a znoj trejderima.Već im je frka i što im je veća to će
manje izgubiti.

Izgleda da će se prava podrška i kupnja početi aktivirati nakon 12.07.11. ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.



…ono što je bitno je da tehnički gledano postoji jaka potpora na razini od 109,48-121,5 jer je tu prošlo preko milion komada…

Jaka potpora bi trebala biti na 110 do 112/prosječna cijena paketića/.
Naravno do 11.07. tj do zadnjeg dana ostvarivanja prava na dividendu.
A tada kud koji mili moji,mislim da će biti ispod 100.
Sutra očekujem nastavak pada,a prodavaći će biti uplašeni kupci od petka,kao i dioničari koji imaju u portfelju ADPL a kupili su novi paket,kao i stari dioničari koji su kupovali do 150 u strahu
od večih gubitaka.Strah je vrag,govorija je moj pokojni barba,Bog mu da pokoj duši.
Jedina nada su veliki igrači koji su spremni ovu fundamentalno izvrsku dionicu.
Ali kome virovat? Mirovincima?
Gornji scenarij je izvjestan ako se ne uključe veliki igrači.Ali nisu li oni već bili u natječaju
i ispucali lovu?
Preporuka burek investitorima:
Pustite velikima da odrede smjer i tek tada u šoping.

U ADPL će teći med i mlijeko strpljivima,a znoj trejderima.Već im je frka i što im je veća to će
manje izgubiti.
[/quote]

Možeš ga ti čekati i na 90…nitko ti to ne osporava….Ima ih koji ga čekaju i niže….
U biti zato neki na burzi zarađuju, a neki ne…

A ko bi to trebao prodavati ispod 100kn,možda ovi što su kupili po 109kn.Nemojte biti smiješni,pa zar mislite da su baš sve dionice kupili oni koji žele zaraditi na brzinu.Pa valjda će neko od njih sačekati da dobije dividendu pa onda eventualno prodati.A do tada će se stabilizirati cijena na ovim razinama.Dolaze nam u skorašnjoj budučnosti i izvješće za drugi kvartal,koje će biti dobro vjerujem pa će i dionica rasti jer ništa drugo ni ne zaslužuje uprkos svi špekulantima na našoj burzi.Pozdrav.


…ono što je bitno je da tehnički gledano postoji jaka potpora na razini od 109,48-121,5 jer je tu prošlo preko milion komada…

nisma baš pratio pa ako netko zna:
1. da li je prodan cijeli preventov paket?
2. da li se zna tko su veći kupci i u kojim količinama?


Izgleda da će se prava podrška i kupnja početi aktivirati nakon 12.07.11. ?

Ovdje će biti sudar divova na ZSE.
Fond menađerima je gosp.BN postao noćna mora.Do sada ga nisu mogli načeti jer se nalazi u nefondovskim dionicama,a sada se mirovincima i otvorenim fondovima pružila prilika da ga napadnu.
Što mislite ako su se nakrcali 500.000 kom po 110 i odluče rušiti i usput zarađivati.
Jedini izlaz gospodinu BN je pripremanje obrane na nižim razinama,a za to bi trebao početi
prodavati ostatak svog portfelja.Gdje ide Đuro,gdje će KORF i ostale dionice gosp.BN.
Da li rušiti cijeli portfelj ili žrtvovati samo ADPL ,prodavati i ući u obranu nakon dividende day.
A što će raditi špekulanti,kada dobiju svojev pakete ?Čekati eventualno ovakav scenarij.
Zaista bi moglo biti pakleno.
Jedina nada je princ na bijelom konju,a na našem tržištu mirovinci i otvoreni fondovi su u rukama stranih banaka i oni imaju monopol i vjerovatno neće glumiti princa.Svi na jednoga
i to svi jaki.Ovo bi mogao biti početak pada BN kao zvijezde na ZSE.
Smatram da bi svi jehovini svjedoci iz klana trebali pomoći gosp.da zgazi ove tuđine iz fondova.
Ali treba biti raziman i obranu postaviti malo dublje,ali ne preko 115.
Ja bi se uključio na 110 sa pravom na dividendu,iako bi bilo mudrije pričekati da padne za tih
7,5 kuna dividende.
Jer taj pad bi mogao upaliti i margin call onima koji su previše izloženi ADPL.
Odlična firma,odlična dividenda,odlična budućnost,ali kratkoročno i velika opasnost.
Volio bih da se pojavi princ na bijelom konju jer obranom ADPL na ovim razinama znaći i obranu crobexa na ovim razinama.

Na ZSE će ipak teći med i mlijeko!

Ovoliko napisanih gluposti već dugo nisam čitao. I to još od Lopine čiji stil investiranja veoma cijnim [lol]

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]



…ono što je bitno je da tehnički gledano postoji jaka potpora na razini od 109,48-121,5 jer je tu prošlo preko milion komada…

nisma baš pratio pa ako netko zna:
1. da li je prodan cijeli preventov paket?
2. da li se zna tko su veći kupci i u kojim količinama?
[/quote]
https://etrade.fima.com/documents/AD%20Plastik_obavijest%20o%20OTC%20transakciji.pdf

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Mooram zamijetiti jednu podudarnost sa jednom drugom perjenicom ZSE – INOM.

Dakle, INA je u jednom trenu (svi znamo kojem) skočila na 2830 sa sjajnom potporom na toj cijeni. I zapravo kupnje INE je tada bila jedan od najsigurnijih poslova koji se mogao zamisliti na toj cijeni. Mogućnost pada gotovo nikakva..

Da ne duljim…. svi znamo kako je završila ta priča (ili korektnije… još nije završila…).

U potpunosti se slažem sa Flyerom da postoji "jaka potpora na razini od 109,48-121,5 jer je tu prošlo preko milion komada…"
I sigurno, dio ekipe (pogotovo oni koji su kupovali na cijenama blizu najviše) neće dozvoliti preveliki pad dionice (čak bi se usudio reći puno i manje od iznosa dividende nakon ex dividend day-a).

I tu su sličnosti sa INOM. Razlika?
Razlika je u tome što su se u priču sa INOM uključili Mađari. Fundamentalno, u tom trenu INA je bila prekupljena.
Ovdje se neće uključiti Rusi, ali dionica je trenutno potkupljena sa potencionalnom dividendom od 6%.

Svako nek zaključi što je najbolje za njega, ali ja osobno ne očekujem pad.. A ukoliko je i jedan od paketa uzeo mirovinac….očekujem i snažniji rast.

P.S.

I da, naravno da posjedujem dionice AD-plastika, malo poječene od petka!!!

Kad vremena nisu bila teška i kad novaca nije bilo malo???? Tko se toga sjeća???

@lopina

prestani sr.ti go… Evo te na ignore.

Interesantno je da je lopina u stanju svaki put napisati malo veću glupost nego ja napisao u postu prije. Nevjerojatno je da netko ima volje pisati ovakve postove o dionicama koje imaju odlične fundamente, a stalno ulaže u firme kojima na vratu visi stečaj i nakon svake svoje investiciji je sve veći sirotan.


žele ga riješiti prije dividende,,,zašto??’hmmmmmm….

koja je to debilana s tim investitorima-brzim prodavacima,kak im je samo uletilo,ko poklon i to bas takvim kupcima koji se odmah rjesavaju za burek zaradu.ko bi reko da su banke TOLIKO glupe,mislim kaj nisu same mogle prodavat na burzi???

New Report

Close