ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.10.2024. u 20:25
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,32
5.160
456
11,20
11,45
3,15%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Nisam baš pratio Ad Plastik, može li netko napisati kada je zadnji dan za kupnju da bi imao pravo na dividendu?


Ako se nastave ovako veliki prometi, ovaj paket će se riješiti za dva mjeseca, što uopće ne bi bilo loše.

koji paket?

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

Možemo kolege pisati ovdje sve i svašta ali činjenica je da su neki dobili ADPL za 110 kuna i šta im je onda iskrcat na 123 a i sami znate koju količinu imaju.

[u]If you need a friend, get a dog. [/u]

Ima li promjena u top10?

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!



Ako se nastave ovako veliki prometi, ovaj paket će se riješiti za dva mjeseca, što uopće ne bi bilo loše.

koji paket?
[/quote]
Trejderi i špekulanti ulaze na maklsimalno sedmicu dana,a onda ih dionica počne srbiti.
Bez obzira na izuzetno dobre fundamenralne pokazatelje velika većina koja je danas kupovala
na 125 neće dobro spavati.Razlog neće biti ni pun mjesec,ni velika vrućina već ishitrena odluka
da se ide u šoping.Iskreno bi volio da se pojavi princ na bjelom konju i iskoristi priliku da se
nakrca na 120 do 125 i da dionica ne ide niže.Jer ako ode niže,sve dionice će ići dole.Prodavaće se druge dionice da bi se dokupljivala ADPL.Ja ću sigurno čewkati na 115,ali možda mi i 110
bude preskupo.
INGRA može poslužiti svakome kao opomena.
INGRu su srušili kooperanti sa dokapitaliziranim potraživanjima i špekulanti,a ADPL će srušiti Slovenci i veći špekulanti,ako im veliki igraći dozvole.
Slovancima lova,nama papiri.Manje love više papira nas ZSE,zakon ponude i potražnje,i papir postaje
jeftiniji.

U ADPL će za strpljive biti i meda i mlijeka!


Ja ću sigurno čewkati na 115,ali možda mi i 110
bude preskupo.

to upće nije problem, ja sam jučer kupio na 125 kn 20% planirane količine, drugi nalog mi je na oko 115 kn sa 30% ciljane količine, a na oko 110 kn čekat ću sa 50% planirane količine. ako pada, super, jeftina kupnja da bolje ne može. ako raste, lako dignem naloge gore i skidam s aska. a tu je i lijepa dividenda koja tek treba doći tako da sumnjam da će mi niski nalozi proći.

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za investiranje




Ako se nastave ovako veliki prometi, ovaj paket će se riješiti za dva mjeseca, što uopće ne bi bilo loše.

koji paket?
[/quote]
Trejderi i špekulanti ulaze na maklsimalno sedmicu dana,a onda ih dionica počne srbiti.
Bez obzira na izuzetno dobre fundamenralne pokazatelje velika većina koja je danas kupovala
na 125 neće dobro spavati.Razlog neće biti ni pun mjesec,ni velika vrućina već ishitrena odluka
da se ide u šoping.Iskreno bi volio da se pojavi princ na bjelom konju i iskoristi priliku da se
nakrca na 120 do 125 i da dionica ne ide niže.Jer ako ode niže,sve dionice će ići dole.Prodavaće se druge dionice da bi se dokupljivala ADPL.Ja ću sigurno čewkati na 115,ali možda mi i 110
bude preskupo.
INGRA može poslužiti svakome kao opomena.
INGRu su srušili kooperanti sa dokapitaliziranim potraživanjima i špekulanti,a ADPL će srušiti Slovenci i veći špekulanti,ako im veliki igraći dozvole.
Slovancima lova,nama papiri.Manje love više papira nas ZSE,zakon ponude i potražnje,i papir postaje
jeftiniji.

U ADPL će za strpljive biti i meda i mlijeka!
[/quote]
Slovenci i špekulanti?? a svemirici ili stanovnici tvog planeta? e aj ak ne maš neš pametno za reći odi se dopisivat sama sa sobom na pounju, brezi. validusu. đakovštini u STEČAJU, hgspotu i sličnim kamenima temeljcima svog portfelja. Ljudi 6% je dividenda na ovaj biser + sve kaj piše u pozivu na GS. Oni koji hoće prodavat već prodaju i ovo ne može trajat vječno. Priče multinickova o padovima kataklizmama, paketima, btw još ne znam o kakvom paketu se radi- vjerovatno o preventovom od 1.000.000 dionica [lol] , nek potvrde činjenicama a ne trabunjanju na gljivama. Vidli bumo kaj će tu bit al sumnjam da bu loše s ovakvom upravom i planovima

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...


Nisam baš pratio Ad Plastik, može li netko napisati kada je zadnji dan za kupnju da bi imao pravo na dividendu?

Evo kolega link sa kalendarom dividendi od zse.hr (nije 100% pouzdan, koliko vidim neke su izostavili):

http://www.zse.hr/default.aspx?id=32264&scope=ex_dividend_date

Za ADPL je ex-dividend date 12.07., odnosno na dan skupštine 14.07. trebate biti vlasnik dionica ako vam je do dividende.

Usput, skrenuo bih pažnju kolegama vezano za Preventov paket. U Fiminom izvješću o OTC transakciji piše da

"Količine i cijene (pridružene su količine i cijene svih transakcija koje su izvršene po istoj
cijeni)"

tako da velika količina dionica na pojedinoj cijeni ne mora značiti da je veliki kupac u pitanju, moguće je da je više manjih zbrojeno na istoj cijeni. To je gotovo sigurno slučaj za najnižu cijenu 109,48 kn po kojoj je prošlo 126.861 dionica.

Cijene po kojima je prošlo preko 50.000 komada:
112 -> 135.000
111 -> 100.000
110,20 -> 100.000
109,52 -> 120.000
109,48 -> 126.861

IMO, na okruglim kao i minimalnoj cijeni dražbe (112 111 109,48) veća je vjerojatnost da je više kupaca, a na decimalnim cijenama (110,20 i 109,52) manje kupaca, mirovinci, OIF.. ?
Ugl., ne gledajte jednu cijenu kao jednog kupca.

S druge strane, gotovo sigurno ima i kupaca koji su dali više ponuda na različitim razinama cijene, tako da se teško išta može zaključiti po samom izlistu transakcija. No, sve skupa nije ni toliko bitno.

…ono što je bitno je da tehnički gledano postoji jaka potpora na razini od 109,48-121,5 jer je tu prošlo preko milion komada…



Nisam baš pratio Ad Plastik, može li netko napisati kada je zadnji dan za kupnju da bi imao pravo na dividendu?

Evo kolega link sa kalendarom dividendi od zse.hr (nije 100% pouzdan, koliko vidim neke su izostavili):

http://www.zse.hr/default.aspx?id=32264&scope=ex_dividend_date

Za ADPL je ex-dividend date 12.07., odnosno na dan skupštine 14.07. trebate biti vlasnik dionica ako vam je do dividende.
[/quote]
14-3=11
Dakle,dan D je 11.07.2011.

New Report

Close