ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.07.2024. u 22:34
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
12,80
16.375
1,279
12,80
12,90
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

ja ću ipak sačekati s kupnjom da vidimo kako će biti rasparčano ovih 1.081.770 dionica Preventa.
milijun dionica je ogromna količina koja bi mogla djelovati jako destabilizirajuće na cijenu ADPL na burzi [bye]


Isprika krivo sam unio količinu dionica 3.čeg investitora, ostoa je broj od jućer

dakle

3. B_AKI NENAD 149.884 3,57 +3150

to je kupljeno 10.06.2011. kada se cijena kretala od 133,66 do 138,50kn sa 6921 kom.

Datum Prva Najviša Najniža Zadnja Prosječna Promjena % Broj transakcija Količina Promet
10.6.2011 133,74 138,50 133,66 133,66 135,43 0,12 82 6.921 937.310,24

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

Lijepo je čovjek napisao da je kupovao ovih dana dionice (pametno nije precizirao). Očekujem još 2 dana povećanje broja adpl u vlasništvu NB.

Također je najavio i ponudu za kupnju paketa. Zar bi potencijalni kupac dao ponudu za npr. 109-110 kn pa da mu pobjegnu dionice. Ovdje nema licitacije već najbolje ponude dobivaju dionice.

A bilo je zadnjih dana smrdi, smrdi [lol]

tko će braniti cijenu ako neće on koji ima brdo dionica :)))))))))))))

Prije bih rekao da se netko jako trudi stjerati dionicu dolje, nego da ju netko brani da ostane na ovi razinama…

Kako inaće obrazložiti ova proljevanja po bidu 1000+ dionica bez ikakvog smisla….Evo npr jučer, bilo je par malo većih naloga oko 132,133kn i u jednom trenutku su se ti nalozi maknuli (nisu bili lažni jer je jedan bio i moj) i zum, proljeveno je po bidu 1000komada po 130kn..

...

Prije svega, kada svi znamo da je parcelacija nemoguća (osim dogovora par ljudi pa prebacivanja dionica posle kod bilježnika), postoji još jedna star koja nije transparentna.
Naime, ti svom brokeru šalješ mail s ponudom (cijenom)…Tada već tvoja cijela brokerska kuća zna tvoju cijenu.
Taj mail potom ide u FIMA-u, a tada i oni tamo već svi znaju tvoju cijenu…
Ako veći igrači imaju dil s brokerima tamo jasno da će te preskočit….
Znači nem igre s kuvertama pa otvaranje u 15:00, već kad tvoj mail dođe, tada svi tamo znaju i tvoju cijenu….

pa gospodin xy nadokupio zar ne vidiš…i on brani cijenu..


Prije svega, kada svi znamo da je parcelacija nemoguća (osim dogovora par ljudi pa prebacivanja dionica posle kod bilježnika), postoji još jedna star koja nije transparentna.
Naime, ti svom brokeru šalješ mail s ponudom (cijenom)…Tada već tvoja cijela brokerska kuća zna tvoju cijenu.
Taj mail potom ide u FIMA-u, a tada i oni tamo već svi znaju tvoju cijenu…
Ako veći igrači imaju dil s brokerima tamo jasno da će te preskočit….
Znači nem igre s kuvertama pa otvaranje u 15:00, već kad tvoj mail dođe, tada svi tamo znaju i tvoju cijenu….

to je kazneno djelo

Ne znam kako će završiti cijela ova priča oko paketa, ali uvjerena sam u to da će cijena dionice u skoroj budućnosti rasti. Očekujem da će se cijena prvo stabilizirati na oko 150 kuna, a potom ići na 180 kuna. Mislim da će u nekoj perspektivi cijena biti i puno viša, ali na to će utjecati mnogi drugi faktori, pa je teško iz ove perspektive predvidjeti kada i dokle. Živi bili pa vidili!



Prije svega, kada svi znamo da je parcelacija nemoguća (osim dogovora par ljudi pa prebacivanja dionica posle kod bilježnika), postoji još jedna star koja nije transparentna.
Naime, ti svom brokeru šalješ mail s ponudom (cijenom)…Tada već tvoja cijela brokerska kuća zna tvoju cijenu.
Taj mail potom ide u FIMA-u, a tada i oni tamo već svi znaju tvoju cijenu…
Ako veći igrači imaju dil s brokerima tamo jasno da će te preskočit….
Znači nem igre s kuvertama pa otvaranje u 15:00, već kad tvoj mail dođe, tada svi tamo znaju i tvoju cijenu….

to je kazneno djelo
[/quote]

aj nemoj bit naivan.

aj nemoj bit naivan.

Nadam se da nisam naivna

sve za novac, SVETI NOVAC….

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

New Report

Close