ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 03.07.2024. u 09:14
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
12,80
18.293
1,429
12,75
12,85
-1,16%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Veliki paket slovenaca sigurno ce privuci spekulante.
Drugi tjedan su vam dionice na racunima vec.
Ne bih bio u kozi postojecih dionicara,dobra firma,dobra dionica,ali ogroman teret zbog velikog paketa koji ce biti prodan po niskoj cijeni.

F i g h t T h e P o w e r ! ! !


Veliki paket slovenaca sigurno ce privuci spekulante.
Drugi tjedan su vam dionice na racunima vec.
Ne bih bio u kozi postojecih dionicara,dobra firma,dobra dionica,ali ogroman teret zbog velikog paketa koji ce biti prodan po niskoj cijeni.

a otkud vama informacija da će paketi biti prodani po niskoj cijeni? Ne kažem da je to nemoguće ali vi očito nešto znate kad s tolikom sigurnošću pišete da će cijena biti niska…

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort



Veliki paket slovenaca sigurno ce privuci spekulante.
Drugi tjedan su vam dionice na racunima vec.
Ne bih bio u kozi postojecih dionicara,dobra firma,dobra dionica,ali ogroman teret zbog velikog paketa koji ce biti prodan po niskoj cijeni.

a otkud vama informacija da će paketi biti prodani po niskoj cijeni? Ne kažem da je to nemoguće ali vi očito nešto znate kad s tolikom sigurnošću pišete da će cijena biti niska…
[/quote]
onak logično da će paket uzet par velikih igrača(omf).



Loris, bez uvrede, ali Vaše konstatacije nemaju puno veze sa zdravim razumom! Iako sam svjesna toga da ljudi pišu svašta iz razno-raznih razloga i da to sve ne treba previše ozbiljno shvaćati, stvarno ste pretjerali s omalovažavanjem ove izvanredne firme. Cijena ove dionice naprosto mora rasti jer firma posluje odlično i poslovati će još bolje. Ali mislim da to ionako znate.

moj dragi kolega,

napišite činjenicu koja će i mene uvjeriti da je kupnja iznad 115 Kuna dobra i prvi ću udarati po asku [tongue]
[/quote]
ADPL – godinu dana kasnije
Posted on 01.06.2011. 8:11 by nbakic| 26 komentara

i
15 Glasova

Quantcast

Konkretno o nekoj dionici na ovom mjestu sam prvi put pisao o ADPL prije točno godinu dana. ADPL je tada, kao i sada, bila jedna od uvjerljivo najvećih pozicija u mom portfelju.

27.5.2010. ujutro je objavljen post, dakle referiram se na cijene od 26.5. Pogledajte:
– iako je od npr. 10.7.2009. do dana objave ADPL porastao 132%, a Crobex 16% (pa su mnogi govorili: ‘Previše je to raslo, ne može više’
– pri čemu je od . 10.7.2009. do npr. 4.2.2010. ADPL porastao 171%, za razliku od Crobex 23% i nakon toga do do 26.5. pao 15%, a Crobex pao 9% (neki su rekli: ‘Pa naravno, mora više pasti kad je više raslo’)
– svejedno je od dana objave tog posta do danas ADPL porastao 67%, uz Crobex +16%.

Uočite i sljedeće: sve ovo uz neizvjesnost prodaje Preventovog paketa (čak 25%). Razumno je za očekivati da je ova dionica jako zanimljiva većim fondovima, ali isto tako da će probati ‘gristi’ na dijelove tog paketa, pa da su u međuvremenu stajali po strani. Znači: nije bilo ni dominantnih kupaca na Zagrebačkoj burzi. (Ali zaista ne razumijem zašto se mirovinci nisu organizirali i kupili paket od 25,2% po 109 kuna, mislim da se moglo obaviti bez obaveze preuzimanja jer su mogli nastupiti kao konzorcij na kupnji, gdje kupac nije jedna pravna osoba, samo jedan broker licitira za njih 4, a taj je čak mogao organizirati i privatni book building na strani kupca tako da ne djeluju kartelno. Ili zašto nema naprednijeg brokeraja koji je mogao organizirati book building na strani kupca, pa se pojaviti kao jedinistveni kupac na do maksimalne cijene na kojoj bi i dalje bio zadovoljen cijeli volumen?)

Samo vam želim pokazati sljedeće:

1. Oslanjanje na fundamente je iznimno isplativo. Bit će i pogrešaka, bit će prevara (friziranih bilanci, nepoštenih uprava itd.), ali na koncu (vjerojatnosno gledano) činjenice se moraju iskazati.

2. Ima trejdera koji će retroaktivno (drugima, a možda i sami sebi) objašnjavati kako su ostvarili veći rast skačući s dionce u dionicu upravo u pravom trenutku, pa čak da su u nekim izoliranim slučajevima i uspjeli (netko mora dobiti i na lotu), uglavnom neće reći s kolikim dijelom portfelja su to napravili (recimo imaju razne pokušaje s nekim malim iznosima i nešto im ponekad uspije) niti reći koliki su im troškovi transakcija (uglavnom preskakanje bid-ask spreada). Ostvariti 50% preko indeksa je jako jako jako teško.

3. Ne vjerujte ljudima koji na raznim forumima autoritativno tvrde da ma ‘mora to dolje jer je previše raslo’, ‘mora rasti jer je previše palo’ … oni pokušavaju zvučati autoritativno ali iza toga je šuplje.

4. Ne vjerujte argumentima koji kretanje cijene neke dionice gledaju isključivo kroz kupnju ili prodaju značajnih ulagača (primjerice, “mirovinci tu ne ulažu, ne može značajno rasti”).

Evo i usporedbe prinosa prema dionicama koje su trenutno u Crobex, zajedno s Crobex i prosjekom porasta. Izvor podataka je Zagrebačka burza, izračun autora. Porast se odnosi na cijene na burzi, bez dividedni. S njima bi neke dionice, najznačanije ERNT i HT stajale bolje za 13 i 9%, ali i ADPL (oko 1,5%), VIRO, Kraš (oko 4%) itd., ali to ne bi promijenilo opću sliku.

Ali ako bismo izuzeli ‘posebne slučajeve’ KORF i INA (pri čemu mislim da je u stvari samo INA poseban slučaj), tek onda vidimo koliko je izvedba ADPL bila superiorna.
-jel d




Veliki paket slovenaca sigurno ce privuci spekulante.
Drugi tjedan su vam dionice na racunima vec.
Ne bih bio u kozi postojecih dionicara,dobra firma,dobra dionica,ali ogroman teret zbog velikog paketa koji ce biti prodan po niskoj cijeni.

a otkud vama informacija da će paketi biti prodani po niskoj cijeni? Ne kažem da je to nemoguće ali vi očito nešto znate kad s tolikom sigurnošću pišete da će cijena biti niska…
[/quote]
onak logično da će paket uzet par velikih igrača(omf).

[/quote]
ako uspiju uopce dobit ista..vidjet cemo tko je gluplji,banke ili mirovinci




Veliki paket slovenaca sigurno ce privuci spekulante.
Drugi tjedan su vam dionice na racunima vec.
Ne bih bio u kozi postojecih dionicara,dobra firma,dobra dionica,ali ogroman teret zbog velikog paketa koji ce biti prodan po niskoj cijeni.

a otkud vama informacija da će paketi biti prodani po niskoj cijeni? Ne kažem da je to nemoguće ali vi očito nešto znate kad s tolikom sigurnošću pišete da će cijena biti niska…
[/quote]
onak logično da će paket uzet par velikih igrača(omf).

[/quote]

pa zar nisu OMF-ovi morali prisilno rasprodati ADPL tamo negdje na 50 kn jer je TK ADPL-a bila ispod propisanog minimuma? i sad ti očekuješ od njih da te iste dionice plate preko 100% skuplje nego su ih prodali??! [huh]

moje pisanje nije savetovanje niti preporuka za kupnju/prodaju dionica!

O cemu vi pricate.
O 20 kuna zarade na 10,000 komada 10-ak spekulanata.
I sto ce sa zaradom velikom, kupiti par polovnih BMW-a?
da je cijena 30 kuna bio bi problem ali mi govorimo o 15-17% zarade (ako uspije prodati po 130 recimo)

PA nisu svi burek investitori.

JA pretpostavljam da ce dosta uzeti OMF-ovi i par banaka, mozda Bakic.

a oni ne prodaju da kupe polovni golf

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep



Veliki paket slovenaca sigurno ce privuci spekulante.
Drugi tjedan su vam dionice na racunima vec.
Ne bih bio u kozi postojecih dionicara,dobra firma,dobra dionica,ali ogroman teret zbog velikog paketa koji ce biti prodan po niskoj cijeni.

a otkud vama informacija da će paketi biti prodani po niskoj cijeni? Ne kažem da je to nemoguće ali vi očito nešto znate kad s tolikom sigurnošću pišete da će cijena biti niska…
[/quote]

Pricekajmo rezultate OTC-a pa se nadjemo ovdje sredinom drugog tjedna.
Moze i ranije ako Fima objavi sve na burzi.
To im je obveza, nisam jedino siguran za rokove.

F i g h t T h e P o w e r ! ! !





Veliki paket slovenaca sigurno ce privuci spekulante.
Drugi tjedan su vam dionice na racunima vec.
Ne bih bio u kozi postojecih dionicara,dobra firma,dobra dionica,ali ogroman teret zbog velikog paketa koji ce biti prodan po niskoj cijeni.

a otkud vama informacija da će paketi biti prodani po niskoj cijeni? Ne kažem da je to nemoguće ali vi očito nešto znate kad s tolikom sigurnošću pišete da će cijena biti niska…
[/quote]
onak logično da će paket uzet par velikih igrača(omf).

[/quote]

pa zar nisu OMF-ovi morali prisilno rasprodati ADPL tamo negdje na 50 kn jer je TK ADPL-a bila ispod propisanog minimuma? i sad ti očekuješ od njih da te iste dionice plate preko 100% skuplje nego su ih prodali??! [huh]
[/quote]

Oprosti ali ovo je totalno glupa primjedba. zašto onda ljudi prodaju ingru sad kad je vrijedila 450? firma ima drugačije pokazatelje i uostalom TK je sad puno veća. da ne govorim da dobe pošteni diskont na super firmu. Mislim da kad nebi uzeli da bi to značilo apsolutnu nesposobnost mirovinaca.






Veliki paket slovenaca sigurno ce privuci spekulante.
Drugi tjedan su vam dionice na racunima vec.
Ne bih bio u kozi postojecih dionicara,dobra firma,dobra dionica,ali ogroman teret zbog velikog paketa koji ce biti prodan po niskoj cijeni.

a otkud vama informacija da će paketi biti prodani po niskoj cijeni? Ne kažem da je to nemoguće ali vi očito nešto znate kad s tolikom sigurnošću pišete da će cijena biti niska…
[/quote]
onak logično da će paket uzet par velikih igrača(omf).

[/quote]

pa zar nisu OMF-ovi morali prisilno rasprodati ADPL tamo negdje na 50 kn jer je TK ADPL-a bila ispod propisanog minimuma? i sad ti očekuješ od njih da te iste dionice plate preko 100% skuplje nego su ih prodali??! [huh]
[/quote]

Oprosti ali ovo je totalno glupa primjedba. zašto onda ljudi prodaju ingru sad kad je vrijedila 450? firma ima drugačije pokazatelje i uostalom TK je sad puno veća. da ne govorim da dobe pošteni diskont na super firmu. Mislim da kad nebi uzeli da bi to značilo apsolutnu nesposobnost mirovinaca.
[/quote]
baš si me preduhitrio savage u odgovoru…
elitte, kupovat će jer je adpl dobra firma, da sad ne ulazimo u detalje.

procitajte poziv na GS, posebnu pozornost posvetite tockama 10 i 11.
Vaš link

Bez straha, pohlepe i sentimenta.



Po svim pokazateljima FA, na ovoj cijeni je ADPL odlična kupnja. Ako iz špekulativnih razloga padne još niže, onda će biti fenomenalna kupnja. Naravno da ovo vrijedi za stabilne uvjete na burzi. Nadam se da ne očekujete 2009-tu.

pogledati graf od 1godine-
sma 50 i 100 -potpora na sadasnjoj cijeni
rsi preprodan,cijena je padala samo kad je bio jako prekupljen nakon velikih porasta cijene
dionica je u rastucem kanalu sa potporom na ovoj razini
desili su se veci volumeni pri padu-akumulacije prije porasta je skoro pa zadovoljena
i za kraj slag:dionica ne treba stabilnu burzu:pogledati graf u usp s crobexom:15.6 volumeni padaju ,crobex ide dole,adpl 20 % gore_u ljetnoj letargiji!!!
-usp.s crobex10 najlikvidnijima u letargiji jos bolja
-usp s ostalim dionicama :zar moram uopce rec [cool] [bye]
[thumbsup]
[/quote]
ma ko mi to daje jedinice ,ne valjda oni koji su prodavali sad po 130 [lol]
ali da ne bi tko krivo ovo shvatuio kao drukanje,15.6 se mislilo na 2010 godinu,povijesni fakti,ne moja predvidjanja.doduse,povijest se ponavlja… [wink]

New Report

Close