ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 01.07.2024. u 09:41
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
12,81
3.101
242
12,80
12,85
-0,39%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Ma ne mogu više, izuo me čovjek načisto.

kae ovo?

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

Ako Vas zanima poslovanje firme, mislim da do svih relevantnih informacija možete doći vrlo jednostavno, naime internet je stvarno sjajan izum! Iako nisam studirala ekonomiju, jasno mi je da netko tko proizvodi novu vrijednost na tržištu mora vrijediti više od onih koji je ne stvaraju ili samo prevrću "iz šupljeg u prazno". ADPL proizvodi i plasira svoje proizvode na razna tržišta- i očito to rade jako dobro- za razliku od nekih firmi koje su vrhunac doživljavale dok su radile za državu i bile za to preplaćene! Ozbiljni su, probitačni i uspješni- sve ono što većina domaćih firmi nije. Poznajem mnoge njihove zaposlenike i po njima znam da se tamo vrlo ozbiljno radi. Ta će firma tek doživjeti pravi uspon- a njihova dionica pravi rast! Uostalom, kod nas bi se reklo: živi bili pa vidjeli!


I opet cu ja.

Komentari na izvjesce, profitabilnost, mogucnost rasta i industriju 2 stranice foruma.

Komentari na mogucnost skupljanja love na malo pa sve u jedan paket da bi se kupilo na 109 i prodalo na 130 preko 10-20 strana foruma.

Ajmo sada iskreno, koga bi uprava radije zeljela za investitore (nije nevazno); one koji samo razmisljaju na koji nacin doci po 109 kuna dionica jer je sada 130 a uopce ne kuze business i briga ih, samo da zarade na svojih 10,000 kuna 2,000 kuna ili one koji ce ulopziti preko 50 mil kuna recimo i koje zanuima business i finanicrati ce ga i na 30 kuna dionice i na 300 kuna dionice.

Kupnjom ovih dionica se ne financira biznis. Kada bi AD Plastik izdao recimo 100.000 novih dionica (redovnih ili povlaštenih) po cijeni od 100 kuna tada bi taj novac završio u kompaniji i financirao bi se biznis.

Kolega, vi to znate vrlo dobro i nije mi jasno da tako nešto napišete.

ja pisem 2 godine unaprijed, valjda znamo sto je IPO a sto je prakticki promjena postojecih vlasnika.

Mislio sam na mehanizam gdje jedan od vodecih dionca postane banka recimo neka razvojna banka koja financira i dug i kapital.
Ta banka nadalje da zastiti svoj kapital i da ga oplodi financira dugom razvoj sto je puno teze ako imas samo obicnu banku.

Kao sto rekoh pisem unaprijed neke mogucnosti, recimo sot je napravio DEG u ATGR. da nije usao u kapital nebi dao niti dug kojim je financiran razvoj…

Zisku?

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

prati li tko promjene u top 10? nemoguće uz ovakva iskrcavanja koja koja traju danima da ne ništa ne događa???

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Ovo je jedna od rijetkih dionica na našem tržištu kapitala koju možeš mirno kupiti,pogotovo na ovim razinama i povremeno pogledati šta se dešava i biti miran.Firma koja konstantno raste,daje solidnu dividendu,relativno konzervativna uprava,nema šokova.Ma,ADPlastika je sigurna za ulaganje kao najbolja švicarska banka.Pozdrav.

Po svim pokazateljima FA, na ovoj cijeni je ADPL odlična kupnja. Ako iz špekulativnih razloga padne još niže, onda će biti fenomenalna kupnja. Naravno da ovo vrijedi za stabilne uvjete na burzi. Nadam se da ne očekujete 2009-tu.

Promjene u TOP 10

1. GRUPA AEROKOSMICHESKOE OBORUDOVANIE 1.259.875 30,00
2. PREVENT GLOBAL D.D. 1.081.770 25,76
3. B_AKI NENAD 146.734 3,49
4. AD PLASTIK D.D. (1/1) 123.779 2,95
5. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D. 95.310 2,27% + 402
6. BOBAN JOSIP 70.365 1,68
7. PBZ D.D. 59.920 1,43
8. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 56.000 1,33
9. KLEPO KATIJA 38.259 0,91
10. POKRAJAC ILIJA 37.961 0,90
Ukupno 70,(+0.01%)

Taj TOP 10 isto glup….kupuje, a "stručnjaci" s foruma kažu da to ne vrjedi kupovati iznad 110kn….

...


Ovo je jedna od rijetkih dionica na našem tržištu kapitala koju možeš mirno kupiti,pogotovo na ovim razinama i povremeno pogledati šta se dešava i biti miran.Firma koja konstantno raste,daje solidnu dividendu,relativno konzervativna uprava,nema šokova.Ma,ADPlastika je sigurna za ulaganje kao najbolja švicarska banka.Pozdrav.

kako ti baljezgaš….

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

uh sto se ovdje druka,,pa ADPL je zlatna koka po nekima,,


Po svim pokazateljima FA, na ovoj cijeni je ADPL odlična kupnja. Ako iz špekulativnih razloga padne još niže, onda će biti fenomenalna kupnja. Naravno da ovo vrijedi za stabilne uvjete na burzi. Nadam se da ne očekujete 2009-tu.

pogledati graf od 1godine-
sma 50 i 100 -potpora na sadasnjoj cijeni
rsi preprodan,cijena je padala samo kad je bio jako prekupljen nakon velikih porasta cijene
dionica je u rastucem kanalu sa potporom na ovoj razini
desili su se veci volumeni pri padu-akumulacije prije porasta je skoro pa zadovoljena
i za kraj slag:dionica ne treba stabilnu burzu:pogledati graf u usp s crobexom:15.6 volumeni padaju ,crobex ide dole,adpl 20 % gore_u ljetnoj letargiji!!!
-usp.s crobex10 najlikvidnijima u letargiji jos bolja
-usp s ostalim dionicama :zar moram uopce rec [cool] [bye]
[thumbsup]

Kakvo je Vaše mišljenje o daljnjem razvoju situacije i sudbini Preventovog udjela? Koji scenarij držite najpovoljnijim, a koji najrizičnijim za vrijednost društva?

*
| 01.06.2011. 13:58 u 13:58 | Prijavi se za odgovor

Zaista mi je to teško reći. Ako mirovinci imalo razmišljaju, to bi oni trebali kupiti od banaka. Pitanje je da li to ovi uopće više prodaju, možda im se osladio rast. Pazite, sd će dobiti dividende oko 7% na cijenu po kojoj su mislili prodati. Mislim da su OMF-ovi propustili povijesnu priliku da to kupe po bagatelnoj cijeni. Kako to tumačiti, zbilja ne znam …
hehe,e moji mirovinci ….[cool][cool][cool]

New Report

Close