ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.10.2024. u 20:33
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,32
5.160
456
11,20
11,45
3,15%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

pa zar ne vidite da se kipa…čeka da se nakrcate na bid…a prije toga digne cijenu i onda vas poklopi…sve do 135,xx …a vi se gurate da kupite po 138,xx a jest ima pametnih..

gdje žurite biti će ih na tone po toj cijeni…


Kupci paketa imaju cijenu od 102 Kune kada im se pridoda dividenda, a to je 26% popusta na sadašnju cijenu.

imaju početnu cijenu…



Kupci paketa imaju cijenu od 102 Kune kada im se pridoda dividenda, a to je 26% popusta na sadašnju cijenu.

Ja neznam kolega stvarno kako vama osnovne stvari nikako nisu jasne. Ako kupci paketa imaju dividendu onda je imaju i kupci na burz tako da razlika nikako nije 26 % . A da ne pričamo o tome kako nije sigurno da kupci paketa uopće imaju dividendu, a još manje da će te paketa pokupovat po 109,xx kn.
[/quote]

Teško se izraziti, a nikoga ne uvrijediti !

Postovimo činjenice, a na neke ste mi i vi pomogli, ali one su sada ovakve ;
1. Taj paket već je propao u prvom krugu
2. Znači za očekivati je da će se prodati, ako se i proda, po 109,5 Kuna
3. 109,5 umanjima za dividendu ili 7,2 i imamo nabavu od 102 Kune
4. Sada je cijena na tržištu 135 Kuna što je za 33 Kune više, ali ako i sadašnjim dioničarima uključimo dividendu onda je razlika narvano manja ili dolazimo na 127,50 Kuna, a što je 25% veće cijena nego preko paketa.
5. Ovo sve nabrojano je samo pretpostavka prema dosadašnjim okolnostima ove dionice.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.




Kupci paketa imaju cijenu od 102 Kune kada im se pridoda dividenda, a to je 26% popusta na sadašnju cijenu.

Ja neznam kolega stvarno kako vama osnovne stvari nikako nisu jasne. Ako kupci paketa imaju dividendu onda je imaju i kupci na burz tako da razlika nikako nije 26 % . A da ne pričamo o tome kako nije sigurno da kupci paketa uopće imaju dividendu, a još manje da će te paketa pokupovat po 109,xx kn.
[/quote]

Teško se izraziti, a nikoga ne uvrijediti !

Postovimo činjenice, a na neke ste mi i vi pomogli, ali one su sada ovakve ;
1. Taj paket već je propao u prvom krugu
2. Znači za očekivati je da će se prodati, ako se i proda, po 109,5 Kuna
3. 109,5 umanjima za dividendu ili 7,2 i imamo nabavu od 102 Kune
4. Sada je cijena na tržištu 135 Kuna što je za 33 Kune više, ali ako i sadašnjim dioničarima uključimo dividendu onda je razlika narvano manja ili dolazimo na 127,50 Kuna, a što je 25% veće cijena nego preko paketa.
5. Ovo sve nabrojano je samo pretpostavka prema dosadašnjim okolnostima ove dionice.
[/quote]
ti nemaš blage veze o ničem…lopinina škola

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

" Kako stoje stvari. ADPL je jedna od rijetkih značajnih hrvatskih koje su rastuće i dividendne. Štoviše, značajno rastuće u prihodima i dobiti. Pri tome, ako je ikome značajan valutni rizik, ADPL je protiv njega izvanredno hedgiran.

Imam dojam da se mnogi nadaju ‘sigurnom’ poslu kupnje po 109, ili ‘uz premiju’ po 120 i kasnijoj špekulativnoj prodaji ili držanju ‘uz nisku ulaznu cijenu’. Ali uvjeren sam da je to račun bez krčmara. Pa radi se samo o minimalnoj, birokratski određenoj cijeni i book-building tek počinje. A banke nisu najgluplje organizacije na svijetu.

Ako bi se poslovanje nastavilo poboljšavati, a izgledno je da su perspektive odlične, mogli bismo iduće godine računati na još veću dividendu (pogotovo ako među kupcima budu i mirovinski fondovi, koji vole dividendu, pa će zasigurno postojati i određeni pritisak u tom smjeru, a kao što i znamo, kompanije ju može podnijeti i bilo bi zaista neobično da ovakva kompanije smanji dividendu). Recimo 8,5-10,5 kuna. To bi značilo 16-18 kuna dividendi u idućih 14 mjeseci, odnosno inicijalni prinos od 12,3%-13,8% na cijenu od 130 kuna.

Pogledajmo to s aspekta financijskog ulagača, ili banke koja bi financirala kupnju: ako bi cijena ostala na 130 kuna (hm), uz daljnu dividendu u 2013. itd. od recimo 10 kuna, to je preko 7% prinosa, više nego dovoljno. Jasno, za očekivati je kako će vrijednost dionice rasti, a i dividenda.

To svi mogu izračunati, pa i institucionalni ulagači, npr. mirovinci. Oni su pak željni dionica (samo ako mogu dobiti pakete), što smo vidjeli npr. i na slučaju Ingre, pri čemu – ako ste promatrali trgovanje zadnjih mjeseci – na pakete se plaća premija.

Stoga smatram da će prava licitacija i početi tek na razinama većima od 130 kuna. Jasno, može biti lukavaca koji će (možda i dogovorno?) ponuditi niže, makar će im vrijediti i više, ali to im može značiti veliki rizik. Jer što se pojave ozbiljniji ‘igrači’ s većim ponudama (npr. kakav PE fond iz inozemstva). Ili čak i ako neki manji (ili ‘manji’) igrači ponude veću cijenu (da ne riskiraju) i tako daju stvarnu indiciju tržišne cijene prodavaču.

K tome, prodavač nije obavezan ničim. Tipičan book-building bi išao tako da se nakon iskaza interesa odredi maksimalna cijena po kojoj se može prodati cijeli paket i onda svi iznad te cijene, dobiju po toj cijeni. Ali ovo nije tipično. Banke mogu napraviti što hoće. One mogu čak i odlučiti da će prodati samo dio paketa po cijeni koja im odgovara. To znači, da ako npr. dobiju iskazan interes preko 150 kuna, ali samo za dio paketa, oni mogu prodati taj dio i čekati s ostalim. Ili dio ostaloga prodati na tržištu, itd.

I na koncu pogledajte ovo u vezi prijašnje neuspjele prodaje (ajme meni tko se sjetio prodavati 25%+ posto u komadu!?): Fima traži vlasnika za paket od 25,76 posto AD Plastika. Cijena je tada nastavila rasti sve do preko 140 kuna, te kad se vidjelo da kupaca nema (što se moglo i pretpostaviti) skliznula do oko 125. A nakon toga je bilo mnogo odličnih vijesti iz tvrtke i – iako se cijelo vrijeme znalo da će se ovaj paket prodavati – porasla do preko 150. Zašto bi se onda ovaj paket prodao po 120?

Također, mislim da ću osobno predati indikativnu neobavezujuću ponudu za nekih 100.000 komada, uvjeren sam da mi neće biti teško naći banku koja bi me pratila.

Napomena: Autor ima dionice ADPL i ovo nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica ADPL "

pametnome dosta… [cool]





Kupci paketa imaju cijenu od 102 Kune kada im se pridoda dividenda, a to je 26% popusta na sadašnju cijenu.

Ja neznam kolega stvarno kako vama osnovne stvari nikako nisu jasne. Ako kupci paketa imaju dividendu onda je imaju i kupci na burz tako da razlika nikako nije 26 % . A da ne pričamo o tome kako nije sigurno da kupci paketa uopće imaju dividendu, a još manje da će te paketa pokupovat po 109,xx kn.
[/quote]

Teško se izraziti, a nikoga ne uvrijediti !

Postovimo činjenice, a na neke ste mi i vi pomogli, ali one su sada ovakve ;
1. Taj paket već je propao u prvom krugu
2. Znači za očekivati je da će se prodati, ako se i proda, po 109,5 Kuna
3. 109,5 umanjima za dividendu ili 7,2 i imamo nabavu od 102 Kune
4. Sada je cijena na tržištu 135 Kuna što je za 33 Kune više, ali ako i sadašnjim dioničarima uključimo dividendu onda je razlika narvano manja ili dolazimo na 127,50 Kuna, a što je 25% veće cijena nego preko paketa.
5. Ovo sve nabrojano je samo pretpostavka prema dosadašnjim okolnostima ove dionice.
[/quote]
ti nemaš blage veze o ničem…lopinina škola
[/quote]

a ti si sitni lažov

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.




Kupci paketa imaju cijenu od 102 Kune kada im se pridoda dividenda, a to je 26% popusta na sadašnju cijenu.

Ja neznam kolega stvarno kako vama osnovne stvari nikako nisu jasne. Ako kupci paketa imaju dividendu onda je imaju i kupci na burz tako da razlika nikako nije 26 % . A da ne pričamo o tome kako nije sigurno da kupci paketa uopće imaju dividendu, a još manje da će te paketa pokupovat po 109,xx kn.
[/quote]

Teško se izraziti, a nikoga ne uvrijediti !

Postovimo činjenice, a na neke ste mi i vi pomogli, ali one su sada ovakve ;
1. Taj paket već je propao u prvom krugu
2. Znači za očekivati je da će se prodati, ako se i proda, po 109,5 Kuna
3. 109,5 umanjima za dividendu ili 7,2 i imamo nabavu od 102 Kune
4. Sada je cijena na tržištu 135 Kuna što je za 33 Kune više, ali ako i sadašnjim dioničarima uključimo dividendu onda je razlika narvano manja ili dolazimo na 127,50 Kuna, a što je 25% veće cijena nego preko paketa.
5. Ovo sve nabrojano je samo pretpostavka prema dosadašnjim okolnostima ove dionice.
[/quote]

bit će dijametralno suprotno

pa ak svi kupe po 109 čist sumljam da bu cijena na burzi 130 pa da odmah svi prodaju…
ak cijena padne onda ti koji su kupili pakete će ju morati podići da mogu prodat


pa zar ne vidite da se kipa…čeka da se nakrcate na bid…a prije toga digne cijenu i onda vas poklopi…sve do 135,xx …a vi se gurate da kupite po 138,xx a jest ima pametnih..

Ma to je sve jedna te ista osoba… svi nalozi na kupnji i svi nalozi na prodaji su od jedne te iste osobe.. Ja znam i kako se zove…






Kupci paketa imaju cijenu od 102 Kune kada im se pridoda dividenda, a to je 26% popusta na sadašnju cijenu.

Ja neznam kolega stvarno kako vama osnovne stvari nikako nisu jasne. Ako kupci paketa imaju dividendu onda je imaju i kupci na burz tako da razlika nikako nije 26 % . A da ne pričamo o tome kako nije sigurno da kupci paketa uopće imaju dividendu, a još manje da će te paketa pokupovat po 109,xx kn.
[/quote]

Teško se izraziti, a nikoga ne uvrijediti !

Postovimo činjenice, a na neke ste mi i vi pomogli, ali one su sada ovakve ;
1. Taj paket već je propao u prvom krugu
2. Znači za očekivati je da će se prodati, ako se i proda, po 109,5 Kuna
3. 109,5 umanjima za dividendu ili 7,2 i imamo nabavu od 102 Kune
4. Sada je cijena na tržištu 135 Kuna što je za 33 Kune više, ali ako i sadašnjim dioničarima uključimo dividendu onda je razlika narvano manja ili dolazimo na 127,50 Kuna, a što je 25% veće cijena nego preko paketa.
5. Ovo sve nabrojano je samo pretpostavka prema dosadašnjim okolnostima ove dionice.
[/quote]
ti nemaš blage veze o ničem…lopinina škola
[/quote]

a ti si sitni lažov
[/quote]
zašto se odma naljutiš kad ti netko kaže da ne znaš osnove matematike, financija ili uopće investiranja? pa nisu svi za sve…znaš kak se kaže – nije žvaka za seljaka tak da, ono, pusti se dionica i primi se motike [thumbsup]

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...



pa zar ne vidite da se kipa…čeka da se nakrcate na bid…a prije toga digne cijenu i onda vas poklopi…sve do 135,xx …a vi se gurate da kupite po 138,xx a jest ima pametnih..

Ma to je sve jedna te ista osoba… svi nalozi na kupnji i svi nalozi na prodaji su od jedne te iste osobe.. Ja znam i kako se zove…
[/quote]

Da spriječim dalju navalu PM-ova sa upitom o imenu… ta osoba zove se MR. MARKET!

elijah,slažem se.Imam ovu dionicu odavno,poznajem prilike u tvrtki i ostajem i dalje.
Sada me intrigira i dionica Slobodne koja je,nadam se,buduća dobitnica.Naravno da ovo nije nagovor za kupnju,a autor ima obje i još neke.

New Report

Close