ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.10.2024. u 15:58
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,32
5.160
456
11,20
11,45
3,15%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

nikakvi mali neće tu prismrdit a vi svi i dalje sanjajte

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

"Upitali smo Tolića može li se i AD Plastik kao kompanija ili Uprava javiti za kupnju tih dionica. Nije htio konkretno govoriti, no kaže kako se i o tome razgovaralo, no nije bilo nikakvih odluka. "
http://www.poslovni.hr/vijesti/najava-sirenja-ad-plastika-lansirala-dionicu-175312.aspx



Sve ste krivo interpretirali, katastrofa. Ovo je samo ispitivanje tržišta .

Potpisujem. Čak se i pitam: koju novu informaciju su dioničari dobili, a da je izazvala ovakvu paniku? I prije se znala cijena ponude pa je cijena rasla. Iako se čini da su paketići za prodaju mali, je li tko izračunao da za svaki paketić treba preko milijun kuna? Pa nije to trokut bureka za naše burek-investitorre!
[/quote]
pa cemo reci hvala za 10 % brze zarade [cool]



PO boldanom mi se čini da se samo opipava bilo. Dosta će još vremena proći dok se taj Preventov dio ne riješi.

Zvao fimu upravo… Dakle do ponedjeljka treba poslat izjavu o iskazivanju interesa, odmah zatim nakon prikupljanja izjava svi koji iskažu zainteresiranost će dobiti neobvezujući poziv da se jave sa svojim detaljnjim ponudama koje moraju stići do četvrtka i odmah zatim se prema pristiglim ponudama ide u prodaju paketa. Tako da izgleda kako se stvarno neće puno čekati.

Ovdje bi se moglo svašta dogoditi, sa paketima od 10 000 kom tu je već omogućeno javljanje i manjim investitorima, ja bih osobno bio puno sretniji da je ponuda išla u većim paketima , bar 50 000 – 100 000 kom . Ali bez obzira na to tu je sada moguće i javljanje nekog većeg investitora, kupovina velikog paketa bez obveze preuzimanja što bi svakako bilo bolje za kratkoročno kretanje cijene dionice na burzi.
[/quote]
onda bi sutra mogao biti zadnji dan pada tj prodaje onima koji si utvaraju da ce na eventualnoj drazbi bkupit jeftinije..iako ,ja se nadam tehnickom odbijancu nazad gore mozda vec sutra.. [undecid]




ADPL je dobra firma, ali ova parcijalna rasprodaja velikog preventovog paketa mogla bi gadno srušiti adpl, možda čak i ispod početne dražbovne cijene od 110 kn. Zamislite što će biti kad desetine maih ulagača pokupuju preko brokera paketiće od 100-300-500-700-1000 komada pa navale prodavati na burzi po 120 kn!

10 000 kom. je minimum koji možeš kupiti
A tko kupi min. 10 000 kom. ima drugačiji investicisku strategiju,nego onaj tko ima 100 kom.
[/quote]

nije točno, brokeraji daju mogućnost da se preko njih kupi udio u jednom ili više paketa (koji su po 10.000 komada), ovisno koliko tko želi uzeti, tj. tada broker daju objedinjenu ponudu prema prodavatelju
[/quote]

tako je kolega dredd, ja npr. planiram uzet 700 komada

svatko odgovara sam za svoje K-P na burzi!!!!


A po istoj logici možete reći kako sada kupujete dionicu po cca 125 kn . Kako god okrenete minimalna cijena na dražbi je nekih 20% niža nego trenutna na burzi.

Ali to i nisu toliko bitne sitnice. Po meni tu ne bi trebalo biti uopće upitno hoće li cijena biti veća od minimalne, čini mi se da je tu već bitno jedino koliko će biti veća.
A puno bitnija stvar i od cijene je struktura ulagača na dražbi, ako ne bude ovih cirkusa sa razbijanjem pakata od strane brokera, tu cijena na dražbi neće puno utjecati na cijenu na burzi. Po meni bi čak bilo i veliko iznenađenje da prođe puno ovih minimalnih paketa od 10 000 kom, ako ovo ne pokupe veliki ulagači u par paketa biti ću i više nego razočaran.


naravno da će ih veliki pokupit, ova piskaranja da će se kupovat po 110 ili 120 nemaju veze s vezom.

@bond777
zašto misliš da mali neće moći doći do dionica nego da će veliki sve pobrati? Pa prodavao se cijeli paket za oko 115 mil.kuna nije došla niti jedna ponuda. Zašto misliš da će veliki SADA sve kupiti, a prije nisu? A ovo da je moguće preko brokera kupovati manje količine je to točno. U tom slučaju kad skupe ukupnu količinu od 10.000 komada (od npr. 7 manjih ulagača) dat će ponudu za 1 paket. Ako bude više zainteresiranih, dat će ponuda za više paketa. Nije to neka mudrost…
Kako god, 25% dionica ADPL bi će raspršeno na puno manjih paketa, umjesto jednog Preventovog kao do sada. Po meni će to dovesti do kratkoročnog pada cijene i češćeg trejdanja.

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Ja nemogu vjerovati kako ljudi mogu poistovjecivati prodaju paketa od 25%+ odjednom, i ovu sada prodaju..pa ljudi znate li vi sto sve povlaci kupiti takav veliki paket odjednom? I sam sam nakratko pao u ovu foru s "parcijalnom kupnjom" no onda sam malo sjeo i razmislio i vidio da nista od toga te kupio ljepo dionice na burzi…nikakvi mali ovo nece dobiti, a prilicno sam siguran da ce se paket rasprodati…jedina opasnost je sto slovenci mogu reci da ne zele prodati (nije obvezujuca ponuda niti kupac niti prodavatelj nemaju nikakve obaveze)

...

Ja jučer i prekjučer samo kupujem…
Vidjet ćemo tko je u pravu, moje mišljenje evo nas skoro opet na 14x,xx
Lp

@HaoRen

bankama treba svjezi novac, a ne dionice.nlb banka ce izgleda u jos jednu dokapitalizaciju.

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

cijena bi vec sama otisla gore da prodavac ne forsiraju na 135 nego da si stavi iznad [bye]


Ja jučer i prekjučer samo kupujem…
Vidjet ćemo tko je u pravu, moje mišljenje evo nas skoro opet na 14x,xx
Lp

iznad 140 je trenutno neka minimalna cijena s obzirom na uracunavanje isplacivanja dividende i sve druge poslovne pokazatelje.kazem,trenutno,misleci na to kao platformu za daljnji kontinuirani porast cijene [cool]

New Report

Close